Meditácia s kameňom

Za klasický kameň pre meditáciu sa považuje číry quartz (horský krištáľ), ale rozhodne nie je jediným kameňom, ktorý na to možno použiť! Quartz nás spája pri meditácii s univerzálnou energiou a univerzálnym vedomím (nazývaným aj akaša). Pre začiatočníka to však môže byť pomerne nepríjemná skúsenosť, pretože je príliš intenzívna. Jemnejšie pôsobenie má mliečny quartz.

Ako veľmi vhodné pre meditáciu sú všetky kamene s obsahom quartzu, napríklad Tigrie oko, ametyst, citrín, achát, obsidián. Dobré pre meditáciu sú aj kamene s nápaditými vzormi, najmä Mexická čipka (achát), jaspis kambaba, obrázkový jaspis, ale aj amazonit (najmä prúžkovaný), serpentín a pruhovaný ónyx. Zasa platí, že fantázii sa medze nekladú. Vyberte si kameň, ktorý vás oslovuje, a povzneste sa nad predpisy!

Pri meditácii s kameňom držievame kameň v oboch dlaniach, hoci niektoré zdroje odporúčajú držať ho v projektívnej (vysielacej) ruke. Nájdite si svoj vlastný spôsob – vyskúšajte oboje a čo funguje lepšie, to používajte.

4 thoughts on “Meditácia s kameňom

  1. Ahojte,prosím vás pomôžte mi aký kameň mám použiť na napätie v hlave,ako sa ho mám zbaviť,zaznať ho…liečim sa a stále sa ho nemôžem zbaviť…kameňom verím pretože cítim z nich určitú energiu,vyžarovanie preto vyhladávam len tie ktoré sú proti napätiu,zatial mám ruženín,ametyst,karneol,kryštál,chalcedón,hematit a chcem si kúpit ešte avanturín…počul som niečo aj o meditáciach

    Páči sa mi

  2. Laco.Vybral si si naozaj dobre kamene.Jeden z nich ti urcite pomoze.Vsetko je to aj v hlave.Ako sa k tomu postavis.But si povies .Tento kamen mi pomoze.Tak ten kamen ti naozaj bude pomahat.Alebo si povies.No snad sa to nejako podary.

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s