Nikto sa nikam neprepadne – jedine ak do Pekla! :-)

Autor obrazka: sarahmyung

Channeling s Gaiou z 12.12.2010:

Gaia, dá sa s tebou hovoriť? Budem ťa počuť?
🙂 Veď už ku mne hovoríš chvíľku. Počujem ťa a ty počuješ mňa.
Vieš, zostala som trochu zaskočená. Dnes som channelovala Gabriela a povedal niečo o tom, ako to vyzerá so vzostupom – že niektoré staré veci budú nahradené novou verziou tej istej veci. Automaticky som to vztiahla na Zem. Ale potom mi došlo, že teda neviem, ako to bude – ak Zem vzostúpi do vyššej vibrácie, čo sa stane s tými ľuďmi, ktorí ešte stále na vyššiu vibráciu mať nebudú? Pôvodne som myslela, že zostanú v terajšej verzii Zeme – ale ak tá bude nahradená inou…
😆 Prestaň! Je to celé zle pochopený obraz! 🙂 Vychádzaš z toho, že existuje priestor a v tom priestore sú poukladané rôzne vrstvy reality s rôznymi vibráciami.
Počkaj…
😀 Už sa rozvidnieva? Nie je nijakú „tu“ a „tam“, nie je vrstva A, v ktorej sú nízkovibrujúci ksichti, a vrstva B, v ktorej sú vzostúpení borci! 😀 Si taká zábavná… Miestami vidíš celkom presne a potom zasa spadneš do tej svojej človečiny… Je len jeden bod, v ktorom je všetko: tu a teraz. Všetky vibrácie sú v tomto bode. Všetky dimenzie sú v tomto bode. Všetky vesmíry sú v tomto bode. Všetci ľudia a všetci anjeli sú v tomto bode. To je ten bod, ktorému hovoríme najnovšie existencia.
Čiže…
🙂 …nikto sa nikam neprepadne. Nijaké Nebo a Peklo, len tu a teraz. So všetkými aspektmi a všetkými vibráciami, ktoré existujú. To nie je vec toho, že v tvojej realite by nejaká vibrácia nebola; je to v tom, že ju nevnímaš. Veď po toľkom čítaní toltékov by ti to malo už byť dávno jasné… Jediné, čo utvára svet, je tvoje vnímanie. Tvoje vedomie. Ktoré nie je tvoje, ale je to súčasť Jediného Spoločného Vedomia, ktorá sa cíti oddelená.
Buch. Zložitý obraz… Dostala som doňho všetko?
🙂 Dostala si doňho to podstatné. Teraz s ním budeš vedieť narábať. Povedz, ako si doteraz vnímala to „tu a teraz“?
😕 Ako daný okamih, kedy môžeme čokoľvek ovplyvniť – napríklad cez zmenu nášho vnímania.
🙂 Vieš, tam, kde niet času, niet ani „daných okamihov“.
😦 Toto je na mňa momentálne príliš vysoká matematika… 😦
🙂 Ale nie. Len nie si ochotná pozrieť sa na vec inými, menej človečími očami. Odpoveď máš už dávno v sebe! Skús si spomenúť na mačku. Vieš sa do nej vžiť. Tak to skús a povedz, ako vníma ona…
Gaia, neviem to povedať. Cítim to, ale neviem to povedať.
🙂 Ale cítiš to.
Áno.
Tak sa ťa idem pýtať: ako vie mačka, že žije?
Noooo… Ja si myslím, že ma to nezaujíma. Je mi to fakt jedno. Žije to „vonku“ a preto žijem aj ja.
🙂 Ako vieš, že ti je dobre?
Že môžem robiť, čokoľvek sa mi zapáči. Nič ma neobmedzuje. Nad ničím nešpekulujem. Gaia! Ja vôbec nerozmýšľam… len reagujem… nie, to nie je reagovanie, konám, ale bez premýšľania!
🙂 A ako vieš, že konáš správne?
😀 Že môžem konať aj v najbližšom okamihu.
Ako vnímaš priestor?
