O Drakoch: etudy o chrlení ohňa a iných pestvách

O Drakoch ešte stále nemám jasno. Kde-tu som sa o nich dozvedela od Yovmiela, od Gabriela alebo Messiela (tí dvaja poslední boli hoooodne opatrní v svojich vyjadreniach), ale ešte stále mi nie je jasné, čo vlastne sú. O mne (a ešte aspoň jednom človeku na týchto stránkach) je verejne známe, že sme “dračie semeno”, teda že v sebe nejakým počinom osudu nosíme časť dračej energie.

Teraz tomu už i verím – raz som sa totiž dokázala na Draka premeniť, keď som bola zahnaná do úzkych… a našťastie som sa dokázala premeniť aj späť! Mala som krásnu, Michaelovsko-modro-neónovú farbu a krídla, že by ste zbledli závisťou… Neskôr som krídla využívala pri čchi kungu, keď sa mi ťažko stálo vzpriamene – jednoducho som si predstavila, ako si ich za chrbtom opieram o zem a potom som sa zaklonila a oprela o ne. Udržali ma!

Pred časom si Drakov na paškál vzali kočky (tu a tu). Priznám sa, že som sa v ich channelingoch vôbec nenašla. Ako Drak nemám emócie a s emocionálnym poňatím Drakov si jednoducho neviem poradiť. Pýtala som sa Gabriela, čo s tým, a on súhlasil, že dostanem informácie, ale že ich zverejním až po čase. Nechcel, aby došlo ku kolízii názorov na malom priestore.

Takže toto je môj pokus pozbierať všetko, čo o Drakoch viem (a nie je toho veľa) a “vydojiť” z Gabriela ten zvyšok. Azda tuší, ako zle mi táto téma robí, a tak nebude zahmlievať…

Otec o Drakoch

Z mojej “knihy” pasáž o Drakoch ústami Otca (je to fikcia písaná na základe Gabrielových údajov a uvoľnená Gabrielom; dávam ju sem preto, lebo dosť otvorene približuje vzťah anjelov k Drakom; rozprávanie je z čias, keď som si o nich ešte myslela, že sú mimozemšťania, čo oni v reči priamo podporujú):

Starý muž pokynul a tak sme si posadali okolo stola. Gabriel mi pritiahol stoličku po svojom boku. Z druhej strany sa posadil Rafael. Vďaka jeho priateľskému úsmevu som sa hneď cítila trochu bezpečnejšie.

“Draci boli veľmi bystré bytosti,” začal starý muž, “s ostrým rozumom a silnou vôľou. Prišli tak ako my z vesmíru. Pritiahla ich samotná Zem a bohatstvo života, ktoré poskytovala. Keď sa tu objavili, začali naše problémy – s nimi i s vami. Oni predstavovali ten väčší problém, hoci ich nebolo až tak veľa… Boli samotári a potrebovali veľký revír, v ktorom mohli loviť. Lovili všetko, čo bolo z mäsa a kostí. Na ich jedálnom lístku stáli aj ľudia. Nelovili vás často, ale stačilo to na to, aby ste sa ich báli.” Odmlčal sa.

“Vy, ľudia, ste divná cháska,” pokračoval po chvíli. “Nevážite si nič, o čo nemusíte bojovať. Mali ste na jednej strane nás a chodili ste sa radiť k nám. Ale pretože sme vás netýrali, nepotláčali a netrestali, vážili ste si našu pomoc menej ako pomoc Drakov. Mali ste ich za múdrejších a tak ste s nimi uzavreli spojenectvo. Až neskoro ste zistili, že to, čo ste považovali za múdrosť, bol vlastne nedostatok súcitu… bezohľadnosť. A čo urobí inteligencia a silná vôľa, ak sa spojí s nedostatkom súcitu? Nájde si obeť. Tou obeťou ste sa stali vy.”

Nevedela som presne, čo hovorí, ale dávalo mi to zmysel. Spomenula som si na všetkých tých sociopatov, ktorí žijú v našej spoločnosti a skrývajú sa za inteligenciu a obrovský šarm, ale len čo im necháte voľnú ruku, začnú potláčať všetkých iných, pretože sa cítia nadradení a vo vlastných očiach majú na všetko právo. Zámer bez súcitu je smrteľný – a o tom rozprával Gabrielov otec.

