Bosorácky stalking: #2 Zlaďujeme energiu

Už prešla dosť dlhá doba pre tých, čo začali so stalkovaním pri prvom článku Bosorácky stalking: #1 Stalkujeme svoj deň, a tak sa dnes pohneme ďalej, na ďalšiu úroveň stalkovania. Svoje dni sme už medzičasom asi dosť dokonale spracovali, takže nastal čas postúpiť.

Budeme potrebovať:

 • kryštál horského krištáľu (quartz), ktorý sa nám dobre zmestí do dlane
 • vankúšik pod hlavu
 • deku, na ktorej môžeme ležať
 • zošit alebo magnetofón.

Pripravujeme sa cez meditáciu srdca

Uložíme sa na zem na chrbát, ruky natiahneme popri tele dlaňami nadol. Ak chceme, môžeme si pod hlavu dať vankúšik. Mne sa lepšie leží bez neho. Zatvoríme oči. Párkrát sa zhlboka nadýchneme a vydýchneme. Postupne uvoľňujeme telo. Odovzdáme sa celkom Matke Zemi. Sústreďujeme sa na rutmus nášho dýchania. Už dýchame obvyklým spôsobom.

Po chvíľke si predstavíme malú verziu seba samých v tomto okamihu nášho života. Vidíme, ako táto verzia vojde do našich úst a hrdlom kráča nadol až k srdcu. Ako sa blíži k srdcu, vidíme tam dvere. Malá verzia nás otvorí tieto dvere a vstúpi do nášho srdca. Úprimnými, neskreslenými očami sa poobzerá: koho v ňom vidí? Kto sú tí ľudia, ktorých milujeme a nosíme v srdci? Nastal čas uvoľniť ich. Ľudia, ktorých milujeme, nám nepatria; láska nie je vlastnícka. V tomto okamihu nastal čas uvoľniť obrazy, ktoré sme si v našej láske o týchto ľuďoch vytvorili. Pustime ich duše na slobodu. Poďakujme im pritom, že s nami boli v našom srdci, a potom pri výdychu ich postupne, jedného s každým výdychom, vypúšťame na slobodu. Pokračujeme tak dlho, kým sa necítime vyvážení. Ak sme už vyvátení a dokonalí, predstavme si v srdci slnečný lúč. Tento slnečný lúč je čistá láska, ktorá nás bude živiť a zostane s nami naveky. Po chvíľke otvoríme oči.

Zmyslom tejto meditácie je vyčistiť srdce, najčistejší chrám, aký kedy existoval, a naplniť ho čistou láskou. Tá malá verzia z nás, ktorá do srdca vošla, v ňom bude žiť naveky.

Stalkujeme dohody od našich rodičov

Tak ako v prvej úrovni stalkingu zostaneme ležať s dlaňami naplocho opretými o zem. Ak stalkujeme v skupine, políhame si do dvoch radov, hlavami k sebe a nohami od seba, pričom sú mierne roztiahnuté. Nedotýkame sa plecami osoby ležiacej vedľa nás:

Ak pracujeme sami, je jedno, ako máme telo uložené, len nohy majme mierne roztiahnuté.

Položíme si kryštál na centrum vôle. Potom si predstavíme energiu Tichého Poznania, ako do nás vstupuje cez korunnú čakru a preteká do nášho centra vôle a spája sa s našou vôľou. Obe energie sa zmiešajú a z nášho centra vôle vyrazí žiarivý svetelný lúč k slnku.

V tejto úrovni stalkingu stalkujeme dohody, ktoré nám dali otec a matka. Ak ešte žijú, sústredíme sa na naše posledné kontakty s nimi. Ak už zomreli, privoláme si niektorú z posledných situácií, kedy sme s nimi boli v kontakte. Začíname najčerstvejšími spomienkami a pohybujeme sa spätne v čase, pokiaľ nám len siaha pamäť. Pozorujeme situácie. Sledujeme, čo nás vytočilo a donútilo reagovať. Pripomenieme si, ako sme komunikovali. Vyžiadame si späť energiu, ktorú sme rodičom odovzdali, pomocou nášho nádychu. Pri výdychu rodičom pošleme lásku a vrátime im čokoľvek, čo nám odovzdali.

