Daj do toho viac

 Ego stoná, sipí: „To nezvládneš. Nemáš na to, nejde to. Vzdaj to, vzdaj to, vzdaj to..“

Duša šepká: „Vydrž a daj do toho viac“.

Koľkokrát si sa dostala do situácie, kedy si to chcela vzdať, keďže sklamanie, že sa Ti nepodarilo dosiahnuť to, po čom si túžila, bolo priveľké. Sklamanie bolí, ale je nevyhnutne spojené s túžbou. Je reakciou ega, keď sa nesplnili Tvoje očakávania.

Kým máš sny a túžby, nesmieš dopustiť, aby Ťa frustrovali. Dôležité je vydržať, nepodľahnúť sklamaniu a viac sa snažiť. Túžba si od Teba vyžaduje viac, aby sa stala realitou. Potichu Ti to šepkal Michael, keď si ho nedávno smutná volala na pomoc (s malou výčitkou), že Tvoj sen mať dieťa sa opäť nepodaril. Šepol Ti, že ešte nie je ten správny čas, ešte nie je pre obe strany určená duša pripravená a ochotná inkarnovať sa v Tebe. Nemáš sa tak rýchlo vzdávať svojho sna, frustrovaná a znechutená súčasnými výsledkami, ak je to niečo, po čom skutočne túžiš a je to pre Teba v tomto živote správne.

Pozeráš sa pravde do očí a vieš, že si do dosiahnutia svojich túžob a snov nedala zatiaľ všetko. Analyzuješ, kde si sa mohla snažiť viac. Kedy si mohla investovať pre splnenie svojej túžby viac času, energie, trpezlivosti alebo pomoci od iných. Vieš to a netrestáš sa za to, ale hľadáš v sebe silu na ďalšie pokusy.

Koľkokrát si už chcela prestať so snahou, vzdať sa svojho sna a utiecť pred nezdarom. Uvedomuješ si však opäť Zákon rezonancie. Energia priťahuje podobnú energiu. Presvedčenie o tom, že dosiahneš svoj sen, sa môže zhmotniť. Vieš, že za každým  dočasným nezdarom je nejaký dobrý dôvod a je len na Tebe či ešte zabojuješ.

Berieš ako znamenie to, že sa Ti ešte nepodarilo dosiahnuť Tvoju túžbu. Znamenie, že Tvoj zámer si vyžaduje viac úsilia ako si doteraz vynakladala. Znamenie, že niekto vie, že si vážiš len veci, o ktoré si musela bojovať, ktoré si si oddrela a vytrpela. Ak sa z pohľadu zmyslu Tvojej existencie a karmy má Tvoj sen naplniť, splní sa. Len práve testuješ schopnosť preukázať trpezlivosť a väčšiu snahu.

Ignoruješ preto svoje ego, ktoré hovorí „vzdaj sa“. Modlíš sa a ďakuješ za to, že je ešte v Tebe dostatok sily na dôležité sny. Si odhodlaná dať do toho viac. Dať do toho všetko.

Meditácia je súčasťou súboru meditácií na sebarozvoj Meditácia na sebarozvoj

21 thoughts on “Daj do toho viac

  • Tak často sa pýtam pri iných článkoch, či sú písané pre mňa 🙂 je pekné vidieť, že sme jedno, s túžbami aj smútkami. Držím palce pri všetkom.

   Páči sa mi

   • Tenshi, určite nepotrebuješ moje dobré rady, ale ja keď som sa pred desiatimi rokmi usilovala o bejby, tak som sa dala zdravotne do poriadku pomocou homeopatie, zmenila som prácu za menej stresujúcu a kúpila si šteniatko jazvečíka 🙂 a do mesiaca som bola v tom 😉

    Páči sa mi

  • Určite rady potrebujem a som za ne vďačná. Šteňa sme skoro kúpili na Vianoce a nad zmenou práce uvažujem denne, takže asi na tom niečo bude 😉 dieťa som odmietala dlhé roky, tak teraz neočakávam, že jeden sebec dole luskne prstami a dušička sa plná radosti rozbehne narodiť sa

   Páči sa mi

 1. … 🙂 ..ďakujem, heli.. zasa som si pri tvojom článku niečo uvedomila.. 🙂 .. a je to presne ako vravíš …. vďaka, že si späť 🙂

  Páči sa mi

 2. Skvelý článok! Toto som potrebovala, nevzdať sa… 🙂 Veľmi ďakujem aj za všetky články aj za všetkých autorov a aj za to, že táto stránka existuje.

  Páči sa mi

 3. Vraví sa, že niekedy treba všetko hodiť za hlavu a prestať intenzívne myslieť na (ne)zdar. Dobré je sa uvolniť a prestať sa intenzívne zaoberať tým, ako a kedy to vesmír spraví…ale to už všetci dávno viete, ja len, aby sa nezabudlo.
  Čím viac očakávame, tým viac sa môžeme sklamať.
  Čo sa má stať, to sa stane 😉

  Páči sa mi

 4. A ja len dodám: nech sa cesta stane cieľom. Nech sa už to samotné splnenie toho sna stane cieľom. A predsa:
  – nič netreba robiť. Nič netreba dosahovať. Buďme. A nech následná činnosť nie je nástrojom dosahovania, ale vyjadrením stavu Bytia.

  😕

  Páči sa mi

 5. … keď som ja chcela malinké :-), tak musel prejsť čas a nikdy by som nebola povedala, že to tak bude … a dnes mám 6 ročnú krásavicu, s tmavými očkami a copíkmi 🙂 ..aj keď nie je z mojej krvi – je moja 🙂 , milujem ju celým srdcom a Dušou 🙂 🙂 … tak aj také sú cesty z HORA 🙂 … držím všetky palce a úprimne ti to prajem Tenshi 🙂

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s