Ako to, čo práve vidím.
A čas?
Vôbec.
🙂 A teraz to vezmi do svojho ľudského života.
No, to teda nedokážem. Nedokážem nemyslieť. Nevytvárať si predpoklady o všetkom naokolo.
Ale tá mačka to dokáže. Ako je to možné?
Neviem… Nezaujíma sa sama o seba. Keď si čistím kožuch, tak preto, že to tak cítim. Niečo ma zasvrbí, tak sa ide čistiť. Keby som to nedokázala… to by som už bola mŕtva? Počkaj, Gaia, strácam sa… Nechcem byť človek, chcem byť mačka!
😆 Nebudeš. Dobre už bolo.
😀 To nie je fér.
🙂 Nerozoberaj, čo je fér a čo nie. „Fér“ je len ľudská predstava. Nemáš si robiť predstavy. Poď späť k tej mačke. Predstav si…
…a to si nemám robiť predstavy…
…a nefrfli… 🙂 Predstav si, že ťa niečo bolí. Dokážeš to?
Ee. Nedokážem. Nič mi nie je.
No dobre, tak poď späť do svojho ľudského rozumu. Predstav si, že si mačka, ktorú niečo bolí. Čo asi tá mačka vníma?
Bolesť?
🙂 Presne. Skús sa do toho dostať. Skús si predstaviť, že máš tŕň v labke.
Nechcem!
Skús! Čo cítiš?
Zlosť, podráždenie, nepohodu… Tŕň musí von! Je mi jedno, čo sa okolo mňa deje, je tam ten tŕň a to je jediné, čo ma zaujíma… Gaia, nie je mi dobre!
Pod späť! Pod okamžite späť!
Nemôžem. Mám tŕň v labke.
Mysli na Gabriela! Ten nemá tŕň v labke! Poď späť!
Ty, tento experiment mi fakt neurobil dobre… je mi do plaču!
🙂 Nezlosti sa… Nemáš labky a v žiadnej nemáš tŕň. Ale niečo si sa naučila.
Čo?
🙂 Ty.
Nie… Nie je mi dobre.
Vráť sa do človeka! Nezostávaj v mačke, keď jej nie je dobre! Máš schopnosť prepínať sa, tak sa vráť do človeka. Napi sa niečoho.
Fuj… Takéto experimenty už nerobme.
🙂 Niečo si sa naučila.
No… že keď mi nie je dobre, nedokážem vnímať nič než to, ako zle mi je.
A pritom si neopustila svoju realitu. Ale tvoje vnemy boli z inej reality, pretože tvoje vnímanie sa nastavilo na inú realitu. A tak je to aj so svetom: všetci sme v „tu a teraz“, v tom bode, kde je všetko. Niektorí z neho vnímajú jednu časť, iní inú a tí, ktorí majú tŕň v labke, z neho vnímajú utrpenie.
No dobre… ale ako je to s tým vzostupom? Chápem, že proste tí nižšievibrujúci budú vnímať nižšie vibrácie, hoci budeme stáť tesne vedľa seba. Ale Gabriel hovoril aj o tom, že sa celý systém posunie dopredu.
Presne… A tie vibrácie, ktoré sú dnes 10, sa potom znížia; ak sa systém pohne dopredu o 5, tak z 10 sa stane 5. Rozdiel oproti tým vyšším bude oveľa zreteľnejší – a bude viac bolieť.
Vieš, čo ma napadlo? Že takto nejako asi vyzerá Peklo
🙂 To je Peklo. To, čo bolo pomerne znesiteľné, kým ostatní nemali nič lepšie, bude oveľa neznesiteľnejšie, keď všetok zvyšok sveta bude na tom o dobrý kus lepšie…
Chápem obraz. Neviem, či som ho dostala dobre do slov.
🙂 To je jedno. Teraz som s tebou hovorila cez obraz a energia obrazu je v tých slovách zakódovaná. Majú vibráciu. Kto ju je schopný prijať, prijme i zvyšok toho obrazu.
Ako to funguje?
🙂 Rozbehnú sa vo vás asociácie. Mnohé do seba zapadne a dá vám nový vhľad. 🙂

