Lekcie zo zhmotňovania: sebaliečenie

drak v nebickuPosledný týždeň trpím dosť nepríjemnými migrénami. Už ráno sa zobúdzam na nevoľnosť a bolesti hlavy. Včera som preležala pol dňa z predposledného dňa projektu (takže si viete predstaviť tie nervy a ten sklz) a lieky proti migréne mi už otravujú telo, takže už sa ozývajú aj ľadviny a žalúdok… Keď som sa dnes ráno zobudila znova na prenikavú bolesť hlavy, povedala som si, že mám dosť.

No a na to, aby som bola skutočne kreatívna, sa potrebujem vždy naštvať. Tentokrát sa mi to podarilo a napadlo mi, že čo som to ja za bosorka, keď neviem vyliečiť sama seba?! A šlo sa reikovať.

Požiadala som o reiki pre svoju hlavu a okamžite som ju aj dostala. Ale najneskôr keď som sa pokúsila lokalizovať miesto, ktoré berie najviac energie, zistila som, prečo sa reikisti málokedy liečia sami – nedokázala som ho nájsť. Tak som si naverímboha prikladala ruky na hlavu a dobre ma to štvalo.

No a keď vás niečo dobre štve, je to len bariéra v toku reiki. (A okrem toho som mala nevhodnú polohu a nechcelo sa mi čakať. 😕 ) Tak som si povedala, že musí byť niečo rýchlejšie – a spomenula som si na vylaďovanie sa na istú frekvenciu. S vylaďovaním mi to ide, tak som si povedala “frekvencia, kde ma nebolí hlava” a frčalo sa.

Začala som tú frekvenciu v sebe vedome budovať (zlatý starý Amber, ĎAKUJEM!!!). Podarilo sa mi ju pomerne rýchlo naskladať, len problém bol, ako vždy, s udržaním pozornosti. Po nejakých dvoch minútach už som sa pristihla, že si v hlavinke pekne džavocem… a súčasne som sa pristihla, že moja vôľa nezávisle od tých somarín, ktoré si premieľa hlava, neúnavne hľadá.

Pomohol mi obraz rádia – keď si vylaďujete stanice. Proste sa behalo s čiaročkou hore-dole po škále a hľadal sa pocit, v ktorom by ma nebolela hlava. Bolo to také zvláštne – našla som ho, ale o chvíľku sa “rozladil”, zasa ma rozbolela, musela som “doladiť”… no proste haluz.

Až po chvíľke som zabudla, čo to vlastne zhmotňujem, a miesto “nech ma nebolí hlava” som použila ako príkaz “stav, kedy ani necítim, že mám telo, lebo ma nič nebolí”. Páni, to bola paráda! Zasa vnem rádiovej stupnice a pohybujúca sa čiarka – ovšem niekde úplne inde! Kým “nech ma nebolí hlava” bolo skôr vľavo (kde obvykle bývajú nižšie frekvencie), toto nové bolo silne vpravo! A ten pocit sa dostavil a vydržal. Proste hlava prestala bolieť. Ľadviny prestali bolieť. Žalúdok prestal bolieť. Prestala som cítiť, že mám telo. 🙂

Teraz som už späť na frekvencii 88, pretože sa mi ju darí držať ľahšie ako frekvenciu 102, ale dnes som sa hodne naučila:

 1. Ak máš dostatočne silnú potrebu (teda emócia je vysoká), tvoja vôľa pracuje nezávisle od vnútorného džavotu, len čo od teba dostane príkaz. Ergo: vnútorný monológ od okamihu príkazu prestáva byť dôležitý a môže si kecať, čo sa mu zľúbi, pokiaľ to nie sú práve priame protiargumenty a defetistické frázy).
 2. Záleží na formulácii tvojho príkazu. Pri prvom príkaze v hre bola aj bolesť a tak moja vôľa našla frekvenciu okolo bolesti, ktorá už ale nebolela. Lenže na to, aby som si uvedomovala, že “nebolí”, musela som z času na čas dostať aj vnem “bolí”, inak by som si neuvedomovala, že “nebolí”. (Dualita, jedného dňa ťa tak kopnem do zadku, že si týždeň nesadneš! 👿 ) Keď som prešla na druhú formuláciu, podstata bola v tom, že som nenútila podvedomie, aby mi dokazovalo, že ma hlava bolí, pretože som povedala “lebo ma nič nebolí”. Nepotrebovalo ma z času na čas vracať do bolesti, aby som pochopila, že v tom stave som. Stačilo necítiť telo. 🙂

Ja som spokojná a idem dobehnúť, čo som včera zameškala. Vám to možno tiež niečo dá.

