Použitie sviečky pri kúzlach

Dnes som dostala e-mailom otázku, ktorá by mohla zaujímať viacerých bosorákov, a preto ju sem dám aj s odpoveďou. Ide o použitie sviečok, ktoré pre začiatočníka nemusí byť až také samozrejmé. Niekto sa ma pýtal, aké veľké majú byť sviečky: “takmer pri každom kúzle sa sviečka používa a je potrebné, aby úplne vyhorela”…

Nie je to nutné! Sviečky sú troch druhov – oltárne (tie bývajú veľké, možno ich zapáliť, zahasiť a znova zapáliť podľa potreby), pre cyklické kúzla (pália sa viac dní po sebe) a pre jednorazové použitie. Oltárne a cyklické by mali byť veľké, teda nemalo by sa stať, aby sviečka vyhorela uprostred bosorovania (to je zlé znamenie a okrem toho to rozhádže celý rituál).

Tie jednorazové môžu byť pokojne aj malé, ale ak nemáte k dispozícii malé, môzu byť aj veľké. Mali by vyhorieť, ale nie je to nutné. Je to pravidlo, ktoré má zabrániť tomu, aby sa človek bosorovaniu venoval len “úchytkom”. Naše podvedomie, ktoré zodpovedá za zhmotnenie kúzla, totiž veľmi presne po celý čas interpretuje signály, ktoré dostáva – a ak dostane signál, že “to nie je až také dôležité”, tak si viete predstaviť, ako kúzlo nakoniec dopadne… Preto je dobré, ak človek pri sviečke sedí a vizualizuje pomerne dlho – posiela tým podvedomiu signál, že to myslí celkom vážne.

Na druhej strane, nemusíme pri sviečke stráviť zvyšok nášho života! Ak sme vizualizovali dostatočne dlho a intenzívne a sviečka ešte stále nevyhorela, môžeme ju zahasiť. Už ju však nesmieme použiť na žiadne iné kúzlo. K tomu, čo z nej zostalo, sa správame ako k zvyškovému materiálu – zakopeme to na “krížnych cestách”.

Ešte jeden tip k zhášaniu sviece – nemali by sme ju sfúknuť! Viaže sa to na nejakú poveru a keďže to neviem overiť, beriem to pre istotu vážne 🙂 . Sviečku by sme mali zhasiť buď prstami (naslinenými alebo namočenými, ak sa nechceme popáliť) alebo špeciálnou kovovou čiapočkou. Ja na to napriklad používam dávkovaciu lyžičku na kadidlo, ktorá má presne polguľovitý tvar. Plameň pod ňou nemá dostatok kyslíka a zhasne sám.

Druhá časť otázky sa týkala rytia do sviece: “treba to vyryť na okraj alebo na plochu, ktorá nevyhorí, alebo tesne pri knôte, aby vyryté miesto hneď splynulo s horúcim voskom?”

Obvykle sa do sviece ryje v jej strednej časti. Toto je časť, ktorá by sa mala v každom prípade roztopiť. Zasa upozorňujem – ak robíme chytro-chytro, škodíme tým výsledku, takže vyryť hneď pod knôt a okamžite sviecu zahasiť nie je najlepší možný postup, hoci určite je najrýchlejši.

Z diskusie:

Ciernamacka: “Nemozem si vzrobit priamo ciernu sviecku z parafinu s primesou sadzi??or nejakeho cierneho farbiva?”

Samozrejme, že to ide.. Už som sem dávala článok o tom, ako sa vyrábajú sviečky. Použila by som nejaké prírodné farbivo, aby spaľovaním chemikálií nevznikali jedovatiny, ktoré by nám dobabrali kúzlo.

A keď už nemám nijakú inú možnosť, vzala by som obyčajnú bielu sviecu alebo kahanec a presvätila/preprogramovala by som ju na čiernu sviecu.

Angela: “Aku farbu sviecky mam pouzit ked idem robit novenu aa cielom kuzla ma byt = laska, dostat toho cloveka v jeden konkretny vecer aa aby som ako vzdy nemusela byt iniciatorom ja,a le aby sa uz aj on posnazil.

Malá nezdvorilá otázka: “dostať toho človeka v jeden konkrétny večer” – je cieľom láska alebo sex? -P

Ak sex, tak sviečka červená alebo oranžová; ak láska (teda vzťah dlhodobejší), tak sviečka ružová alebo červená. Ale postačí aj obyčajná biela sviečka, keď si ju predtým zasvätíme na istý účel – a to v oboch prípadoch.

Norika: “Robila som kuzlo na ziskanie penazi,Sviecka mi praskla pravdepodobne na tej strane kde som vyrila meno s sumu penazi.Po vyhoreni mala tvar cuvajuceho mesiaca ale aj pribudajuceho mesiaca.Je mozne,ze mi je sudene mat dlhi a ostat na mizine?”

Súdene vám je to, čo dopustíte, aby sa dialo -D … Takže: počkajte týždeň-dva a skúste kúzlo znova. (A zožeňte si kvalitnejšiu sviečku.)

Ak znova nastane nejaký problém, tak budete potrebovať kúzlo na zvrátenie šťastia, napr. kúzlo na odbosorovanie, ktoré sa používa i pri smolných obdobiach.

Ďalšia možnosť je spýtať sa podvedomia, čo robíte zle. Robí sa to tak, že si napíšete na papier otázku, pred spaním nad ňou meditujete (=v duchu ju rozoberáte zo všetkých strán), potom si papier dáte pod vankúš a idete spať.

To robíte dovtedy, kým sa vám neprisnije odpoveď.

One thought on “Použitie sviečky pri kúzlach

  1. robila som kuzlo na peniaze. pri priprave sviečky sa mi sviečka zlomila tak som z nej odrezala,a zlomenu sviečku upravila na kuzlo. chcem podotknut že som toto kuzlo robila po niekolkych dnoch druhy krát. pripravila som sviečku na kuzlo a začala som odriekavat zaklinadlo. Po istej dobe som si všimla že sviečka nehory obviklym spôsobom ale že zberká bazalku do roztopeného vosku.Horela tá sviečka neobvykle dlho tak som si išla lahnut. V noci som ju niekolko krát zkontrolovala ale stále horela.Ráno vidím sviečka zhorela a na taniery zostala iba bazalka a asi niekolko kvapiek ztuhnutého vosku. ako je možné že bazalka nezhorela????????????? na taniery zostay nejake škrabance alebo neviem to nazvat čo je to odkaz? alebo mám už pribujnu fantáziu?odpište mi už prosim lebo zošaliem nikto mi nechce z vžs bosorákov pomoct???????????????????????

    Páči sa mi

Komentáre sú uzavreté.