Bosorácky stalking: #4 Rozbíjame obrazy

Už je to chvíľku, čo som dávala posledný článok k stalkovaniu podľa Bernadette Vigilovej. Už sme odstalkovali svoj deň, dohody, čo sme urobili s našimi rodičmi, dohody s priateľmi a tento štvrtý typ stalkovania bude trochu odlišný – ideme “rozbíjať obrazy”, teda rušiť zásadné dohody, ktoré sú spojené s bolestivými, traumatizujúcimi spomienkami, napríklad zneužívaním.

Budeme pre to potrebovať:

  • vankúšik pod hlavu
  • podložku na ležanie
  • denník alebo magnetofón.

Pripravujeme sa cez meditáciu srdca

Uložíme sa na zem na chrbát, ruky natiahneme popri tele dlaňami nadol. Ak chceme, môžeme si pod hlavu dať vankúšik. Mne sa lepšie leží bez neho. Zatvoríme oči. Párkrát sa zhlboka nadýchneme a vydýchneme. Postupne uvoľňujeme telo. Odovzdáme sa celkom Matke Zemi. Sústreďujeme sa na rytmus nášho dýchania. Už dýchame obvyklým spôsobom.

Po chvíľke si predstavíme malú verziu seba samých v tomto okamihu nášho života. Vidíme, ako táto verzia vojde do našich úst a hrdlom kráča nadol až k srdcu. Ako sa blíži k srdcu, vidíme tam dvere. Malá verzia nás otvorí tieto dvere a vstúpi do nášho srdca. Úprimnými, neskreslenými očami sa poobzerá: koho v ňom vidí? Kto sú tí ľudia, ktorých milujeme a nosíme v srdci? Nastal čas uvoľniť ich. Ľudia, ktorých milujeme, nám nepatria; láska nie je vlastnícka. V tomto okamihu nastal čas uvoľniť obrazy, ktoré sme si v našej láske o týchto ľuďoch vytvorili. Pustime ich duše na slobodu. Poďakujme im pritom, že s nami boli v našom srdci, a potom pri výdychu ich postupne, jedného s každým výdychom, vypúšťame na slobodu. Pokračujeme tak dlho, kým sa necítime vyvážení. Ak sme už vyvážení a dokonalí, predstavme si v srdci slnečný lúč. Tento slnečný lúč je čistá láska, ktorá nás bude živiť a zostane s nami naveky. Po chvíľke otvoríme oči.

Zmyslom tejto meditácie je vyčistiť srdce, najčistejší chrám, aký kedy existoval, a naplniť ho čistou láskou. Tá malá verzia z nás, ktorá do srdca vošla, v ňom bude žiť naveky.

Rušíme traumatické dohody

Počas stalkovania zostávame stáť. Začíname pohybmi jaguára, ktoré robíme asi 5 minút, a potom sa presunieme na rozbíjanie obrazov.

Pohyby jaguára: Jaguár je vždy bdelý a pripravený konať. Stojíme pozorne, kolená sú trochu pokrčené (napr. ako pri žam žungu alebo čchi kungu), váha je posunutá trochu dopredu, akoby sme sa práve chystali vybehnúť. Paže nám visia voľne popri tele. Zohneme ruky v lakťoch; pravá ruka je pred telom vo výške hlavy, dlaňou nadol, prsty sú trochu zahnuté a uvoľnené. Ľavá ruka je pred telom vo výške bedier, dlaňou nahor, prsty sú zľahka zohnuté a uvoľnené.

Zhlboka sa nadýchneme a presunieme váhu z jednej nohy na druhú, čím sa kymácame z boka na bok.

V rytme kymácania pohybujeme pažami. Súčasne ťaháme ľavú ruku nahor a spúšťame pravú ruku nadol; keď dosiahnu svoje protiľahlé pozície, otočíme dlane – pravá ruka je teraz vo výške bedier a dlaňou nahor, ľavá je vo výške hlavy a dlaňou nadol. A znova ich začneme posúvať do východiskovej pozície a obrátime dlane.

Obe ruky pohybujeme súčasne a súčasne obraciame aj dlane. Celkový pohyb vyzerá ako bežiaci jaguár.