66 thoughts on “Nikto sa nikam neprepadne – jedine ak do Pekla! :-)

 1. Neviem Helar,asi som to nepochopila,ale nesedi mi to,ide o cast z roznymi vrstvami a svetmi na Zemi,mam odlisne poznatky z roznych zdrojov. V podstate to nie je az tak dolezite,ale vysvetluje to napr. kam zahadne miznu a objavuju sa rozne bytosti ako je YEty,Loch-nes a podobne. jednoducho na chvilu pridu do nasho sveta,potom zmiznu vo svojom. Alebo rozny “mimozemstania”,ktori su len z ineho paralelneho sveta Zeme.
  Myslim -podstatne je,co spravime so svojim zivotom,ako sa my rozvijame.
  A tiez z viacerych zdrojov,aj na tychto strankach je mnozstvo clankov,kde sa pise,ze Vzostup znamena aj zbavenie sa stareho,aj Akturiani pisu,ze ti,co nebudu ukotveni atd. nebudu sa rozvijat v laske,sice vzostupia,ale len v energetickom tele,nie fyzickom…..takze zahynu….ja si to neprajem,ale vela zdrojov uvadza velku prirodnu katastrofu……..to triedenie uz zacalo……..A myslim,ze sa tyka celej Zeme,teda aj jej paralelnych svetov, ich existencia sa vsak neda dokazat.
  keby islo len o nejaku zmenu vibracii,ze sa ludom zhorsi zivot,tak na Slovensku uz mame Vzostup davno.
  A suhlasim s tym,ze vsetko je o vnimani sveta-jeden zazitok budu dvaja opisovat a prezivat uplne rozdielne.

  Páči sa mi

  • Debora,

   použijem iný obraz 😛 , aby si mala menší zmätok z toho, čo čítaš… Predstav si univerzálny boží dych a niekoľko píšťal. Každá z nich má iný zvuk. Ale dych, ktorý na ne hrá, je stále ten istý – hoci podľa zvuku by si povedala, že to nie je ten istý zdroj… Na úrovni zvuku sa píšťaly líšia; na úrovni zdroja zvuku sú rovnaké.

   Aj “kanály” sú takéto píšťaly, na ktoré hrá “vyššia inteligencia”. Podľa toho, ako je “píšťala” utváraná (poznanie, preferencie, životné skúsenosti, postoje), je sfarbené aj to, čo cez ňu prechádza.

   No a ja nie som kresťan. Nie som ani nič iné – než na mne začalo to “niečo” hrať, bola som materialista a ateista. A teraz tiež nie som veriaca – nepotrebujem veriť, pretože už viem. 🙂 Ale môj “zvuk” bude zvuk píšťaly, ktorej celkom chýbajú náboženské zdieľané predstavy a môj pocit vyčleňovania/vymedzovania (napr. na isté viery) je tiež menší, takže moje informácie k tejto oblasti sú iné. Môžu byť presnejšie alebo nepresnejšie – to sa však dozviem, len až keď budem tam. 🙂

   Páči sa mi

 2. mne sa vobec nepacia taketo peklove a prirodnokatastroficke strasiaky.ak su potrebne tak dufam ze na to aby sme sa premiestnili vsetci.aj macky.som smutna z tohoto….idem sa napit aj ja…

  Páči sa mi

 3. no ale ma napadla jedna tazka haluz a sice ze som si znova spomenula na to ked som ako decko mala taky neprijemny pocit,ze mi nieco chyba alebo mi je nieco neprijemne a neviem co,tak som sa vzdy isla napit.nie ze by som bola smadna,ale na ten konkretny ale bezdovodny pocit nepohodlia som pouzivala vodu.tusim je to dobra vec.bez-do-vodny:)

  Páči sa mi

 4. no, ja by som sa chcela opytat nieco uplne ine. kde sa berie tolka zloba a tyranstvo v ludoch. pretoze dnes som citala dva clanky, obidva uplne hrozne, prvy ako policajti bicovali zenu niekde v sudane a pritom sa este smiali, a druhy, ze nejaki tyrali zenu psychicky, fyzicky, sexualne. mali ju ako otroka, ked ju nasli mala iba 34 kil v 31 rokoch. nemala takmer ziadne zuby, na rukach popaleniny od cigariet, prsia omodravene, atd, atd. a ja by som chcela vediet ako je toto mozne a preco sa to deje. a kde sa to berie v tych ludoch a preco su taki. a ci sa to niekedy skonci.

  Páči sa mi

  • leloa,

   za hnevom sa vždy skrýva strach. Záchvaty zúrivosti a hnevu sú príkladom slabosti. Kričíme iba vtedy, keď nerozumieme vlastnému hnevu. Tí najagresívnejší ľudia bývajú najvydesenejší. Veľká časť dejín by určite vyzerala inak, keby si agresívni ľudia častejšie kládli túto otázku:
   “Čím to je, že nemám odvahu naozaj vidieť sám seba?”
   Keď niekoho takého niekedy stretnem, v duchu sa opýtam:
   Čoho sa ten človek tak bojí?

   Podľa mňa ten vzostup znamená uvedomenie si sám seba /vedomie Vyššieho Ja/, či už vo fyzickej podobe alebo duchovnej podobe.

   Nemôžem zmeniť druhého človeka. Jediná osoba, ktorú môžem zmeniť, som ja sama.