“Draci mali vôľu, ale chýbala im etika,” ozval sa jeden z bratov. “Nebrali ohľad na nikoho – na seba navzájom, na ľudí ani na Zem. Robili si, čo ich práve napadlo – mali na to silu i schopnosti. Boli múdri, ale nevypočitateľní. Pri všetkej svojej múdrosti uvažovali ako dravce a žrali všetko, čo im prišlo do cesty. Nerozmýšľali, že ak dnes zožerú priveľa, zajtra už nebudú mať čo žrať… Toto im uniklo.”

Slovo znova prebral Gabrielov otec. “Lenže my sme strážcovia Zeme a tak sme ich nemohli nechať vyplieniť všetky zdroje a zničiť experiment… Im totiž nešlo o experiment, oni chceli mať veci po svojom – s nami alebo bez nás. My síce nie sme z mäsa a kostí a tak nás sprvoti nebrali ako možnú korisť, ale neskôr vynašli technológiu, ako zužitkovať ešte aj nás…”

“Počkaj,” zaprotestovala som. “Hovoríš o drakoch. To sú tie obrovské šupinaté jašterice s pazúrmi, čo chrlia oheň…”

“To je vaša dnešná predstava o nich. V podstate boli Draci bytosti hodne podobné nám. Skús si ich predstaviť ako iných mimozemšťanov energeticko-fyzického charakteru. Mali svoju štruktúru, mali svoju hierarchiu a mali svoju technológiu – inú, ako je naša, ale rovnako účinnú. Podstatný rozdiel medzi nimi a nami bol v tom, že napriek vysokej inteligencii a schopnostiam im chýbal súcit. Mali len svoj rozum a svoju vôľu. Začali meniť živočíšne druhy. Experimentovali s prostredím a genetickým materiálom. Narúšali experiment. Spočiatku sme na nich len dohliadali a marili sme ich zámery z ústrania, ale jedného dňa objavili spôsob, ako sa živiť aj nami… a vtedy začal boj na život a na smrť.”

Teraz prišiel na rad Michael: “Draci pozabíjali mnohých z nás. Nakoniec sme vyhubili my ich, vyhnali sme ich z planéty a mysleli sme, že tým éra Drakov skončila.”

“Ale dnes sme sa dozvedeli, že sa Drakom zjavne pri svojich experimentoch podarilo zmiešať svoje semeno s ľudským,” dodal jeho otec. “Dvorana večnosti to zistila. Preto ten poplach.”

“Čo tým naznačuješ?”

“Dvorana večnosti odhalila, že v sebe máš dračie semeno, dievča,” odvetil. “Mal som to vedieť. Príliš si sa spoliehala na svoj rozum a na nič iné… Mal som si to uvedomiť. Ale ja zriedkavo prichádzam do kontaktu s ľuďmi… Jednoducho som to nepovažoval za možné.”

“Tým chceš povedať, že som zlá?”

“Nemôžeš za to, ale… áno.”

“To je ten najväčší nezmysel, aký som kedy počula! Nevieš o mne vôbec nič! Prečo si osobuješ právo robiť úsudky o mojej povahe? Nie som zlá!”

“Si človek – zmietaný povrchovými emóciami, bez hlbšieho súcitu a ušľachtilosti. Za to môže dračie semeno. Hovorím ti, nie je to tvoja chyba…”

“Kecy!” vyskočila som. Rafael ma vtisol späť na stoličku. Starý muž nespokojne potriasol hlavou.

“Pozri na seba, dievča! Trasieš sa od zlosti. Keby si mala v ruke zbraň, možno nám ublížiš.”

“To by nikdy neurobila, Otec,” zaprotestoval Gabriel. “Poznám ju. Neublížila by nám!”

Obrátila som sa k nemu a z toho pohľadu mi došlo zle. Mal prepadnutú, sivú tvár a dve hlboké brázdy okolo úst. Vyzeral staro a zúfalo.

“Otec, nepredstavuje pre nás žiadne nebezpečenstvo,” naliehal Gabriel ďalej. “Neprišla nám sem uškodiť. Ja som ju doviedol, aby nás lepšie pochopila.”

“Lebo ťa kritizovala?!”

