Stichtit – kameň otvorenej mysle

stichtit2.jpgAJ: stichtite, Chrom-Brugnatellite, NJ: Stichtit, ŠpaJ: stichtita 

Stichtit je zásaditý, ružový až fialový minerál s obsahom magnézia a vzorcom Mg6Cr2Co3(OH)16-4H20 ktorý vzniká metamorfózou z chróm obsahujúcich serpentínov. Tvrdosť podľa Mohsa je 1.5-2, špecifická hustota je 2.1 (veľmi ľahký). Kryštálový systém trigonálny. Náleziská sú v Tasmánii (Austrália), Južnej Afrike a v Kanade.

Meno má podľa Roberta Sticha, manažéra ťažobnej spoločnosti v Dundase (Tasmánia).

Kombinácia serpentínu a stichtitu sa nazýva antlantisit.

Mystické vlastnosti: Stichtit je kameň, ktorý zvonka vyzerá mäkko, ale vovnútri je tvrdý. Takto nás učí nedržať sa obalu, ale obsahu. Prináša emocionálne prebudenie a expanziu. Je to veľmi ukľudňujúci kameň, ktorý vnáša do prostredia i do ľudskej duše pokoj a mier a v rodinách pomáha deťom správať sa nerušivo a pozitívne.

Pomáha nám dostáť si slovu, udržať si myseľ otvorenú, prijímať všetky myšlienky so snahou porozumieť im, otvorene svetu hovoriť svoje vlastné myšlienky a správať sa ku všetkým (vrátane seba) mierne a veľkoryso. Podporuje milujúcu spoločnosť každého druhu.

Stichtit stimuluje vyššie roviny vedomia u ľudí. Dokáže nás preniesť z jedného fyzického miesta na druhé, preto sa používa pri astrálnom putovaní alebo pri pohybe medzi rôznymi energetickými rovinami a paralelnými svetmi.

Výborný spoločník pre všetkých osamelých ľudí.

Vedie nás k tomu, aby sme sa odpútali od čisto intelektuálneho postoja a venovali viac pozornosti emóciám.

Spája sa so srdcovou čakrou – uľahčuje prechod kundalíni cez srdcové centrum. V astrológii sa pripisuje Panne a Váham, inde aj Baranovi. Totemovým zvieraťom stichtitu je Vlk

Liečiace vlastnosti: Stichtit pomáha pri rozrušení, prináša vnútorný pokoj, podporuje celkové uvoľnenie a uvoľňuje aj svalové kŕče. Pomáha pri prekyslení organizmu, žáhe a bolestiach žalúdka. Zlepšuje pružnosť svalstva, väziva, šliach a kože a pomáha zmierniť prejavy reumatických zápalov.

Pomáha pri problémoch s ďasnami (napr. paradentóze). Je vhodný pri diétach, pretože podporuje pružnosť väziva a pokožky a tým zabraňuje škaredým stopám po náhlom schudnutí. Je vhodný v tehotenstve, lebo reguluje zadržiavanie vody v organizme. Regeneruje pokožku a natiahnuté svalstvo. Zlepšuje stav slizníc (vhodný napr. pri chemoterapii), odstraňuje krvné zrazeniny a vyvažuje počet červených a bielych krviniek.

Stichtit pomáha aj pri bolestiach zubov. Tento príbeh mám od Michaela Giengera: Pred niekoľkými mesiacmi jeho kolegyňa náhodou zistila, že pri bolesti zubov má stichtit rovnako silný účinok ako sugilit. Ak sa kameň nosil 12 hodín po sebe, zmizli aj veľmi silné bolesti zubov. To ju nadchlo natoľko, že začala so stichtitom experimentovať. Keď sa po siedmich týždňoch nakoniec predsa len rozhodla vyhľadať zubára, zistil zubár vysoko rozvinutý zápal, ktorý zasiahol už koreň zubu. Pacientka síce ešte stále nemala žiadne bolesti – ale zub musel aj tak von…

Poučenie z príbehu: nie vždy stačí, keď bolesti zmiznú. Väčšinou je rozumnejšie liečiť podstatu (=zápal) než len prejav (=bolesť)!

stichtity.jpg

Reklamy

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.