   Páči sa mi

 5. heli ,
  😀 tento koment je síce od veci, ale … ty si neskutočne dôsledná však? .. prečo si to myslím? … no, stále, keď idem na tvoj článok si obzriem najprv obrázok …. a k tomu mi svieti GT niečo malé červené 😀 … teda, dľa mňa to svedčí o tom, že si robíš šuflíčky 😛 … toto na gaia talks, toto na samanskú 😀 … prečo si robíš šuflíčky? … zaujíma Ťa prečo reagujem práve tuto? … no, hi hi hi … to GT, hm, hm, hm, vrrrrr …. nemértem, nevadí, veď vieš že som cvok 😀 😀 😀

  a teťkom du na chanel …

  Páči sa mi

  • 🙂 Dôslednosť je to posledné, čo o mne možno povedať… Keď som začala uvažovať, že urobím túto stránku, začala som si pripravovať obrázky a hrala som sa s nimi, aby som si vedela odmodelovať, čo to urobí s tými prelínačkami a podobne… No a teraz keď nájdem obrázok, ktorý ma uchváti, tak ho proste šupnem do chlievika GT ako kandidáta. A nemusím pri každom novom channelingu na web a hľadať. A keď mi je nie najlepšie, otvorím si prehliadač obrázkov, idem do chlievika GT a vytešujem sa.

   Vieš, na počítači to bez šuflíčkov nejde. Aj takto mám problém nájsť, kam som čo nahrala… 🙂 (Vlastne preto som kedysi začala experimentovať s WordPressom – leno má heslá a kategórie; a mám aj osobné stránky, kde si len triedim zdroje do práce. 🙂 )

   Páči sa mi

   • jo, chápem, PC je pre mňa španielska dedina 😀 … ale, práve PC ma naučilo jednej veci, … akej? … ono to robí presne to čo mu prikážeš aby robilo, … teda, je to tak sprosté ako je sprostá jeho momentálna obsluha, hm, … nie je to super? .. a ja, ako čistý cvok, to preniesla aj do reálneho života, s reálnymi ľudmi, no hovorím … som cvok … 😀 😀 😀 ( ale múdry cvok hi hi hi 😀 )

    Páči sa mi

 6. 👿 … no kvôli blázincu v práci nemám čas ani na poriadne čítanie …. tá mačka ma dostala, … aké jednoduché je pre iné živé bytosti vnímať tu a teraz … 😕

  a tá premena … teda, je to cca ako citát na toltéckych … peklo je to, keď si uvedomiš, že nemôžeš vrátiť čas späť? … alebo povedať prepáč? alebo povedať čokolvek, čo už bolo? … mačka nerieši to čo bolo, a ani to čo bude …. rieši tu a teraz … a to utrpenie, hm, nechcem to vnímať ako metaforu na náš život, vnímam iba to čo je napísané, a teda ak trpím tak trpím … a je pre mňa veľmi poučné, čítať práve to, že ak ma omíňa akýkolvek trň, treba ho jednoducho zlikvidovať, hned, bezodkladne, .. hm, nejaká začínam byť popletená z toho … asi, 😕

  Páči sa mi

  • Ako to vnímam ja, tak celý vzostup je o tom, čo sa rozhodneš vnímať – či to dobré alebo to zlé. Podľa toho sa začleníš do skupiny, ktorá vidí svet ako dobrý alebo zlý, ako hmotný, nehmotný, priaznivý, strádajúci, ľahostajný a ja neviem aký ešte… Proste svojou slobodnou vôľou sa dokopeš do stavu, kedy si “vyladíš” v telke istú stanicu (tento obraz som niekomu ukradla, ale nesmierne sa mi páči; myslím, že to bolo v Supernatural) a potom pozeráš už len ju a svet je taký, aký ti ho tá stanica ukazuje. A všetci, čo pozerajú tú istú stanicu, tak sa zhodnú v tom, že ten svet skutočne taký je. Tak to funguje aj dnes, len podľa channelingu to v budúcnosti budú dramatickejšie rozdiely.

   Mimochodom, tomuto “rozhodnutiu sa” hovoria toltékovia intent, úmysel. Ale v podstate ide o rozhodnutie a dnes by som to už asi prekladala takto.

