Kúzlo "Nové obzory pre soka/sokyňu"

Niekedy sa stane, že sa do existujúceho vzťahu votrie iný človek a strhne na seba pozornosť nášho partnera. Vtedy sme pomerne bezmocní voči tomu, čo bude nasledovať – partner je očarený, nepočúva nás, my nariekame a doprosujeme sa a tým ešte viac kazíme našu pozíciu v očiach partnera. Väčšinou táto situácia nastáva, ak sme medzičasom začali častejšie kritizovať ako chváliť a zabudli sme partnerovi dávať najavo, že je pre nás jedinečný a najúžasnejší na celom svete – čo rozhodne náš sok/sokyňa robí v miere, o akej už dávno nechyroval!

Koniec s nárekmi, ide sa na vec! Potrebujeme postupovať po dvoch koľajach súčasne: potrebujeme zmeniť svoj prístup k partnerovi a byť zas tým obdivujúcim a chápajúcim človekom, ktorý mu v poslednom čase tak chýbal, a smerom k sokovi/sokyni siahneme po mágii “nových obzorov”.

Potrebujeme na to:

 • 2 oltárne sviece
 • astrálnu sviečku (alebo voodoo bábku) soka/sokyne
 • astrálnu sviečku (alebo voodoo bábku) partnera
 • kadidlo Strelca na dedikovanie (zasvätenie)
 • kadidlo “Krok vpred”
 • klinček
 • čierne korenie
 • slanú vodu
 • hlinu na formovanie figúrok (ak nedrží hlina s vodou, môžeme použiť plastelínu s prímesou hliny)

Zaklínaciu plochu si pripravíme nasledovne:

nove-obzory1A takto budeme postupovať:

 1. Kúzlo robíme v čase pribúdajúceho mesiaca. To preto, že chceme, aby postupne silnelo. 
 2. Logika kúzla sa zakladá na tom, že sokovi/sokyni poskytneme nesmierne množstvo nových príležitostí, aby sa prestali koncentrovať na nášho partnera. Miesto neznámych nových príležitostí si vyformujeme z hliny s vodou (alebo plastelíny s hlinou) množstvo malých panáčikov. Stačí, keď vyzerajú ako figúrky v “Člověče, nezlob se” – nepotrebujú mať tváre ani presný ľudský tvar, stačí, keď vieme, že predstavujú rôznych mužov/ženy, ktorí čakajú na to, aby sa im náš sok/sokyňa plne venovali.
 3. Niekedy sa stane, že sok/sokyňa má špeciálne požiadavky, napríklad “bohatý a spoločenský”. Tak si toto zabudujeme do mantry, ktorú budeme pri formovaní figúrok odriekať:
  “Predstavuješ všetkých
  Ktorí majú záujem
  A nevedia sa dočkať
  a sú ….
  (vložíme vlastnosti, nie viac ako dve)
  Nie si jedinec, si celá skupina ľudí
  Nemáš tvár – si hocikto
  A budeš mi nápomocný
  Odvrátiť pozornosť …
  (meno soka/sokyne)
  Od môjho partnera.
  Za to ti budem ďakovať.”
 4. Vymodelujeme toľko figúrok, koľko len dokážeme. Čím viac, tým lepšie. Dáme si ich bokom, vydymíme ich kadidlom Strelca a postriekame ich slanou vodou. Pritom odriekame:
  “Čistím ťa v mene
  Ohňa a vzduchu (dymíme kadidlom)
  Čistím ťa v mene
  Vody a zeme.” (striekame vodou so soľou)
  (Mimochodom, toto je základný očistný a zasväcovací rituál, vhodný na všetky príležitosti.)
 5. Upravíme si zaklínaciu plochu. Z mena soka/sokyne si urobíme sigil a vyryjeme ho do astrálnej sviečky 1, ak použijeme sviečku, alebo ho napíšeme na voodoo bábku. Rovnako urobíme s astrálnou sviečkou 2 alebo bábkou predstavujúcou nášho partnera. (Voodoo bábky sú efektnejšie, ale nerobí sa s nimi až tak ľahko ako so sviečkami, lebo samy neustoja, a okrem toho nehoria, čo nám nepomáha skoncentrovať sa.)
 6. Ak používame sviečku, natrieme ju celú od stredu k obom okrajom olejčekom (stačí panenský olivový) a pritom odriekame, koho bude predstavovať. Postavíme ich na zaklínaciu plochu, ako je to na obrázku.
 7. Zažneme oltárne sviece. Zmiešame kadidlo “Krok vpred” s čiernym korením a klinčekom a zapálime. Vydymíme ním dôkladne celú pracovnú plochu. Pritom odriekame:
  “Volám päť elementov na pomoc.
  Štyri prírodné, tvorte príležitosti
  Piaty nadčasový
  Vráť čas späť do doby
  Keď môj vzťah ešte fungoval.
  Zaväzujem sa
  Že si ho budem vážiť a udržiavať.”
 8. Teraz rozostavíme  obe astrálne sviece (alebo bábky) podľa nákresu, dosť tesne vedľa seba. Zažneme astrálnu sviečku 1 a odriekame:
  Tu stojí narušiteľ
  Podviedol ma
  Narušil môj vzťah
  Ale očarenie už klesá”