“Nekritizovala… Jednoducho nechápala… Nie je zlá, Otec! Možno je niekedy tvrdá a nesúcitná, ale je aj odvážna a veľkorysá… Ja si jej rozum rozhodne vážim. A nemám nič ani proti jej etike – koniec-koncov sa postavila pri súboji so Simeonom na tú správnu stranu, nie?”

“Nemá pocit obavy alebo podradenosti. Stojí nad našimi hodnotami.”

“Ona ich predsa ani nepozná! Preto som ju doviedol. Takto ľahšie pochopí, čo je pre nás dôležité!”

Hovorili o mne, akoby som tam ani nebola, alebo akoby som bola ovca, pes alebo staré deravé bagandže… Bolo by to bývalo smiešne, keby to nebolo také ponižujúce! Začala som sa mračiť. Starý muž to okamžite spozoroval a použil to proti mne.

“Gabriel, daj na ňu pozor,” varoval syna. “Čoskoro vybuchne a dokáže ti, že je presne to, čo Draci – zlostná, nevypočitateľná a krutá.”

Gabriel zúfalo krútil hlavou. “Nie je taká, Otec… Keď si v nebezpečenstve, môžeš sa na ňu absolútne spoľahnúť. Možno frfle, ale len preto, že nerozumie. Potrebuje všetko hrozne vysvetľovať… ale počúva a uvažuje.” Rafael ochotne prisvedčil, ale otca nepresvedčili.

“Neváži si polovicu tých vecí, ktoré sú pre nás životne dôležité! Jej nevedomosť a nedostatok viery sú pre nás nebezpečné! Nevieš odhadnúť, ako sa zachová… Môže ti hocikedy s dobrým úmyslom vpadnúť do chrbta!”

“Preto som ju sem doviedol! Aby nás videla, počula, zažila… aby porozumela, čo je pre nás dôležité…”

“Ona sa nebude držať našich zásad!”

“Ale veď ona predsa najprv potrebuje pochopiť, aké zásady vyznávame!”

“To ona už pochopila,” prerušila som ich. “A nepáčia sa jej.”

“Ona urobí múdrejšie, ak podrží jazyk za zubami,” navrhol mi priateľsky Rafael, “a spoľahne sa, že Gabriel vie, čo robí…”

Pikošky odvšelikade

Automatické písanie s Yovmielom z 23.8.2008:

Z Michaelových bratov už nežije nijaký. Zabili ich Draci.
Viem, Gabriel mi Drakov spomínal. A starý muž (=Otec) raz vravel, že mám v sebe dračie semeno.
Cítiš sa tak?
Neviem… Cítim sa skôr ako krídlatá bytosť.
Pozor – draci majú krídla.
No, som dravec. Nie som človek, to rozhodne nie. Na ľudí sa obvykle pozerám ako na korisť – teda, keď sa dostanem do stavu zmeneného vedomia.
[…]
Gabriel má ľudí rád, však?
Rozhodne radšej než ty! Tebe museli ľudia strašne ublížiť, že ich tak nenávidíš.
Nepamätám sa. Ale vieš, cítim strašne pevné spojenie s Gaiou. Nebolo to vždy. Azda odkedy sa začínam rozpamätávať. Mám pocit, akoby som bola jej dieťa.
Draci sú deti Zeme. A Draci mali veľmi silnú mentálnu energiu. Možno nakoniec budeš Drak. Ale potom je veľké riziko, že ťa Otec chce pustiť medzi nás.

Lucídne stretnutie s Gaiou z 26.2.2009:

Hovorila som jej, že mi Messiel povedal, že mám v sebe trochu tmy. Vravela, že to môže byť dračím semenom. Pýtala som sa jej na Drakov a povedala mi, že sú deti Zeme, neľútostní, ale aj lojálni, a že vraj boli dobrými milencami. Priznala sa, že to má z vlastnej skúsenosti…

Overenie z 26.9.2009:
Gabriel, Gaia označila Drakov za “deti Zeme”. Prečo?
LEBO NEMYSLELA SVOJU PLANETU ALE CISTY ELEMENT

Putovanie s Gaiou z 10.3.2009:

Pýtala som sa Gaie na toho strieborného a fialového draka. Povedala niečo v tom zmysle, že fialový je očista a mentálna práca, strieborný je fyzično, vôľa, istota a vôľová práca.