   Páči sa mi

 7. Ahoj Helar,tesim sa,nasla som proroctvo,kde sa pise ze v r.2012 sa nic neudeje-mozno sa to udeje neskor,v dalsich rokoch.
  A mala som pocit,ze je vela ludi,ktori cakaju,ze prave v r. 2012 sa vsetko vyriesi samo, mozno som aj ja patrila k nim,ale naopak,treba vymenit premyslanie za ciny, tento clanok naozaj rezonuje s mojim vnutrom: http://eldhwen.wordpress.com/2011/01/09/2011-rok-indigo-–-poselstvi-arch-michaela-skrze-doreen-virtue/

  Páči sa mi

 8. “Presne… A tie vibrácie, ktoré sú dnes 10, sa potom znížia; ak sa systém pohne dopredu o 5, tak z 10 sa stane 5. ”
  Tento článok hovorí o tom, ako to vnímam. Je v našom vlastnom záujme pracovať na svojich vibráciách.
  A čo je zaujímavé, tak zo stretnutia mi utkvelo, keď Iskra hovoril o tom, že treba byť v tu a teraz. Tak som sa začala tomuto venovať. A zistila som, že dokážem byť tu a teraz keď som sama so sebou, alebo pri nejakej činnosti, ktorá ma plne zaujme, keď sa na ňu úplne sústredím. Ako keby činnosti vyžadujúce plánovanie zabraňovali byť v tu a teraz. Takže najlepšie je asi najprv si činnosť naplánovať, potom byť v tu a teraz, potom prehodnotiť výsledky a znova si plánovať činnosť a potom byť zase v tu a teraz…..Alebo si myslíte, že si človek má prestať čokoľvek ohľadne svojich činností plánovať? To by som asi väčšinu času bez rozmyslu premrhala.
  Tento článok mi sadol, jak na zavolanie.

  Páči sa mi

  • Za seba: V istom bode som sa dostala “do toku”. Dovtedy som fungovala ako každý iný človek – vonku “po ľudsky” a sama so sebou “po osvietenecky” 😉 (alebo teda ako som si sama to “osvietenectvo” predstavovala). Ale potom jedného dňa, ani neviem vďaka čomu, som proste “skočila do rieky” a odvtedy ma prúd unáša. Neplánujem; plánuje niekto iný miesto mňa – a oveľa účinnejšie. Tak som vybavovala domov pre maminku. Proste sa začal vybavovať sám. Už som spomínala, že bol predplatený na 3 mesiace a povedali mi, že o peniaze sa nemám starať… Potom maminka zomrela, ale minulý týždeň mi volali, že mi schválili príspevok a celé by to bol hradil štát… Takže tak. Bolo to ošetrené pre všetky prípady.

   Aj ostatné veci sa mi momentálne tak nejak “dejú”, ale nemám z toho hrôzu, lebo je to nesmierne uvoľňujúce. A nešpekulujem, čo bude zajtra… Niečo už len bude. Alebo aj nebude, ale potom už nebude mať kto frfľať. 😛

   Páči sa mi

 9. Helena, Helena…vôbec si sa nezmenila…

  …Prečo ? Vytváraš si mylné idey, blúdiš v kruhu…

  …mysleli sme si, že sa posunieš ďalej.

  Páči sa mi

  • Nikto 🙂

   Ja som si to povedal, pretoze mam tomu odpovedajuce skusenosti 🙂

   Je to len o uprimnej spovedi sameho seba.

   Uprimnost a pravda, to je moja rec 🙂

   ***Ak niekto najde v mojej reci vymysel nech ma okamzite upozorni 🙂

   Spolocne do NEBA 😀

   Páči sa mi

 10. Helar aj ja som cítil ten skype talk podobne.

  …Poviem Ti, ako vnimam tvoje motto, cesta je cielom, dobre ?

  ..Ak je cesta cielom, potom sa tocis v kruhu. Existuje z neho ale cesta von, je odkryta, ale casto prehliadana.

  Sam som ju objavil, len pred pol rokom.

  Stalo sa mi, ze moje priania sa mi zhmotnovali neuveritelnou rychlostou, no a moja mysel nebola cista. Plavalo v nej mnoho necistych myslienok, ktore sa zhmotnovali takisto. Navyse som nemal silnu kotvu a takmer som uletel prec. Potom som si povedal STOP !

  …a modlil som sa …uprimne a dlho som sa pred spanim modlil k mojmu Stvoritelovi o pomoc.

  …a ona mi prisla…

  uhadnes co sa mi prihodilo ?

  Páči sa mi

  • Mickey, chápem, že sa zasa aktivoval môj program “úžasní mladí muži”. Dobre; asi má preveriť, či to už fakt ustojím. Zistila som, že nie som až taký borec, pretože sa vo mne zasa niečo hýbe. Rozčuľuješ ma. Oprava: rozčuľujem sa nad tebou. Z toho nie som vôbec hepi 😦 , ale to už je môj problém.

