Mojžišov kód

Dnes som na amazone objavila nejakú knihu, ktorú mi odporúčali: The Moses Code: The Most Powerful Manifestation Tool in the History of the World (Mojžišov kód: Najmocnejší nástroj zhmotnenia od vzniku sveta) od Jamesa F. Twymana. Ako vždy, pozrela som si najprv recenzie. Redakčná recenzia vychádza z toho, že už pred 3.500 rokmi Mojžiš získal návod, ako zhmotniť do tohto sveta všetko, čo si zaželáme. (Prvý záchvat skepticizmu.) Podľa tejto redakcie sa “Mojžišov kód” (od Da Vinciho kódu sa všetko akosi dnes označuje ako “kód” 😦 ) použil na vytvorenie niekoľkých úžasných zázrakov a potom sa “ukryl” a malo k nemu prístup len zopár vyvolených. (Pri tomto vysvetlení som dostala druhý záchvat skepticizmu.) Autor sa nejakým záhadným spôsobom ku “kódu” dostal a teraz ho predáva vo forme knihy… No dobre, povedala som si, a pozrela som si recenzie čitateľov.

Jeden z nich to tam celé hodne rozpitval a s podobným skepticizmom, aký cítim aj ja, to tam strhal. Mal však toľko rozumu, že popísal, v čom spočíva “Mojžišov kód” (a tým nám ušetril kupovanie knihy 😛 ):

“Čo je ten tajný kód? “Ja som …” a špecifické pomenovanie túžby alebo želaného stavu. Metóda, ktorú kniha poskytuje, je meditatívneho charakteru. Napíšte si na kus papiera svoje želanie, napríklad finančnú hojnosť alebo dokonalý vzťah. Keď ste sami a v relaxovanom stave, párkrát sa zhlboka nadýchnite a pozrite na to, čo ste napísali. Teraz povedzte “Ja som <želaný stav>.” Vydýchnite, ako hovoríte tieto slová, a potom, pri nádychu, dodajte “Som.” Opakujte to a pritom pozerajte uprene na to, čo ste napísali. Je dôležité, aby ste precítili ten stav, akoby ste ho už boli dosiahli.”

Také jednoduché to je… Netvrdím, že to nebude fungovať! Tvrdím, že za to netreba vyhodiť 12 dolárov. Je to tá istá metóda, aká sa používa pri afirmáciách a autosugescii. Neviem, ako vy – ale ja ju rozhodne vyskúšam! Čo ak vyjde? 😛

13 thoughts on “Mojžišov kód

 1. Máte pravdu Helar, je milión kníh o tom istom. Stačí si prečítať Kybalion, prvú knihu. Ostatné metódy sa odvíjajú od toho istého a každý autor si ju trošku prispôsobí aby mohol vyhlasovať, že to bola jeho idea. Každý z nás sa dostáva k iným informáciám a preto to nazýva rôznymi menami- mantra, afirmacia, pozitívne tvrdenie. Ale my staré bosorky predsa už dávno vieme ako to funguje a preto už nemusíme používať kúzla- stačí vedieť vyslať energiu tým správnym smerom.
  Nedávano som sa dočítala, vraj sa treba sústrediť na iba na jedno želanie a dať priestor svojich duchovným sprievodcom, anjelom atd.(zas rôzne pomenovania) aby naše želanie naplnili. Napr. si želáme stretnúť svojho duchovného partnera, lásku, priestor dávame tým, že začneme chodiť medzi ľudí, na iné miesta ako sme doteraz chodili, dávame priestor aby nám mohli zorganizovať stretnutie.
  Existuje jedna anekdota- Jeden muž si celé roky strašne želal vyhrať obrovskú sumu peňazí a byť bohaty. Bol zúfalý a tak stále otravoval svojich duchovných sprievodcov so svojim želaním. A tak duchovný sprievodca hovorí Bohu, či nevidí zúfalstvo tohoto človeka, či nepočuje dlhé roky jeho zúfalé prosby. Boh hovori : ” Počujem, ale nech si kúpi aspoň jeden lós!!! ”