Z komentárov k téme “Draci”

U Filipa na jeho blogu som odpovedala na otázku, ktorú mu položil Pavolko: “prečo sa vlastne Anjeli nemajú radi s Drakmi?”

Ako som to pochopila, “Draci” sú niečo ako mimozemšťania – teda nie čistá energia (=anjel), ale fyzicko-energetická bytosť (=majú telo a súčasne ho ovládajú energeticky, teda vedia rovnako účinne konať na fyzickej i energetickej rovine). Keď sem došli, anjeli im nechali priestor, a Draci si podmanili ľudstvo. Anjeli sa mi sťažovali, že sme divní, lebo si nevážime niekoho, kto nás podporuje, mojká a dáva nám priestor (=anjeli), ale zrazíme opätky pred niekým, kto na nás púšťa hrôzu a tyranizuje nás, ale súčasne nám vytvára pocit bezpečnosti pod jeho krídlami (=Draci). No ale súc anjeli, nezasahovali a len sa prizerali, ako si Drakov staviame na piedestál a ako to Draci zneužívajú. Viem, že sa na nás sýtili – neviem, či nás fyzicky žrali, alebo len energeticky vycuciavali. Ale kým nechali anjelov na pokoji, anjeli na to pozerali ako na lekciu pre ľudstvo a nechali ich tak.

Ale neskôr začali Draci meniť Zem a tým celý ekosystém a navyše jedného dňa vynašli technológiu, ako sa sýtiť aj energiou anjelov – a začali anjelov chytať a zabíjať. (Toto je časť, ktorá sa celkom vymyká mojej predstavivosti, ale anjeli hovorili, že všetci Michaelovi bratia – prvotní anjeli – takto pokapali.) Vtedy anjelom došla trpezlivosť a Drakov vykynožili. Myslím, že ich vyhnali do inej dimenzie, ale neviem to isto. No a boli veľmi prekvapení, keď zistili, že im tu Draci nechali “kukučie vajcia” – svoj dračí kód v ľudských telách. Ja tento kód vraj mám a bol z toho celkom úspešný poplach. A čo je horšie – nevedia odhadnúť, koľko nás je …

Takže toľko k tomu, čo ja o Drakoch viem. A ešte jedno – to, že ich nazývame “Draci”, ešte neznamená, že tak skutočne aj museli vyzerať… ale možno vyzerali presne tak. Možno menili podoby a vyzerali raz ako ľudia a raz ako zvieratá. Čo ja viem… Jasné je, že časť ľudstva je výsledkom nejakého ich divného genetického experimentu (a súdiac podľa seba, nie sú to tí najhorší ľudia na svete… 😛 )

Daeduwenin channeling s Yovmielom, ktorý mi poslala (je asi z polovice septembra 2009):

Draky boli kedysi energie, ktoré vstúpili do hmotnej formy, pretože chceli získať moc. Preto ich my považujeme za nebezpečných.
[…]
Draky to prirodzene tiahne k moci, to majú ešte z dôb, kedy si brali ľudské princezné… nie za účelom konzumácie, ale kvôli politickým dôsledkom. Richard Knaak o tom píše vo svojich fantasy knihách, v sérii DragonRealm. Tam sú draci veľmi mocní, ovládajú mágiu a dokážu sa meniť do ľudskej podoby. Niektorí – prvotní – sú ešte mocnejší a obrovskí… dokonalé zosobnenie ľudskej predstavy o moci drakov. XY je drak v tom zmysle: veľmi mocný, svojhlavý, pretože je presvedčený o vlastnej pravde a my ho môžeme korigovať len veľmi opatrne, aby hneď nezačal chrliť oheň… to by bolo veľmi nepríjemné 🙂
[…]
…ovládať tú túžbu po moci, ktorú … vyvoláva drak…

Gabriel o Drakoch

Automatické písanie s Gabrielom o Drakoch 2 26.9.2009:

O čom budeme rozprávať?
O TVOJICH DRAKOCH
Budeme písať?
ANO
Čím začneme? Aby som sa napojila…
Zhrnieš mi, čo vieš doteraz o Drakoch.
No, veľa toho nie je. A možno budem pliesť mýtus a fakty.
Nevadí.
Tak viem, že Draci sú energeticko-fyzické bytosti, hoci presne neviem, čo to znamená.
Ráno si písala o primárne viazanej a primárne neviazanej energii. Toto súvisí s tým. Sú dve formy energie vo vesmíre – jedna existuje proste len ako energia, iná je naviazaná na nejaký fyzický „kontajner“, od ktorého je schopná alebo neschopná sa odpojiť. Ľudia sú neschopní odpojiť sa. Draci sú schopní odpojiť sa.
Ako také odpojenie vyzerá?
Že na Zemi necháš svoje telo žiť si a tvoje energetické telo sa pohybuje samostatne. Neopravuj, opravíš neskôr.
Dobre. Takže Draci i ľudia majú telo.
Draci ho majú, ale ho nepotrebujú, pretože ich hlavný zdroj energie, teda príjem energie, ide mimo fyzického tela. Napriek tomu majú svoju energiu naviazanú na hmotu. Ale pretože nie pevne, ako vy potrebujete svoj fyzický žalúdok a fyzické pľúca a fyzické srdce a fyzický mozog a všetky tie ostatné „prívesky“ 🙂 (a teraz si uťahujem), môžu telo meniť. Draci majú svoju energetickú podstatu nie v hmote, ale v jej energetickom obale. Preto sa vedia prichytiť na nejaký vhodný hmotný objekt a prežiť hodne dlho bez toho, aby ste ich spozorovali. Aj my sme mali problém zistiť, či vypadli z tohto sveta, z tejto dimenzie.
Môžu sa Draci pohybovať medzi dimenziami voľne?
Len do piatej, do ioty. Potom im je naviazanosť na hmotu na obtiaž. Sú to bytosti spodných štyroch vzostupových dimenzií.
A ľudia?
Spodných troch.
Najviac ma mýli podobnosť Drakov s Kerubmi.
Už som ti hovoril, že Kerubovia boli pôvodne bytosti tejto planéty. Sú, alebo boli, súčasť jej ekosystému. Sú však primárne neviazaná energia – dnes. Kedysi boli primárne viazaná energia, podobne ako Draci, ale na vyššej úrovni ako ľudia. Mohli sa zmeniť na hocijakú bytosť, ktorá mala srdce a pľúca, pretože tieto potreby nemali ošetrené energeticky. Vy ste si z nich urobili kedysi bohov. Vedeli robiť veci, ktoré obvyklý človek nevedel – mizli a zjavovali sa (vlastne nemizli, len naviazali svoju energiu na iného živočícha s cirkuláciou a dýchaním) A SVOJE TELO DOKAZALI PRESKUPIT DO INEJ PODOBY.
Ja som bola vták.
Ty si bola naviazaná na vtáka väčšinu svojho života. Bola si nespútaná bytosť, mala si rada rýchlosť a voľnosť pohybu. A potrebovala si hodne veľa priestoru. Nezniesla si nikoho okolo seba.
Tak to mi zostalo dodnes. (Dnes je moje šamanské zviera labuť.)
Áno, mám pocit, že všetky tvoje ľudské životy mali túto vlastnosť. Pripisovali sme to Nemezisovi, ale myslím, že nakoniec je to dedičstvo Drakov.
A sme späť pri Drakoch. Hovor o nich.
Draci sú energetickí koristníci.
Počkaj, Gabriel, teraz mi niečo napadá… Kerubovia boli naviazaní na telo. Ale ty si ich večer zaradil k primárne neviazanej energii.
Toto nechajme na inokedy. Súvisí to s rôznymi druhmi anjelov. Kerubovia, ešte kým nepatrili k nám, boli primárne viazaná energia. My sme ich tej viazanosti zbavili. To inokedy, inak sa to to zasa domotá.
Dobre. Pozerala som sa, ale nepovedal si mi, na čo sú Draci naviazaní fyzicky.
Ja som cudný. Na reprodukciu 🙂 . Na vylučovanie. A niekedy to z nich ide všetkými koncami… 🙂