   Nemám záujem kontaktovať sa s tebou ani hrať tvoje hry/hádanky. A keďže viem, že si súčasťou “programu”, ktorý sa snažím vynulovať, nebudem sa rozpisovať. Ten program tu a teraz končí. 🙂 Aspoň tento jeden raz. 🙂

   Páči sa mi

   • Aj ja súhlasím. Obaja sme objavili svoje slabinky. Týmto ukoncujem svoju hru 🙂 Neboj, všetko nečisté zmyzne počas cesty. A ja nájdem znova svoju pokoru.

    Páči sa mi

 11. A “Mickey” ked helar vytvara mylne idei tak ju oprav, povedz co je zle, tie clanky cita vela ludi, nechces predsa aby sa uberali zlim smerom, ak si teda naozaj myslis ze mas spravnejsi nazor tak ho napis

  Páči sa mi

 12. Helar, môžes láskavo vymazať celú túto stránku ?

  …aj so všetkým čo na nej je po 3 dňoch, aby si to stihli zúčastnení prečítať ? Aby kúzlo zaúčinkovalo ? Niekde v tvojom bloku som čítal, že kúzlo nadobudne účinnosť, až keď ho zabudneme.

  …a program sa skončí 🙂

  A ja v to verím .

  Páči sa mi

  • Nie. Aj toto sme my. Žiadne kúzlo; len obyčajná ľudská povaha. Je načase, aby sme sa naučili, že čo ktokoľvek povie/napíše, už sa nedá vziať späť. (A teraz sa správam ako pokrytec, pretože pred chvíľou som vymazala jeden svoj komentár tebe, ktorý som písala pod vplyvom svojho “programu”.)

   Páči sa mi

 13. Ak sa rozhodnes nepocunut sa dalej, nevadí 🙂 Vynulujem si pýchu hrou s niekym kto je pripravený a myslí svoje prosby ku arch anjelom úprimne a zo srdca vážne a má dostatok odvahy posunúť sa dalej.

  Ak sa budeš ale aj naďalej modliť k anjelom a prosiť ich o pomoc, pamataj.

  Už neprídem.

  Príde niekto iný.

  Zbohom 🙂

  ** Týmto si mažem svoj profil, ktorý som si vytvoril do 3 dní, aby si to všetci zúčastnený stihli prečítať. Už sa na tieto stránky nikdy potom nevrátim, sľubujem a Kristus je mi svedkom.

  Ako by povedali toltékovia. Ruším dohodu jednostranne. 🙂

  Páči sa mi

 14. Zo zdroja: http://en.support.wordpress.com/deleting-accounts/

  WordPress.com accounts cannot be deleted. However, you can easily delete your blog. If you’re unhappy with your account or blog for any reason, we can probably help. Feel free to contact us.

  Prosím Helar, prajem si, aby si vymazala všetky moje príspevky do 3 dní, ako znie moja dohoda nielen z tohto blogu, ale aj z blogu angelarium a laskavo si precitala moj zaverecny list na rozlucku : http://angelarium.wordpress.com/2012/03/19/rusim-dohodu-z-knihy-4-dohody-od-don-miguela-ruiza-7/

  …Ď. s pozdravom Michael 🙂

  Páči sa mi

  • Celkom ti nerozumiem. Ja nemám nič spoločné s tým, že sa wordpressácke účty nedajú zrušiť. Rozhodne to nesúvisí s tým, že niekde si niečo zanechal… Proste raz je to politika WP, tak je to politika WP.

   Mickey, ja nerobím vždy, čo sa mi povie. Ak chceš niečo mazať na Angeláriu, povedz Dae, s tou sa dá asi ľahšie dohodnúť ako so mnou. Čo sa týka tohto blogu… ak si tu nechcel mať svoje komentáre, nemal si ich písať. Život nie je “erase”.

   Ja som ti vďačná, že si písal a že si bol schopný korigovať svoj postoj v priamom prenose. Tým si dokázal, že si viac než bežný “úžasný mladý muž” a bola som na teba hodne hrdá. Ďakujem; možno odteraz budem voči “úžasným mladým mužom” vďaka tebe oveľa zmierlivejšia. 🙂

   Páči sa mi

 15. Preco ťa ziadam, aby si to vymazala ty a nie ja ?

  Pretoze ty si mi laskavo poskytla moznost prejavit sa…a ucit sa od Teba, prispievat na tvoje stranky. Myslím si, že moj majster, ktorym si bola ty je oprávnený rozhodnúť o ďalšom osude mojich príspevkov.

