Ako do života dostať niečo dobré?

Tak toto mám oskúšané a funguje to 🙂 :

Ráno, keď sa prebudíte, povedzte si: “Dnes sa stane niečo dobré.”

Potom deň žite s vedomím, že sa vám niečo dobré prihodí. Keď zazvoní telefón, pýtajte sa sami seba: “Nie je to dobrá vec?” a odpovedajte do telefónu, ako keby ňou mala byť. Príde k vám priateľ s novinkou? Tešte sa – možno prináša práve tú “dobrú vec”!

Anticipácia, očakávanie niečoho dobrého, je súčasťou celkového pocitu šťastia. Potrebujeme len nahradiť “čo sa zasa najbližšie pokaká” očakávaním “čo najbližšie dobré ma dnes postihne?”

Pre dušičku je dobré, keď má niečo, na čo sa môže tešiť. Je to ako dovolenka v Karibiku, ktorú si plánujete pár mesiacov dopredu, alebo príjemné stretnutie s niekým zaujímavým. Pocit radostného očakávania je balzam na naše boliestky.

A keď nemáme naozaj nič, na čo by sme sa mohli tešiť, môžeme sa aspoň tváriť, že na nás niečo dobré čaká za najbližším rohom.  Klaďte si otázku “a čo ak?” a potom sa s odpoveďou vo vašom vedomí pohrajte a predstavujte si. Nastavte sa na očakávanie niečoho dobrého. A čokoľvek príde, snažte sa na tom nájsť tú dobrú stránku, aj keby bola len maličká. Hlavne rozkývte svoj pocit radostného očakávania!

9 thoughts on “Ako do života dostať niečo dobré?

  • Inak, teraz si mi niečím pripomenula moje obdobie, keď som sa chystala vzbúriť proti anjelom… a naplánovala som si to 😛 … Vedela som, že mi bude po “odpojení” úplne najhoršie na celom svete a tak som si zohnala binaurálku/subliminálku (či čo) Happy For No Reason a tým som sa mesiac pred plánovaným “povstaním” noc čo noc kŕmila – 8 hodín nočne, počas spánku. Do pravého ucha mi to hučalo jeden text, do ľavého druhý a ráno som sa budila so skleným pohľadom… 😛 Ale keď som vstúpila “do štrajku”, vydržala som totálne odpojená 18 dní! To bol rekord všetkých čias… 🙂 A teraz, po dvoch rokoch, sa odrazu začínajú dostavovať účinky a ja sa proste prichytím pri tom, že čumím, hlava bez jedinej myšlienky a přitrouble sa škerím na svet a je mi dobre… 🙂 Takže všetko sa dá naučiť. Aj pocit pohody “navzdory všem”.

   Páči sa mi

   • 😀 Mne sa od nich ešte nechce odpájať. Sú ku mne zlatí 🙂
    A ani vlastne neviem, ako by som to mala urobiť.
    Je to zvláštne, koľko všelijakých vnútorných stavov môže človek spoznať 🙂

    Páči sa mi

 1. Helar mám otázku…..keď to niečo má byť pozitívne môže to prameniť aj s neúspechu?…myslím že či neúspech ukáže cestu k niečomu lepšiemu(pozitívnemu)? A ešte niečo chcem,keď už je taká nádherná čííča hore v tom článku….tak sa chcem podeliť o radosť 😉 🙂 ..nám akurát cca pred 2 hodinkami prišli na svet 2 mačiatka 🙂 😉

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s