  (Ak používame voodoo bábku, nič nezažíname, ale pri jej ukadaní na plochu odriekame formulku.)
 9. Zažneme astrálnu sviečku 2 (alebo na plochu položíme jeho voodoo bábku) a odriekame:
  “Tu stojí môj partner
  Podviedol ma
  Narušil môj vzťah
  Ale očarenie už klesá”
 10. Okolo nich začíname rozmiestňovať do kruhu hlinených panáčikov a pritom odriekame:
  “….. (naše dve vlastnosti, ktoré figúrky reprezentujú, napr.: “bohatý a spoločenský”)
  Narušiteľ už na teba čaká.
  Všímaj si
  jeho/jej čaro
  Venuj
  jemu/jej pozornosť
  Odveď
  ho/ju od môjho partnera.”
 11. Keď sme toto urobili, sviečky zhasneme, ale nič na pracovnej ploche nemeníme. Každý deň o tej istej hodine znova zažneme sviece a zapálime kadidlo a zakaždým pohneme hlinené figúrky bližšie k svieci alebo bábke predstavujúcej soka/sokyňu. Od druhého dňa dodáme ďalšie zaklínadlo, ktoré hovoríme sviečke alebo figúrke predstavujúcej nášho partnera:
  “Vidíš, čo sa deje
  Nepáči sa ti to
  A vieš, že máš kam ísť.
  Ku mne sa vráť.”
 12. Takto pokračujeme denne – zúžime kruh a povieme aj posledné zaklínadlo, až sa kruh z figúrok zúži natoľko, že sviečka či bábka predstavujúca nášho partnera z neho vypadne:
  nove-obzory2
  Sledujeme ju, ako horí sama, mimo kruhu okolo sviečky či figúrky soka/sokyne, a odriekame:
  “Čaro sa zlomilo
  Vieš, že máš kam ísť
  Ku mne sa vráť.
  Prijímam ťa späť
  Bez výčitiek a výsmechu
  Trpeli sme obaja
  Ale teraz bude dobre.”
  Opakujeme to dookola a pritom si predstavujeme, ako dobre nám spolu bude, čo budeme spolu robiť, ako partnerovi vôbec nezazlievame a ako ho/ju máme radi. (Toto je veľmi dôležitá časť kúzla, tak ju neodfláknime, ale do toho vložme celý svoj cit.) Opakujeme tak dlho, až sviečka vyhorí (a ak sme použili bábku, tak aspoň tak dlho, až už to začneme hovoriť naspamäť).
 13. Skončime tak, že aspoň dva dni po dokončení kúzla bude mesiac ešte pribúdať. Je to dôležité, aby kúzlo silnelo.

A z komentárov ku kúzlu:

Tina: “Dobry den! Chcela by som vyskusat toto vase kuzlo, ale este som pred tym nic take nerobila, tak by som vas chcela o poprosit o par odpovedi. Zaujimalo by ma, co pouzivate ako symbol pre typ magie v tomto kuzle, ci v tom sigile staci len krstne meno, alebo aj prizvisko a ci treba 2 kadidla na to, alebo jedno a vsetky tie suroviny spojit. A kedze nemam vhodne oblecenie na to, ci by to moc vadilo a potom ci treb aj nieco zahrabat ako som niekde citala. Dakujem velmi pekne!”

Pre každé kúzlo je najlepšie čo najpresnejšie označiť náš “cieľ”, teda “obeť”. Ak vieme použiť celé meno, je to veľmi účinné.

Jedno kadidlo sa používa na zasvätenie, to druhé na samotný rituál, takže treba dve kadidlá, každé v inom okamihu.

Symbol pre typ mágie môže byť farebné plátno na “oltár” alebo pracovnú plochu, farebná sviečka, čokoľvek – vy však musíte vedieť, prečo je to tam a akú úlohu to má.

S oblečením sa netrápte. Bolo by dobré, keby vás neomínalo, aby ste sa nesústreďovali na nič iné okrem bosorovania, ale či sú to tepláky alebo len figový list, to je Univerzu celkom fuk… (Aj keď tu sa asi odlišujem od iných návodov. Ale podstatné je, aby ste sa cítili magicky, nie aby ste boli magicky oblečená.)

U tohto kúzla netreba nič zahrabávať. Ak treba, je to vždy napísané pri kúzle.

Janka: “Kde sa da zohnat oltarna svieca? a co s tym ked nepoznam sokynu a tym padom neviem jej meno ani nepoznam jej znamenie?

Oltárna svieca je funkcia, nie typ sviečky. Použite hocijakú bielu.

Ak nepoznáte o sokyni nič, potrebujete iné kúzlo.