  A ja podľa tvojho rozhodnutia upravím svoju dohodu, pretože si slobodne myslím, že : “Dohodu, ktorú som kedykoľvek a s kýmkoľvek vytvoril môžem kedykolvek svojvoľne zmeniť alebo zrušiť, pretože ja niesom vlastníkom žiadnej veci, ani myšlienky, alebo idey a nemám žiadne právo vydávať ju za svoju, pretože všetky idey hlavne tie najušlachtilejšie, ktoré prezentujem mám od Krista a ten ich má od nášho stvoriteľa.

  Pretože on je primárnym zdrojom všetkého.

  …a môj stvoriteľ ma miluje a dovoľuje mi hrať sa v jeho Božskej hre na archaniela aj keď som len jeden z nekonečna jeho výtvorov, dovolil mi myslieť si, že som jeho verný služobník a v tejto myšlienke ma každý deň podporuje a spoločne ju budujeme spolu s mojim bratom Kristom, na našej spoločnej ceste rajom 😉

  Ď.

  P.S: Čakám na tvoje vyjadrenie.

  Páči sa mi

  • “Myslím si, že moj majster, ktorym si bola ty je oprávnený rozhodnúť o ďalšom osude mojich príspevkov.” Nikdy, ale absolútne NIKDY neodovzdávaj kontrolu nad svojím životom do rúk iného človeka. Dokonca ani vtedy nie, ak ho máš v absolútnej úcte. Úcta sa môže pominúť a potom ťa strata kontroly môže bolieť.

   😛 A hlavne sa nikdy nesnaž zodpovednosť za niečo tvoje presunúť na niekoho iného – najmä nie na obstarožné bosorky. 😉 Tie si totiž servítku neberú. 🙂

   Páči sa mi

 16. Rozhodnem sa o svojom ďalšom účinkovaní na tomto fóre.

  Dala si mi nádej, že budeš tolerovať moju hru na archaniela a mňa to prestalo baviť.

  Teraz som si uvedomil, že si nemusím vytvárať alter ego.

  Ja som výnimočný a volám sa Michal Novák.

  Odteraz som tu sám za seba.

  Ď.

  Páči sa mi

 17. Btw: Vieš, že tvoje meno mi vysvitlo z prezívky Helar hneď prvý deň, ako som si prečítal tvoje články ?

  …som si doteraz myslel, že mi to povedal Nathanael 😀

  …Nieje to maximálne podceňovanie samého seba a svojej prirodzenej inteligencie ?

  Páči sa mi

 18. A najjednoduchší spôsob liečenia, aký poznám je priznať si svoju inteligenciu a svoju výnimocnosť.

  Kto si slobodne odhalí svoju tvár a meno na tomto fóre sa vyliečil

  Tak ako ja.

  Trpel som schyzofréniou, pretože som v živote nevravel pravdu, pretože ma rodičia a moji priatelia naučili hambiť sa za to kým som, pretože mi vraveli, rôzne veci.

  Už ďalej nemám potrebu sa sťažovať ani nikomu nič vysvetľovať.

  Stále mám ale potrebu dokazovať svoju výnimočnosť svojmu otcovi, ale to sa už napráva.

  … 🙂

  Páči sa mi

 19. Vyliečila si sa sama, pretože si výnimočná a inteligentná a vieš ako to viem ?

  Každý na tomto fóre sa Ťa pýta na radu a žiada Ťa o pomoc.

  Vyliečila si sa pretože si myslela viac na ostatných a na to, ako im pomôcť, ako na seba.

  Pretože si si vymazala svoj starý nepotrebný program menom: “mladý úžasný muži”

  Pretože sa voláš Helena.

  Prišiel som na to, hneď, ako som prvý krát videl tvoje stránky a nikto mi to nikdy neprezradil.

  Anjeli sme my…sme dokonalé Božie stvorenia.

  Milujem Vás 🙂

  Už si ani nekontrolujem, čo som napísal.

  Neopravujem sa.

  Moje vyjadrenia majú presný zmysel.

  Páči sa mi

  • Michale, Michale,

   tentokrát si ale natrieskal poriadny “bullshit”, uvedomuješ si to?