A smerom “nahor”: ďakujem za svoju vôľu. Tú najbesnejšiu, najbosoráckejšiu “besnú bosorácku vôľu”… Ďakujem, že ste mi ju nechali. (Ovšem, keby ste mi ju neboli nechali, tak už dávno s vami nekomunikujem a som smrteľne nešťastná a zúrivá a hotový ancikrist! Tak až budete mať čas, smiete poďakovať aj vy mne, že sa tak dobre držím a využívam ju len a výlučne na seba. 😀 )

19 thoughts on “Lekcie zo zhmotňovania: sebaliečenie

 1. Ja som čítal knihu od Jozefa Červienku – Sebeléčení vlastní energií. Sú tam postupné cvičenia ako na to. Pracuje sa tam so zámerom a hlasom. Je to jednoduché a ľahké. Pri cvičeniach cítim ako sa skladám z energií, ako prúdia okolo mňa a tak. 🙂

  Páči sa mi

 2. tak teda vdaka za tvoju volu a clanky, tesim sa kazdemu, nie kazdy vstrebem cely ale aj na to pride, tak ak mas este nieco, co pomoze teraz v decembri sa dokopat co k najlepsiemu koncu, napis…

  ja mam len taky postrech, ze som presla v decembri paar dnami, ked si emocie robili co chceli a vybehli vzdy s inou temou plnou negativneho vsetkeho s cim som si vybojovala boj a odislo to az potom, ako sa to prehrmelo so vstkou svojou nadherou ;-( a potom kdesi v kutiku som si vedela aj tak udat smer, ze nie dole chcem ale hore sa ide a potom to bolo akoby zazrakom cele prec a nahrdil to prijemny klud 🙂

  Páči sa mi

 3. Skúsila som si na zhmotnenie iného, keďže dnes som zdravá, ako slon.
  Bolo to zaujímavé. Len čo som sa dostala do určitého stavu, pamätám si, ako som si ešte povedala, že aspoň tie okuliare som si mohla zložiť. Keď som neskôr otvárala oči, rukou som si siahla na nos a žiadne okuliare tam neboli 😀 Takže som si zhmotnila okuliare 😀 Ale funguje to.

  Páči sa mi

  • 😀 Odovzdala som. Síce keď som tlačila poslednú stránku, tak sa čosi stalo a program prestal poznať fonty a rozhádzal všetko po celej galaxii, ale bola to už len jedna stránka a tak som ju manuálne prerobila… Súbor poškodený, ale výstup zachránený. 🙂 A Mačičky ma chodili dnes ukľudňovať. Vydržala som, zvládla som, dodržala som termín a vôbec – som borec. 😀 😀 😀 :mrgreen:

   Páči sa mi

 4. sun belangelo!

  keď som čítal prvé riadky,tak som si spomenul na toto:

  vlastne neviem,či som bol v tej chvíli jediným,kto opotreboval pomôcť,bola to buď moja rozorvatá dôstojnosť,alebo toto dvojaké zlo.skôr ako som zistil,že každá otázka prečo,môže dať vzniku agresie,som si položil otázku prečo nie?prečo zakaždým odmietnem prijať túto prirodzenú divokosť a radšej ju nechám naklonovať niejakým tiež klonom/teraz si už nepripadám ako klon,ale ako cyklón/.
  -Buďte poslušnými,slúžte dravcovi,nechjte ho nasávať vašu životnú energiu.

  schválne,dokedy sa bude čistá myseľ držať svojej slabosti/odkiaľ prišiel človek?/,alebo že by som bol jediným v zamyslení?
  potom to tiež prišlo cez snenie,trochu negativnej energie,nepomyslel som si,ale chcel myslieť na to,čo bude potom,keď sa myseľ zastaví.
  Ale ako zastaviť myseľ,hm povedzete nám Myrthu Namarutu ako sa vyrovnať s týmto nepomerom síl?

  No prestante na chvíľku nemilovať toto majstrovstvo!

  Páči sa mi

 5. joooj Heli, ja sa neviem zbavit migreny od tej mojej slavnej sluzobky z oktobra, prestavka max 2 dni a potom migrenujem o dusu spasenu 😦 a uz ma to fakt zacina pekne vytacat…

  si sikulka, ze si vsetko stihla 🙂 a pozdravujem macicky 🙂

  Páči sa mi

 6. dievčatá, ak tu rozprávate o migréne, tak aj ja sa pripojím – je to zvláštne to s tou migrénou, za posledné dva týždne mám takú migrénu, že skoro nevidím a dokonca nemôžem ísť ani von, a to nehovorím o tom, koľko liekov na migrénu som pohltala za posledné dva týždne, myslím, že za uplynulý rok som ich toľko nezdolala – no neviem, či tie energie na nás “migrénových” nepôsobia inak, dokonca som šla aj na očné, myslela som si, že potrebujem okuliare na diaľku, ale pani doktorka ma ubezpečila, že mám zrak ako orol – ale zahmlievať sa mi neprestalo, tiež sem-tam strácam rovnováhu, točí sa mi hlava, tak neviem.
  je to nejaká súvislosť, alebo niečo podobné? nechcem povedať náhoda, pretože na náhody neverím
  no, ale skúsim to, čo si opisovala v článku, snáď sa podarí