Chceš povedať, že ak sa Draci chcú rozmnožiť, potrebujú telo?
Draci sú ako ľudia. Majú potešenie zo styku s inými bytosťami. A teraz pozor – hovorím „bytosťami“, pretože sa to neobmedzuje len na Drakov.
Takže sú „sviňáci“? 🙂
To nie je smiešne… Sú iní. Neposudzuj, ak nechceš byť posudzovaná.
Dobre, veliký.
Neodúvaj sa. Nechcem ti zle. Ty Drakov nenávidíš, pretože sme ťa kvôli nim týrali. Ale Draci nie sú zlí. Sú iní, ale nie sú zlí. Musíš s nimi však vedieť narábať. Raziel to zvláda výborne.
Počuj, hovoril si, že Zelazny bol Razielov ľudský život. Verím tomu. To, čo píše, vyzerá, akoby si kdečo pamätal.
To bolo naschvál. „Múdremu napovedz.“
Ako som čítala Lord of Light, tak sa tam vyskytujú Rakaša démoni. Mala som pocit, že Zelazny popisuje Drakov. Vlastne si mi to vtedy viac-menej potvrdil.
Popisuje ich, ale nie je celkom presný.
Ale tam bolo, že vedia vziať telo iného.
Hej, ale bolo tam aj, že existujú mimo tela.
Dobre. Keby nemali telo, nemôžu sa rozmnožovať.
A nemohli by sa UDRZAT PRI VEDOMI. POTREBUJU EPIFYZU. Takto by Draci čoskoro pokapali. To je pre nich obrovský trest, na dlhú dobu ich zbaviť tela. My sme im to urobili, keď sme ich vyniesli do ioty.
Vrátili sa?
Ozývajú sa hlasy, že áno. Neviem, ako to mohli zvládnuť…
Cezo mňa nie!
Nie, ty by si ich bola akurát tak zadupala do zeme.
Môžem ja za to? Urobili zo mňa obeť!
Z teba ešte nikdy nikto neurobil obeť… 🙂 A ako si spomínam, tak ani v tomto ani v minulých životoch. Párkrát ťa zabili, upálili, ukrižovali, rozštvrtili, zaklali od chrbta, ale nikdy sa im nepodarilo z teba urobiť obeť. Pamätáš sa, keď si bola kňažkou v chráme Bast? Rozsekali ťa. A čo si urobila ty? Poštvala si na nich všetky svoje mačky a tie narobili paseku, že krv tiekla potokom… Ty máš k obeti veľmi ďaleko! 🙂
Nepamätám sa na Bast, ale Messiel mi vravel, že som bola knažkou nejakého mačacieho kultu. Ale nepamätám sa, že by som niekomu bola ublížila.
Ono je aj lepšie, že si mnoho vecí nepamätáš. Dnes by ťa trápili. Dnes si iná.
Môžete za to vy?
My a úroveň, na ktorú si sa dostala.
Vypadla som z rozhovoru, Gabriel…
Vezmi kyvadlo.
Najprv to opravím, aby som sa dostala späť do kontextu, dobre? No, už som späť. Skúsim zhrnúť, čo si pamätám od Zelazneho, a ty mi môžeš povedať, čo z toho nesedí.
Dobre.
Pamätám si, že Taraka bol niečo ako energetický vír. Bol neviditeľný a vedel hádzať kamene a ovládal blesky? No, nie som si istá.
Draci sa dokážu odpojiť od svojho fyzického tela. To nechajú niekde dobre ukryté, pretože ak by sa mu niečo stalo, tak sú odsúdení na pomalú otravu negativitou. Ak je pôvodné telo mŕtve, Drak nemôže len tak prevziať iné. Musí najprv absorbovať jeho energiu – čo niekedy trvá celé roky.
A ak pôvodné telo funguje?
Potom ťa dokáže asimilovať v priebehu sekúnd.
Taraka posadol hlavného hrdinu v spánku.
Toto je tá nepravdivá časť. Taraka v tom čase bol len energia a tak bol zraniteľný a oslabený. Nemohol by posadnúť iného počas spánku – jedine ak Šípkovú Ruženku. Tá spala hodne dlho. 🙂
Ale to ovládanie počasia a hádzanie skál?
Ovládanie počasia nie. Draci vedia vytvoriť energetické výboje, ale nevedia urobiť oheň alebo vodu z ničoho. Vedia robiť víchor a vzdušné víry. Vedia hádzať predmetmi, boriť predmety, vedia vyvolať na vode obrovské vlny a vedia donútiť sopku vybuchnúť. Ale nevytvorí ti na dlani oheň alebo vodu alebo zem. Vie ich len premiestniť.
