Sovie kúzlo pre otvorenie očí

Kúzlo je určené na to, aby niekomu (nám, inej osobe) otvorilo oči, aby sme videli veci bez skreslenia. Zariekadlo je písané pre druhú osobu, muža; ak ho chcete použiť na ženu, kvôli rytmu odporúčam nahradiť “aby” “by”, lebo inak nám tam bude visieť jedno “a”  navyše (nemá to ten pekný bosorácky rytmus, ale z hľadiska účinnosti je jedno, či sa to rýmuje a či to dodržiava rytmus).

Kúzlo pracuje so symbolom sovy ako múdreho, vševidiaceho vtáka, nenápadného vzhľadom, ale zdatného lovca vo dne i v noci. (V šamanizme sova sprevádza ľudí, ktorí sa potrebujú vysporiadať s temnými zákutiami svojho života a zladiť ich so svetlom.)

Potrebujeme:

Zapálime kadidlo, chvíľu sústreďujeme pozornosť na sovie pierko a to, čo sova predstavuje, a potom odriekame:

“Stará sova, múdra sova,
Vidíš vo dne, vidíš v noci
Vieš, ako sa majú veci
Otvor (meno) oči
Aby spoznal svoje voľby
Aby rozhodoval správne
Aby videl, čo je treba
Aby videl budúcnosť
A ak nechce počúvať
Nájdi cestu k jeho uchu
Pošli správu jednoduchú
Aby cítil, ktorou cestou
Má sa dať
Veď ho, múdra stará sova
Obnov jeho rozum znova.”

Na dokončenie kúzla odporúčam urobiť zo sovieho pierka ozdobu alebo amulet a darovať ho danej osobe. Vôbec pritom nevadí, ak tiež navštevuje tieto stránky a dobre vie, o čom taký amulet je. (Práve naopak. Veľa kúziel funguje rýchlo až vtedy, keď dotyčný vie, že bol pobosorovaný.)

Odporúčam robiť toto kúzlo za pribúdajúceho mesiaca, ale nie za splnu. 

Kúzlo sa dá použiť aj na seba – v prípade, že potrebujeme urobiť dôležité rozhodnutie a chceme ho urobiť čo najlepšie. Potom, samozrejme, treba zaklínadlo prepísať do prvej osoby.

Z komentárov:

Danka: “ako dlho trva , kym zacne kuzlo ucinkovat?”

To sa nedá nikdy vopred povedať… Aj tu platí Murphy: čím rýchlejší výsledok potrebujeme, tým dlhšie to tým kúzlam trvá! Celkove som spozorovala, že veci sa začínajú napĺňať vždy vtedy, keď na nich veľmi nezáleží. Preto som zaviedla systém “má dať a dal” – kúzlo urobí svoje na jednej rovine a ja tomu na tejto rovine radšej pomáham tým, že umelo vytváram príležitosti, aby zabralo. Inými slovami: ak sa bojím psov a urobím kúzlo, ktoré ma má zbaviť strachu zo psov, začnem ihneď vyhľadávať psov, aby sa kúzlo mohlo čo najskôr manifestovať (teda po slovensky “zhmotniť” alebo “prejaviť”). Takto mi to zatiaľ funguje veľmi dobre.

Mariana: “kde mozem zohnat sovie pierko?”

Jedna čitateľka to zvládla tak, že “ošklbala” sovu zo školského kabinetu o jedno pierko -P … Ešte možno od poľovníka alebo nejakého ochranára prírody. Možno aj útulky zvierat niekedy piplajú sovy a mohli by mať pierka, alebo nejaký ošetrovateľ v zoologickej záhrade (alebo ak sú sovy vo voliére, možno budú períčka vonku pred mrežami). Na dedine niekedy sovy sídlia v kostolných vežiach a na pôjdoch starých budov.

Tina: ” ked to kuzlo by som chcela robit pre zenu, aby si ona otvorila oci, treba verse potom prepisat do zenskeho rodu?”

Iste.