  Páči sa mi

  • Ja s migrénami problém nemám, iba predvčerom ma bolela hlava na vrchu, ale poslednú dobu sa mi stáva veľmi, veľmi často, že na okamih akoby som omdlela alebo odišla z tela, neviem to pomenovať. Je to taká sladká slabosť, akoby ma vysalo špirálovito do lievika a potom mrknem a som späť. Ktovie, ako dlho to trvá. A ešte sa mi stále častejšie stáva, že pozerám telku a odrazu som tam, na tom mieste, v tej dobe, s tými ľuďmi, niekedy aj pred kamerou počas natáčania nejakej scény. Haluuuz nepopísateľná. Normálne cestujem 😆

   Páči sa mi

  • Nepoznám svoju momentálnu frekvenciu. 🙂 A nepotrebujem ju poznať. To, čo som písala o frekvencii 88 a podobne, bol len názorný príklad. Myslím, že z FM. 88 je niekde pri spodnom konci škály, tá druhá pri hornom. 🙂

   Páči sa mi

   • Nám to D.Wagner hovoril tak, že väčšina ľudí sa nachádza niekde na stupnici 3 až 8, niektorí vyspelejší jedinci môžu vibrovať na 13K. A potom už vyššie idú len tí, čo tam majú všetko zladené, tie čakrové veci a tak 😉
    On má takúto stupnicu, ale tie stupnice som predtým aj potom videla naozaj rôzne, každý to postavené inak.
    Na Vertikálnej realite dvojke sme stúpali do 155 – a to už bola riadna sila, na trojke sa ide podstatne vyššie.

    Páči sa mi

   • Vieš, ja nie som veľkým priateľom takýchto experimentov. Všetci sme individuálni a tak pre niekoho nemusí byť najsámlepšie, keď ho vyženú do výšok, kde by sa ešte nemal ochomejtať… A už vonkoncom sa mi nepáči pomenovávanie, kto je kde, a porovnávanie, či je niekto tak vysoko ako ja… To sme tu už mali a nefungovalo to. Každý je niekde relatívne k svojmu vlastnému optimu a keď sú v ňom, cítia sa v pohode a niet dôvodu, aby sa hýbali ďalej. Ak sa pohnú vyššie, dostanú sa paradoxne zo svojho optima do neoptima – a potom “uletia”.

    Asi zo mňa cítiť, že tou Vertikálnou realitou, ako ju podávaš, nie som až taká nadšená. Možno je to tým, že o nej nič neviem. A možno je to tým, že sú rôzne cesty a vertikalita proste k tej mojej nepatrí. 🙂 Takže moje výhrady ber len ako to, čo sú – výlučne moje výhrady. 🙂

    Páči sa mi

   • Sun, o Vertikálnej realite píšem iba preto, aby som pridala svoje skúsenosti a chcem si troška aj porovnať, príp. rozšíriť svoje vedomosti.
    Stupnica, ktorú som spomínala, slúži ako orientácia pre nás, ktorí sa pohybujeme v liečiteľskej sfére. Nie je pre porovnávanie s ostatnými, kde je kto (frekventanti seminára používajú túto stupnicu pri svojom liečení, to by bolo na dlhé vysvetľovanie). Pri liečení ideme frekvenčne mentálne po stupnici tam, kde to práve v tej chvíli potrebujeme. Napríklad keď idem niekoho skenovať, nastavím sa na spodné čísla stupnice (aby som sa frekvenčne prispôsobila “pacientovi”) a idem postupne vyššie.