A čo ešte vie?
Vie ťa zadusiť. Vie svoju energiu omotať okolo tvojho tela z doláme ti všetky rebrá. Ak je s tebou dlhšie, vie z teba vysať poslednú kvapku energie – ale nespraví z teba múmiu, ako si si to práve predstavila, pretože má záujem na tvojom tele. Draci vedia veľmi dobre používať ľudské telá. Ľudské telo je taký silný nástroj dosahovania v tretej dimenzii, že sme sa jeho tvaru prispôsobili aj my.
Čo za to zodpovedá?
Položenie očí. Hybnosť krku a trupu. Ruky a prsty. Takisto prsty na nohách. Dokonalé vyváženie.
Idem si umyť ruky, Gabriel, dobre?
Choď, lebo nebudeš dávať pozor, čo hovoríme.
Tu som.
Draci. To, že boli na svete vaše modly, to vieš. Pripomínali vám starých bohov, Kerubov. Keď Kerubovia zmizli, podcenili sme vašu potrebu klaňať sa nejakému idolu. Nechceli sme, aby ste sa klaňali nám. Chvíľu ste zmätene pobiehali a do toho prišli Draci. Mali veľa z vlastností „starých bohov“ a vy ste sa na nich nadšene vrhli a posadili ste si ich na trón. Ale Draci nemajú schopnosť zlučovať sa. Keby mali, mal by celý vesmír výrazný problém. Takto sa rozdelili a roztrieštili váš pocit spolupatričnosti. To je prvé dedičstvo, za ktoré ich môžete preklínať. Kým Kerubovia zjednocovali, Draci rozdeľovali.
Potom sa Draci bili medzi sebou. Naučili vás viesť vojny a hlavne – naučili vás báť sa jeden druhého. Nikdy ste nevedeli, či máte pred sebou priateľa alebo nepriateľa. Kým tu boli Kerubovia, boli všetko len priatelia a neznámi, ale dobrí ľudia. Odrazu to mohli byť špehovia alebo dokonca Draci, ktorí vyzerali ako ľudia.
Ďalšia vec boli dračie milostné dobrodružstvá. Nikdy ste nevedeli, čo sa to na vás z tmy vynára. Vtedy vznikli všetky tie povesti o upíroch a vlkodlakoch a sukuboch a inkuboch a ja už neviem, čo ešte máš v hlave…
Potom začali Draci robiť genetické experimenty. To sú tie vaše princezné, ktoré „žrali“.
Tie by som dala skôr do chlievika „milostné dobrodružstvá“.
To nie. Draci nemajú až taký silný sexuálny pud. Im ide o zážitok, nie o sústavný sex. Takže jedna princezná stačí – načo žiadať ďalšiu?
Načo?
Na experimentovanie. Na vytváranie mutácií.
Ja som myslela, že to bola vaša parketa.
Na toto nie sme pyšní. Otec nechcel zasahovať, oboje ste boli „deti“ jeho vesmíru a chcel vidieť, ako sa dokážete vzájomne vysporiadať. Ale vy ste sa nedokázali. Otec napriek tomu váhal. Časť anjelov to videla a povedala si, že keď môžu Draci, prečo nemôžu oni? Nešlo o genetické experimentovanie. Išlo celkom jednoducho o sex.
Neblázni. Povedal si, že nemáte sexuálny pud.
To nemáme – a napriek tomu sa ho v sebe pokúsili vypestovať. Išli medzi ľudí a vzali si ženy. Mali deti a to Otca podráždilo natoľko, že zasiahol.
Kto boli? Semyaza, to viem, ale boli tam aj Kerubovia?
Áno. Nemezis nie; ten sa nechal premeniť na dušu ešte predtým a už nemal kerubiu pamäť. Ale pár Kerubov sa rozpamätalo na časy, keď ešte boli primárne viazanou energiou, a prepožičali sa na tento pád. A pár Serafov.
A Otec s nimi pozametal. Odtiaľ to poznám. Azzu hodil do jamy a zasypal kamením. Trvalo dlho, než som sa k nemu prehrabala. Semyazu nechal visieť medzi nebom a zemou a pozerať sa, ako ste mu vyvraždili rodinu a ľudí, čo ho obdivovali.