Sústreďujeme sa vždy na jednu scénu v čase. Keď máme pocit, že sme ju uzavreli, prejdeme na ďalšiu.

Spracovávame odstalkované

Keď skončíme so stalkovaním, posadíme sa a premýšľame o tom, čo sme práve prežili. Ak stalkujeme sami, zapisujeme si postrehy do notesu: čo sme odhalili, ako sme to vyčistili a čo teraz cítime.

Ak stalkujeme v skupinke, porozprávajme svoje zážitky ostatným. Tí do nich nevstupujú radou ani komentármi, len si ich ticho vypočujú. Toto je len rozprávanie o zažitom, nie psychoterapia.

Uzatvárame meditáciou

Znova si ľahneme a zatvoríme oči. Zhlboka sa párkrát nadýchneme a vydýchneme a uvoľníme sa. Predstavíme si obrovský slnečný lúč, ktorý vedie až priamo do nášho srdca. Dotýka sa všetkých našich poranení, ktoré sme stalkovaním vyčistili. Odstraňuje z nich zvyškovú energiu a napĺňa ich energiou svetla. Cítime, ako nám svetlo zohrieva srdce a ako sa príjemné teplo rozlieva do zvyšku tela. Sústredíme sa na rytmus nášho dýchania. Znova si predstavíme tú miniatúrnu kópiu z nás, čo nám vošla do srdca. Predstavíme si aj obrazy situácií, ktoré sme v ten deň odstalkovali. Jeden po druhom ich necháme vstúpiť do nášho tela, do srdca, kde ich naša miniatúrna verzia objíme a prijme do nášho vnútorného chrámu. Keď do srdca vstúpi aj posledný obraz, vidíme, ako sa všetku spoja  do jednej osoby – do tej osoby, ktorou sme teraz.

Každým dychom vizualizujeme trpezlivosť, mäkkosť a odpustenie. Chvíľku takto zhlboka dýchame.  Potom vizualizujeme, ako náš dych vychádza k ľuďom zo situácií, čo sme práve odstalkovali. Tento dych je čistá láska. Pošleme túto lásku rodine, iným ľuďom v našom živote, nášmu domovu a celému svetu. Vieme, že v každom okamihu nášho života v sebe esieme lúč svetla zo slnka.

Keď ukončíme posielanie lásky, posadíme sa – skončili sme stalking.

Postup

Toto robíme niekoľko nasledujúcich mesiacov. Sústreďujeme sa na spomienky zo života s rodičmi. Začíname v dospelosti a prepracúvame sa späť do detstva.

Ak stalkujeme denne, na jeden rok života môžeme počítať asi s týždňom stalkovania.

One thought on “Bosorácky stalking: #2 Zlaďujeme energiu

 1. Ja keď vchádzam do svojho srdca, tak si v ňom otvorím dve okna a púšťam do vnútra slnko. V strede srdca sa ich tiene stretnú a tam ich predýchávam, aby sa celé srdce presvietilo.
  Zatial som nikoho v mojom srdci nemala, no okrem tých troch, čo sa mi motajú do všetkého . Možno preto v srdci nikoho nevidím, lebo je uzavreté, aj keď mám naokolo veľa ľudí, ktorých mám rada.

  Pri čistení mozgu som tam objavila šuplíky a v nich moje spomienky. V tom poslednom, čo som otvorila bola moja nespracovanú emocia smrť kamarátky, ktorá ma priviedla na tvoje stránky…
  Už som si brala emocionálnu energiu z tej časti môjho života, ale zrejme to budem musieť urobiť na viac krát, lebo som jej tam zanechala veľa.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s