Voodoo a “živí mŕtvi” (zombíci)

Shark napísal: “cem sa spitat ci ma woodoo takú moc ze dokaze vrátit danú osobu “mŕtvu” do života a ake je na to zaklinadlo a aká je za to daň !”

To o vrátení “mŕtvych” do života poznáte asi z amerických hororov, však? Nie všetko, čo je vo filme, je možné… 🙂

Voodoo vie “vyrobiť” mŕtveho nezabitím, ale ochromením telesných funkcií. Používa sa na to nejaká droga. Osoba vyzerá mŕtva, ale mŕtva nie je. Podaním protidrogy ju možno potom “vrátiť do života”, ale mám dojem, že časť mozgu je už natrvalo poškodená a obeť sa už nikdy nespamätá (z toho potom vyplynul kult “zombie”). Takže nejde o zaklínadlo, ale o chémiu a dosť nechutný sadistický zámer. Z môjho pohľadu je vyrobenie zombíka rovnocenné s vraždou, hoci právnik by to možno vnímal inak.

One thought on “Voodoo a “živí mŕtvi” (zombíci)

  1. Zdravim, zaujmal ma tento clanok a kebyze sa chcete o tom dozvediet viac ,Josef Vesely (cesky mag) sa o zombie a proces zombifikacie zmienuje vo svojom diele magia pre pokrocilych, je tam v celku napisane to co aj tu, s tym rozdielom , ze je to dopodrobna rozobrane plus pripady zombie a recept na vytvorenie jedu ,ktory vam zastavi zivotne funkcie, avsak mam pocit , ze sa tu nespominal protijed ,len docasne ucinky a v pripade , ze obet nestihnu vypokat na cas tak sa jednoducho udusi..a ked ju vyberu na cas tak jej odumrie iba kus mozgu a stane sa z nej “zombie”

    Páči sa mi

Komentáre sú uzavreté.