Apofylit

apofylit1.jpgAJ: apophyllite, NJ: Apophyllit

Biele, číre alebo zelenkavé kryštály s vnútornou štruktúrou. Tetragonálny systém, niekedy ortokombický (natroapofylit). Vzorec KCa4Si8O20(F,OH)8H2O, tvrdosť 4,5 – 5, index lomu okolo 1,535, hustota 2,33 – 2,37. Patrí medzi zeolity. Hlavné náleziská sú v Indii, odkiaľ pochádzajú aj polodrahokamy apofylitu.

Ako ostatné fylosilikáty má vysoký obsah vody (je tvorený hydrotermálne) a preto vedie energiu oveľa lepšie ako iné platňové silikáty.

Jeho energia je magnetická, jeho prvok je Zem a jeho planéty sú Mars a Saturn. V numerológii sa pripisuje číslu 4, číslu tvrdej práce a presných štruktúr. Pre farbu vody sa radí k hrdelnej čakre a lieči smútok a žiaľ, podľa iného zdroja aktivuje všetky horné čakry. Keď sa umiestni na Tretie oko (čelnú čakru), podporuje jasnovidectvo a mystické vízie. Niekedy sa prisudzuje korunnej čakre, podľa ešte iného zdroja srdcovej, čelnej a korunnej čakre, podľa nemeckých zdrojov aj sakrálnej čakre.

Zo znamení sa pripisuje Váham a Blížencom, podľa iného zdroja Kozorohovi, Baranovi a Škorpiónovi.

Mystické vlastnosti: Apofylit je známy až od začiatku 19. storočia a preto nie je veľa záznamov o tom, ako sa využíval tradične. V Mexiku ho používajú tí, čo chodia cez žeravé uhlie. apophyllitthumbnail.jpg

Biely apofylit sa používa na vytvorenie spojenia medzi fyzickým a duchovným svetom, aby stimuloval intuitívne videnie (hlavne do budúcnosti).

Podporuje pokoj duše, vyrovnanosť a úprimnosť. Ukazuje nám nás samých takých, ako skutočne sme, a odstraňuje pretvárky a skreslenia, čím znižuje náš strach, výčitky svedomia a vnútorné tlaky a zbavuje nás negativity a chamtivosti. Pomáha prekonať neistotu, ustaranosť a obavy. Na internete som napríklad našla tento popis: “Apofylit je liečiteľ na úrovni duše. Rád ho používam, keď si potrebujem urobiť v živote jasno. Umožňuje mi vydať sa do tých oblastí, ktoré sa bojím skúmať, prináša mi odpovede na otázky života a vyjasňuje moje myšlienky.” Pokiaľ viem, tento účinok sa pripisuje hlavne zhlukom apofylitových kryštálov na matici (tzv. cluster).

Pomáha analyzovať vnemy a pôsobí proti komunikačným šumom. Hovorí sa, že nám pomáha vidieť pravdu a potom podľa nej konať.

Výborný dobíjač energie. Pomáha koncentrovať sa pri meditácii. Vhodný pre veľmi hlboké uvoľnenie, pre alfa stavy a pre zapamätanie si snov. Dobrý pre astrálne cestovanie

Liečiace vlastnosti: Pomáha pri problémoch dýchacích ciest, predovšetkým pri astme. Stimuluje regeneráciu kože a žliaz so sekréciou hlienu, podporuje nervovú činnosť a pomáha pri alergiách.

Pri únave znižuje šumenie v ušiach a zahmlenie zraku (položiť na viečka).

Energetizér pri Reiki.

Reguluje a posilňuje činnosť srdca. Atléti ho používajú ako dodatočný zdroj výdrže a posilňuje svaly.

Reklamy

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.