   Je totálny nezmysel odvodzovať inteligenciu a výnimočnosť človeka od toho, že na jeho vlastnej stránke sa ho iní pýtajú veci… Keby som nemala stránku, nik sa nespýta. Keby som mala hocijakú stránku, vždy sa nájde už len nejaký debko, čo sa niečo spýta. Kauzalita; zákon príčiny a následku. 🙂

   Na svete behajú aj ľudia, ku ktorým sa ostatní hrnú po radu a oni pritom nie sú o nič lepší ako tí, čo sa ich pýtajú – len sa vedia lepšie predávať. 🙂

   Takže odvodzovať hodnotu človeka od toho, ako naňho reagujú iní, je to posledné, čo funguje. Takto vznikajú sekty. Ak si niekedy túto stránku skutočne čítal, tak vieš, že proti tomu brojím v jednom kuse. (Nie že by to pomohlo, ale to je iný môj program: “Kazateľ”. 😕 )

   A teraz k tej chorobe. Nevyliečila som sa; len sa nám podarilo chorobu “uspať”. Hocikedy môže prepuknúť znova. Mohla som sa “vyliečiť”, ale bolo by ma to skriplovalo do tej miery, že bez pomoci iných a ústavnej opatery by som nebola schopná prežiť – a to som nechcela.

   Okrem toho si nemyslím, že by som na iných myslela viac ako na seba; obávam sa, že skôr opak je pravdou… ale aj to som ja. 🙂

   Pravidlo č. 2: nikdy nedovoľ svojim emóciám, aby ti skreslili realitu, pretože potom reaguješ na niečo, čo nie je. Fail: 100%. 🙂

   Pravidlo č. 3 (božínku, už si prichodím ako Navy CIS): keď niečo nevieš, nedovoľ svojej fantázii, aby ti dopĺňala údaje, ale si ich jednoducho zisti. Inak konáš v súlade s niečím, čo nie je. Fail: 100%. 🙂

   Páči sa mi

   • Poviem to jednoducho.

    Mám programy, ktoré ma obmedzujú a hľadám si človeka spoločne s ktorým ich vymažem.

    Program “Kazateľ”je podprogramom programu “ego” a ty si existencia, ktorú som si vybral.

    Existujú 2 sposoby…jednoduchy sposob …Budeš mi veriť a vymažem Ti ho spoločne so svojím.
    tazky sposob…Budeš trpieť a tým sa očistíš.

    Tak ci onak ti ho vymazem, je len na Tebe ktory sposob si zvolis.
    Sama si to prajes.

    Sama si vyber.

    Páči sa mi

 20. ….a poviem Vám ešte jednu pravdu.

  anjeli neexistuju.

  My sme anjelmi.

  a máme úžasné schopnosti a múdrosť vekov

  ..Helar Ty si Gaia 😉 Vieš, že Gaia ma 12 podôv, alebo inkarnácii na tejto planéte ? Teší ma, že som Ťa oslobodil 🙂

  Ja som Michal Novák a prinášam Vám pravdu.

  Jednoducho, pretože ! 😀

  Páči sa mi

 21. Dobrý deň Helar,
  neviem či som to celé správne pochopila čo sa vzostupu týka. Takže vlastne tú čo sú naň pripravený budú vnímať veci lepšie a tí ktorý nie sú tak tí budú zas veci vnímať horšie či ako? A začal už zostup vlastne? V poslednom čase beriem všetko horšie ba dokonca som začala mať depresie popri čom sa v mojom živote od minulého života nič nejako radikálne nezmenilo. Mohlo by to byť tým že nie som na vzostup pripravená?

  Páči sa mi

  • Lívia, na vzostup je “pripravený” každý – na svoju verziu vzostupu… To nie je niečo, čo sa udeje v istom okamihu (aspoň v mojom ponímaní), ale proces, ktorý sa s nami deje od sekundy k sekunde. Svojím racionalistickým spôsobom by som to nazvala “zmúdrievanie”. Na ceste sme všetci (dokonca na tej istej 😉 ), len každý na úseku, ktorý je preňho v súčasnosti dostupný. 🙂

   Depresie znamenajú, že si tesne pred jedným omúdrievacím “kvantovým skokom” – tvoja duša už vidí, že sa budeš musieť vzdať nejakého samonastoleného obmedzenia, ale tvoje ego/sebavnímanie sa radšej drží starých overených vecí a odmieta sa pohnúť ďalej, čo tvoju dušu brzdí a z toho tá depka. Treba to “vysedieť”. Stojíš pred dverami a zbieraš odvahu ich otvoriť. 🙂

   Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.