Cieľom tohto cvičenia je spriadať dohromady energiu Matky Zeme a Otca Slnka.

Pohyby jaguára robíme asi 5 minút a potom prestaneme. Váhu rozložíme rovnomerne na obe nohy, paže spustíme pozdĺž tela, potom ich zdvihneme do výšky pása, prudko tleskneme oboma dlaňami a potom si ruky šúchame jednu o druhú, až kým sa necítia ako v ohni.

Predstavíme si, ako sa naše tiché poznanie a vôľa znova spájajú v oblasti vôle. Pri tomto štvrtom cviku energie idú nahor chrbticou a cez korunnú čakru von z tela.

Rozbíjame obrazy: Predstavíme si obraz a s ním spojenú dohodu, ktorú chceme vrátiť tomu, s kým sme ju uzavreli. Vidíme, ako sa obraz od nás odlupuje. Potom sa rozpukne ako rozbité okno na tisíc kúskov. Vidíme, ako sa tieto kúsky menia na energiu, ktorá sa pohybuje preč od nás a vracia sa k človeku, ktorý nám danú dohodu dal.

Ako sa energia pohybuje preč od nás, prudko vydýchneme. Natiahneme pravú pažu a otočíme ňou jedeapolkrát proti smeru hodinových ručičiek. Pohyb ramena zastavíme nad hlavou. Potom rameno spustíme stredom tela, akoby to bol meč, až po koreňovú čakru. Tento pohyb pretína všetky energetické spojenia medzi nami a dohodou.

Následne zdvihneme obe ruky dlaňami obrátenými dopredu a vo výške hrude ich silne odtlačíme do tela, akoby sme od seba niečo silno odstrkovali. Zmyslom je prerušiť energetické spojenia a odtlačiť ich od seba preč.

Pokračujeme s rozbíjaním obrazov, až kým sa necítime kompletní. Potom znova robíme pohyby jaguára, tleskneme a šúchame ruky, kým nie sú horúce. Potom rukami prejdeme jemne po tele, pričom čistíme každú oblasť tela: oči, aby sme mali jasnejšie videnie; uši, aby sme počuli pravdu; hrdlo, aby sme hovorili zakaždým svoju pravdu a vedeli sa smiať, plakať a spievať, keď to potrebujeme; zátylok a korunu hlavy, aby sme uvoľnili energiu. Dotýkame sa celého tela a dotykom ho čistíme. Súčasne preciťujeme vďačnosť voči svojmu telu, ktoré nám tak verne slúži, a prisľubujeme mu všetok rešpekt a ohľad, ktorý potrebuje.

Uzatvárame meditáciou

Na konci stalkovania zostávame stáť v postoji jaguára (=pokrčené kolená, ruky voľne spustené popri tele), zatvoríme oči a vizualizujeme bytosť, ku ktorej vzhliadame (guru, Ježiš, Allah, Krišna 😉 ). Túto bytosť vidíme srdcom a predstavujeme si, ako sa s ňou spájame a stávame sa Jedným. Energia tejto bytosti preniká do každej čiastočky nášho tela a dotýka sa každej oblasti, ktorá zažila zneužitie alebo bola súčasťou nejakej dohody. Keď sa takto sústredíme na jednotlivé časti nášho tela, chvíľku zotrváme v tichu a pokoji. Potom si predstavíme, ako náš dych vychádza k ľuďom, ktorých sme si predstavovali počas stalkovania. Náš dych je čistá láska. Túto lásku posielame svojej rodine, blízkym, domovu i zvyšku sveta. Uvedomujeme si, že lúč Slnka je stále v našom vnútri, že od neho nie sme nikdy odlúčení.

Keď dokončíme posielanie lásky, skončili sme so stalkingom.

Spracovanie

Keď sme skončili, premietneme si svoje zážitky a zapíšeme si ich. Ak sme pracovali v skupine, rozoberieme to spoločne.

Štvrtú úroveň stalkovania praktizujeme 3-4 mesiace.

2 thoughts on “Bosorácky stalking: #4 Rozbíjame obrazy

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s