Mimetit – kameň praktickej nezávislosti

mimetit5.jpgAJ: mimetite, gorlandite, mimetene, mimetesite, mimtesite, petterdite, NJ: Mimetesit, Arsenikbleispath, Bleiarsenapatit, Flockenerz, Gorlandit, Mimetit, Mimtesit, Traubenblei, FraJ:
mimetèse, plomb arseniaté, plomb vert arsenical, ŠpaJ: gorlandita, mimetesita, mimetita, mimtesita

Žltý, oranžový, zelenkavý, niekedy bezfarebný, sivý, hnedastý a červenkastý minerál, patrí k oloveným rudám. Chemický vzorec: Pb5(AsO4)3Cl. Tvrdosť podľa Mohsa je 3.5-4, špecifická hustota 7.1, čo je nezvyklá hustota pre priesvitný minerál, kryštálová štruktúra hexagonálna. Index lomu je 2.13. Zakončenia kryštálov môžu byť vyhlodané a duté. Najznámejšie náleziská: Tsumeb v Afrike, Mexiko, USA, ale aj Nemecko. Najčastejšie sa nachádza v botryoidálnej podobe (podobá sa na karfiol), ako maličké ihličkové guličky alebo ako ihličky. Jeho meno je odvodené od gréckeho name mimethes, čo značí “imitátor”.

Mystické vlastnosti: Mimetit vyžaruje energiu praktickej nezávislosti – zmierňuje tendenciu napodobňovať iných. Prináša do života zmysel pre dobrodružstvo a podnikavosť. Pomáha nám odhaliť zmysel nášho života a akceptovať ho, hoci nie vždy býva taký, ako sme si priali.

Ochranný kameň, ktorý výborne uzemňuje a izoluje od rušení z prostredia. Vytvára v nás pocit ochrany, “podržania”, odstraňuje napätie, vyjasňuje hlavu i myšlienky a oslobodzuje srdce. Jeho správa znie: “Nezabudni na radostné veci tohto sveta a na to, kto skutočne si. Choď, hraj sa, bav sa!”

Vhodný pre komunikáciu s vyššou inteligenciou, preto sa používa často pri channelingu.

Spája sa so sakrálnou a hrdelnou čakrou (tieto dve čakry sú energeticky prepojené). Pomáha vzlínaniu energie a vedie ju až do korunnej čakry.

Zo znamení sa spája s Kozorožcom, Váhami, Rybami a Býkom.

Liečiace vlastnosti: Okamžite zmierňuje stres. Pomáha pri orgánoch, ktoré sú následkom nehybnosti/nepoužívania atrofovali, podporuje kosti a celý skelet. Pomáha pri ochoreniach krku a hrdla.

Špeciálne použitie:

  • Chabazit, ktorý pomáha koncentrovať energiu, zvyšuje účinnosť mimetitu a pomáha pri zrýchlenom vyvolaní a dlhodobom udržaní meditačného stavu mysle. Spolu dostávajú život človeka pod kontrolu.
Reklamy

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.