    Páči sa mi

 7. Ahojte, už dlho sa “prečečúram” týmito stránkami. Sú fascinujúce a myslím (ľudí,ktorí tu prispievajú), že sú tou správnou cestou, ktorú hľadám posledných pät rokov “bezvýsledne”. Veľká vďaka autorke Helar(je to úžasný človek), ale aj ostatným(ste úžasný).Obraciam sa o pomoc priamo na ňu, ale príjmem hocakú radu. Vopred ĎAKUJEM! Môj “problém “(aj keď neviem, či si môžem dovoliť nazvať to tak),začal pred piatimi rokmi a trvá dodnes. Mávam závrate( neskutočne intenzívne, položia ma na posteľ cca na mesiac vtom lepšom prípade), sú sprevádzané návalmi úzkosti, bezdôvodným strachom, tlakom v hlave a krč.chrbtici. Necítim žiadnu bolesť,len zúfalstvo že si nijak nedokážem pomôcť. Paradoxom je, že som veselý, vysmiatý človek a ak mám dobré obdobie(čiže bez závratov), snažím sa užívať si ho plnými dúškami, s rodinou, priateľmi. No hlavne so svojou deväťročnou dcérkou. Je úžasná, volá sa Romanka…(keď je mi najhoršie, ONA mi podá obklad či vodu).Venujem sa jej maxim. naplno, no ak prídu tie “moje stavy” jednoducho nevstanem z postele a vtedy mám výčitky!!!….Mám za sebou nespočetné možstvo vyšetrení (MR, CT, RTG,Vestibular.vyšetrenie v BA, krv. obraz, neurológ, psychológ, psychiater /som vyrovnaný človek/,….. proste všetko OK). Moja obv. lekárka povedala, že keby ma v takom stave nezažila tak mi neuverí.Verdikt znel: “MUSÍTE SA S TÝM NAUČIŤ ŽIŤ”..Človek je prispôsobivý tvor, a zvykne si na všetko.Ale ja jednoducho nemôžem len tak nečinne prežívať zo dňa na deň!!!Veď mám len 31 rokov!! Tak som sa do toho pustila. Skúsila som diéty, liečiteľa. A NIČ. Ďalej vešticu(vraj som mala 29 privtelených duší a jedno prekliatie/čistila ma, cítila som akoby mi na pleciach sedeli dva slony, aj sa mi zdá že je mi o čosi lepšie, no uvidíme).Celý ten postup a pocity sú na dlhšie rozprávanie. Posledné obdobie sa zhováram so svojím Anjelikom(Anjelíkmi) a dosť mi to pomáha. Snažím sa pracovať s kývadlom, ale len na odpovede áno,nie.Od malička sa zaujímam o ezoteriku a mystiku, ale stále cítim, že je tam nejaká bariéra. Skúšala som astrálne cestovanie, čistenie čakier, atď..Jediné čo sa mi podarilo bolo nájsť si zvieratko k danej čakre, okrem tretieho oka…prišlo tak samé a bola som veľmi šťastná :)…Uvažujem nad tým, či som si neuškodila tým astr.cestovaním(aj keď som sa nikam nedostala), či som neostala otvorená…Uvažujem či je to zmenami energie, alebo som naozaj urobila niečo tak zlé a teraz si zato nesiem následky, alebo to mám brať ako lekciu a školu tohto života????Milá Helar, chcem Ťa z hĺbky svojho srdca poprosiť, či by si sa tam hore naších Zlatíčok mohla spýtať, v čom je môj problém, čo sa somnou deje?Ktorou cestou sa uberať, alebo to jednoducho prijať? Nechcem to vzdať!!! Snažím sa myslieť pozitívne(teda ak je to v mojích silách),materializmus sa snažím odsúvať na vedľajšiu koľaj, hľadám cestu, atď… Verím že mám šancu zlepšiť svoj doterajší život (veď to predsa my všetci, nie?)Vopred ĎAKUJEM

  Páči sa mi

 8. Prajem príjemný večer. Žiadne ohlasy k mojej prosbe?(nie je to výčitka, len veľká prosba). Prosííím pani Helar (alebo niekto, kto máte dar hovoriť so Zlatíčkami tam hore) 😦 Chcela by som vedieť aspoň to, či je mi dané poznať odpoveď, alebo nie. Stačí mi len nejaký maličký náznak. Pod chvíľou sem pozriem a zakaždým odchádzam sklamaná a bez ohlasu…Prosíííííím

  Páči sa mi

 9. ….baby,tak ja teraz asi kopnem do osieho hniezda :/ Migrenu som za všetky moje kristove roky nemala,ak tak len bolesť hlavy.Lebo :
  -bud som spala na blbom vankúši (koli krivej chrbtici krčnej spávam bez vankuša roky a dormeo to istí 😀
  – zabúdam piť ( ono sa to nezdá ale 2l nebublikovej robí svoje,všetko to statne (okrem čajov) nieje na smäd,ako keby človek ani nepil
  – obličky bolia len vtedy..a aj vtedy ked si šupnem druhu kavu a opať zabudam piť
  -na aj vtedy ked sedím pri PC viac ako dve hodky…
  * na migrenu mam len jedno vysvetlenie,nezamienať si ju pominutelnou bolesťou hlavy,lebo migrena je len dosledok nedostatku sexu .Hadam mi tuto pripomienku Panboh odpustí 🙂

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s