  Z vlastnej skúsenosti viem, že sa naplnia najrýchlejšie tie želania, ktoré si najmenej želáme a o ktoré požiadame raz a zabudneme na ne. A vraj naše želanie najskôr započujú tí hore- nazvite si ich ako chcete 🙂 v čase keď sme na hranici života a smrti, vtedy vraj rýchlo pribehnú na pomoc- pri autohavárii atd. Len vtedy máloktorý človek myslí na svoje želania a želá si iba jedno 🙂
  Náhradou je napr. zoskok padákom alebo bungyjamping vtedy vraj treba zakričať svoje želanie. Pretože ten kto kričí svoje želanie jasne- vie čo chce, inak tí hore čakajú kým to presne vedieť nebude a až potom splnia želanie( to je to čo stále opakujem- do detailov si premyslieť aké vlastnosti má mať náš vysnívaný duchovný partner) a ten čo svoje želanie zakričí najsilnejšie.
  Helar vyskúšajte túto metódu a dajte vedieť či sa vám vaše želanie splnilo 🙂

  Páči sa mi

 2. chcem sa vás opýtať že či by to fungovalo ak by som si želal schopnosť napr. telekinézy? ja viem že sa treba učiť ale že či to tak nejde??aspoň si dopomôcť…

  Páči sa mi

 3. Myslim ze teraz dost leti kniha The Secret na podobne tema. Ako sa stat bohatym,pomocou myslienok a viery, ze to bohatstvo naozaj mam. Dokonca je aj film.

  Páči sa mi

 4. ahojte, veľmi ma zaujala táto stránka. už veľmi dlho by som sachcel učiť podobné veci, no v tejto stránke sa moc nevyznám, a ako začiatočník ničomu nerozumiem. Jediné, o čo sa ako začiatočník snažím, je meditácia, relaxácia a podobné veci, aby som si zvýšil svoju magickú energiu, posilnil telo i ducha…. Nesmejte sa, ale mám 14 rokov 🙂 Helar, prosím vás, mohli by ste mi dať na vás kontakt, alebo kontaktovať mňa ? Diegac@azet.sk , m.diego.j@gmail.com, 479-853-484 Mám zopár otázok, a hlavne by som chcel pár rád do začiatok. Ďakujem vopred.

  Marián

  Páči sa mi

 5. Majo,

  14 rokov je ešte pomerne málo na to, aby ste babrali svoju energetickú štruktúru. Snažte sa meditovať a skúste channelovať (kontaktovať vyššiu inteligenciu), prípadne sa zaoberajte kartami. Kým sa vám energetická štruktúra ustáli, budete mať dostatok zručností a prácou s podvedomím sa vám aspoň nepozatvárajú hlavné intuitívne “kanály”, ako sa to ľuďom pri dospievaní stáva.

  Páči sa mi

 6. Ano kniha je uz na Slovensku a ja ju tiez vlastnim. V podstate podobne veci ako napr. hovori Hayova. Aj motlidbe netreba o nieco prosit ale uz dakovat ze to mas a verit tomu ze to mas. Prave tu vela ludi stroskota.

  Páči sa mi

 7. dakujem, naozaj dik za ten prvy koment. zda sa mi, a som milo prekvapeny, ze niektori ludia sa naozaj venuju a aj vyznaju v tychto veciach. tak uz mi chyba iba to najpodstatnejsie, koncentracia. ako ubezpecenie to funguje.

  Páči sa mi

 8. kniha the secret ja naozaj uzasna uplne ma uchvatila a naozaj……….vychadza to a bude aj film …….a dokonca v slovencine nefiem ci titulkoch alebo aj dabovane ale bude po slovensky tesim sa a odporucam vam kupit si knihu THE SECRET ……je to az neuveritelneeeeeeeeee ae ja tomu verim je to TAK

  Páči sa mi

 9. ja som poznal 13 rocneho chlapca-vedel AC,telekinezu,akasicku rovinu,miestami levitaciu.Majovi ste povedali,ze na to je este mlady-tak potom ten chalan bol co?=)

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s