Mušľa Paua (Abalone) pomáha proti rakovine

abalone-viac.jpgAJ: Abalone, Paua Shell, Sea Opal, “sea ears”, NJ: Pauamuschel, Abalone, Seeopal

Abalone nie je kameň, ale ide o ulitu istého typu mäkkýša (Haliotis Iris). Najčastejšie sa označuje ako “abalone” alebo ako “paua” a po vyleštení hrá farbami dúhy. To je zapríčinené lámaním odrazeného svetla. Inak sa ulita skladá z jemných aragonitových platničiek.

Dole je obrázok napoly vyleštenej abalone.

Mystické vlastnosti: Abalone stimuluje intuíciu a predstavivosť. Podporuje psychický rozvoj a čistenie a otváranie všetkých čakier.

Pomáha nám vyjadrovať svoje pocity voči ostatným a dosahovať spoluprácu s inými ľuďmi. Lieči emócie, podporuje pokoj mysle pri odstraňovaní emocionálnych bariér a upokojuje v emocionálne napätých situáciách, ale pritom podporuje našu individualitu a umožňuje nám túto individualitu rozširovať a expandovať.

Prináša ľahkosť, smiech a úctu k životu, pomáha prekonať sklamania a harmonizuje telesný a duchovný rast. 

Podporuje plodnosť tela i ducha a ochraňuje nás pred nekooperatívnymi ťahmi iných ľudí, ale aj pred naším zdôrazňovaním vlastných výhod.

V mágii sa abalone aj iné mušle hodia výborne na pálenie kadidla, pretože do procesu dodávajú obvykle dosť slabo zastúpený element Vodu a tým sa kadidlo stáva z energetického hľadiska jemnejším. Niektoré bylinky (šalvia, céder) môžno páliť na mušli priamo, bez drevného uhlia. Pri pálení na uhlí sa mušľa najprv naplní v dostatočnom množstve pieskom a na priesok sa potom položí zapálená tableta drevného uhlia.

Aktivuje všetky čakry, ale hlavne tri spodné. Pri nosení vplýva dobre na mnohé oblasti tela. Spája sa so znemaním Vodnára a Rýb.

Liečiace vlastnosti:
Pôsobí proti rakovine ako prevencia i pri liečbe. Zlepšuje asimiláciu proteínov. Posilňuje srdce a hladké svalstvo. Napomáha tráveniu a zmierňuje artritídu a iné ochorenia kĺbov.

Posilňuje všetky telesné štruktúry, ale hlavne imunitný systém, srdce (fyzické i srdcovú čakru). 

Atléti ju používajú na posilnenie rastu svalovej hmoty a na ochranu svalstva pred poškodením.

Pomáha pri chudokrvnosti, pretože zlepšuje asimiláciu železa, kalcia a magnézia.

abalone-napoly.jpg

18 thoughts on “Mušľa Paua (Abalone) pomáha proti rakovine

 1. Jee! Vdaka, Helar! To je super článok- vlastne ako vždy 🙂 (a krásna mušľa 😀 ) . Vždy ma v obchodíkoch vizuálne upútala viac ako hocičo kamenné. Ale zakaždým som nad nou iba ohrnula nos- leb “to predsa nie je kamen, čo v rukách brní” . Pritom som ju ani nechytila do ruky. Chyba 🙂

  Pekný víkend! 🙂

  Páči sa mi

 2. Lienocka,

  aj keď abalone nie je kameň, má svoju vibráciu (o to viac, že kedysi bola “živou” hmotou) a tak ju treba čostiť. Paua sa najčastejšie čistí ľahkým omytím vodou alebo nad kadidlom (šalvia, špeciálne kadidlo na čistenie kameňov), ale úplne najjednoduchšie je nechať ju cez noc na mesačnom svite, ktorý jemne obnoví jej pôvodnú energiu (t.j. vyčistí od zvyškovej cudzej energie a trochu “dobije”).

  Páči sa mi

 3. toto je otázka pre HELAR,

  už vo viacerých článkoch som sa dozvedel, že si mala rakovinu. Mrzí ma to a preto sa ťa chcem opýtať či si tú chorobu dostala ešte pred tým než si sa začala zaujímať o kamene, alebo si ju chytila už keď si používala liečivé kamene.

  Ja som si myslel, že liečivé kamene majú aj schopnosť chrániť človeka pred týmto hrozným ochorením. Je to tak? alebo nie…

  Dočítal som sa, že adulár pôsobí ako prevencia,…je to pravda?

  nechcem otvárať takú pre teba asi “ťažkú” tému, ale prosím odpovedz mi

  Páči sa mi

 4. Zdravim všechny na těchto skvělých stránkách 🙂 Taky jsem se už delší dobu pokoušela sehnat abalone a pořád se mně nějak nedařilo. Dnes jsem ale byla úspěšná a v mém oblíbeném obchodě s kameny jsem uviděla poprvé nádherný náramek. Samozřejmě jsem si ho okamžitě koupila. Neměla jsem dnes zrovna nejpříjemnější den, ale když jsem si ho navlékla na ruku řak najednou všechny ty nepříjemné události dnešního dne zmizely a já se každou chvilku dívám na svůj náramek a na tu nádhernou hru barev – je úžasný a uklidňujícím způsobem zcela určitě funguje 🙂 .
  Cindy

  Páči sa mi

 5. Heli,prosim ťa, pôsobí abalone aj vtedy keď ho mám len očistený a nie je nabitý?Dnes som naň natrafila a keďže otvára všetky čakry,dúfam,že mi pomôže pretože sa veľmi snažím o otvorenie tretieho oka (a asi to aj ide) a bojím sa schizofrénie,keďže zrejme šiesta čakra prevažuje nad ostatnými.Otváranie čakier mi nikdy nešlo,nie som na zdĺhavé procesy a nikdy sa neviem odhodlať.Ďakujem 😀

  Páči sa mi

 6. Abalone je krásna mušľa.. môj brat je pracovne na Novom Zélande.. a práve včera našiel na pobreží zopár pekných kúskov, tak sa tešíme o to viac, že ich našiel sám 🙂

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s