Február s drakmi: prekonaj svoj strach a nárokuj si svoje zlato

Dokončenie výpiskov z Brada Schipke:

Predstavte si, že ste v hlbokej jaskyni. Vzduch je naplnený vôňou vlhkej zeme a niekde v diaľke počujete kvapkanie vody.

Ticho preruší mohutné zarevanie, ktoré otriasa skalami okolo vás…

Vzhliadnete a pred vami stojí obrovský, desivý drak! Jeho šupiny sa ligocú v prítmí. Stojí rozkročený na kope žiarivého zlata a drahokamov.

A vám je jasné, že ak chcete to zlato a tie drahokamy, potrebujete najprv zdolať toho draka.

Cítite sa odvážne? Nebodaj až hrdinsky? 😉

Poďme sa pozrieť na symboliku drakov ako strážcov pokladu. V mnohých kultúrach sú draci majestátne a mocné bytosti, ktoré strážia poklady a posvätné miesta.

V európskych mýtoch často draci zhromažďujú poklady a nie je radno sa s nimi ťahať za prsty; nepoznajú zľutovanie.

V čínskej mytológii sú draci, naopak, mocné, ale benevolentné bytosti, ktoré prinášajú múdrosť, prosperitu a dážď.

V nordickej mytológii sú draci znova besné a neľútostné bytosti, strážiace poklady. Známy je poklad draka Fanira, pričom Fanir bol vlastne škriatok, ktorý zabil kvôli zlatu svojho otca a tak sa stal drakom.

Ich zobrazovanie ako strážcov a hromaditeľov pokladov symbolizuje predstavu, že naše najväčšie a najcennejšie poklady sú tesne mimo nášho dosahu. Čím väčší poklad, tým väčší (a desivejší) drak.

Zmysel skrývajúci sa za týmto obrazom spočíva v tom, že ak chceme v živote tú najväčšiu odmenu, potrebujeme zabiť tých najväčších, najstrašnejších drakov – pretože práve oni skrývajú náš vytúžený poklad.

Drak symbolizuje naše vnútorné zápasy a prekážky, ktoré potrebujeme prekonať, ak chceme rozvinúť naplno svoj potenciál a dosiahnuť naše ciele.

A, pamätajme, draci nás dokážu poriadne vydesiť…

Ale s trochou odvahy, ochoty babrať aj to nepríjemné, s trochou výdrže a predstavou, ako na vec, dokážeme pomerne hladko a bezbolestne poraziť našich drakov a nárokovať si to, po čom túžime!

A ako na to?

Mám pre vás nachystaný Mastermind, ktorý sa koná v nedeľu 12. 3. 2023 a jeho témou je Náš tieň a práca s ním. Povieme si na ňom, čo všetko definujeme ako “tieň” a prečo vznikol, ale hlavne sa pozrieme, ako odhaliť jeho ťahy, keď nám ide babrať život, a ako ich zneutralizujeme ešte v zárodku, než narobia podstatnejšiu škodu. 🙂

Marcový Mastermind je opakovaním Mastermindu z októbra minulého roka. Prebieha on-line, trvá približne 90 minút, začína o 19:00 a cena účasti je 10 €. V cene je prístup k brožúrke s informáciami o tieni a práci s ním.

Prihláška:

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s