Nie sme na to pyšní. Nemalo k tomu vôbec dôjsť.
Vieš, videla som mu do očí, keď som ho prišla vyzdvihnúť. Boli to tie najmŕtvejšie oči, aké si viem predstaviť. Ešte dnes ma trasie.
A napriek tomu sa Semyaza svoju lekciu naučil a dnes je opäť jeden z nás. Draci sa svoju lekciu nenaučili. Kým boli anjeli medzi ľuďmi, bojovali Draci aj s anjelmi. Vlastne sa anjeli nesprávali o nič lepšie než Draci… akurát nerobili genetické experimenty. Tento typ zvedavosti nemáme.
A potom?
Draci dostali do rúk niektorých anjelov a začali experimentovať na nich. Poznáš Ticeela?
Áno. Povedali ste mi, že je Sammaelov syn.
A súčasne genetický experiment. Vlkodlak, asi tak by si to nazvala. Nie je zlý; je len extrémne nebezpečný. Keď si ho šla vyzdvihnúť, trochu som sa o teba bál. Ale ty si dokázala, že si Drak – bytosť, ktorá Ticeela splodila. Ovládla si ho.
Nijako som sa nesnažila.
A napriek tomu si to urobila… Nebojíš sa ich. Nebojíš sa ničoho.
Okrem… a teraz prichádza ten kilometrový zoznam!
Nerob zo seba obeť! Mať strach a báť sa sú dve rôzne veci. Kým sa nič nedeje, máš strach ako všetci iní. Keď sa začne diať, si studená ako ľad. Alebo sa napáliš a premeníš sa na Draka 🙂 !
Pekného, modrého…
Som rád, že si sa premenila späť. Bola tu možnosť, že to nezvládneš. Si nestabilná. Ešte stále si nestabilná. Viem, ako sa ovládaš, ale ak by som ťa zaskočil, zasa budeš driapať.
Myslím, že pri tebe mi nehrozí, že spyšniem…
🙂 To ti nehrozí nijako. To je tá dobrá vlastnosť Drakov – sú sústredení na seba, ale nepestujú si status. Anjel by povedal, že nemajú ego. Nie také, ako ľudia. Draci nie sú vôbec citliví na vzťahy a emócie. Sú kombinácia vôle a rozumu, úmyslu a schopnosti realizovať ho. Čokoľvek si zmyslia, to dokážu realizovať – a keď je to aj odhryznúť si vlastnú labu, ak sa chytili do pasce. 🙂 Viem, čo si práve napísala! Vtedy mi to bolo ľúto, ale je to vynikajúci obraz. A prekvapilo ma, ako jasne to dokážeš pomenovať. To je ďalšia dobrá vlastnosť Drakov. Nenechajú sa zaslepiť chcením, snažia sa vidieť objektívne. Aj vtedy, keď sa im to nehodí. A tretia dobrá vlastnosť: ak sa im niečo nehodí, majú výbornú schopnosť zvrátiť situáciu tak, aby z toho mali úžitok. Myslím, že sme ich podcenili.
Počuj, Táňa písala, že Draci sú na dne a potrebujú pomoc. Pomôžete im?
Nie.
Necháte ich skapať?
Asi áno. S niečím, čo nemá etiku, sa nemôžeš dohodnúť. Mysleli sme, že ak ich uzavrieme v iote, bude pokoj. Nie je.

Doplnkový channeling s Gabrielom z 26.9.2009

Gabriel, ako vyzerajú Draci? Ako ich vnímajú ľudia?
NAJCASTEJSIA PODOBA JE DRAK 🙂
To šupinaté, chrliace oheň?
ANO
A ešte nejako inak ich vnímajú?
ANO (ale trochu neochotne)
NIEKEDY AKO MOCNYCH LUDI SO STUDENYM POHLADOM A ODSTUPOM
A ešte inak?
ANO
AKO NOCNY DES

Môže človek nejako rozoznať Draka alebo dračie semeno?
NIE
Bývajú Draci v podobe ľudí vysokí?
POSOBIA VELKO
CAKAJU RESPEKT

40 thoughts on “O Drakoch: etudy o chrlení ohňa a iných pestvách

 1. skvele zhrnutie! 🙂
  clovek sa na to celkom inak pozera, ked nie je jednym z nich… 🙂 a ja som mala len sprostredkovane info od Michaela, ktory teda draky extra nemiluje… 🙂 aj ked si obcas dovoli silacke reci 🙂

  Páči sa mi

   • Ja som to skôr myslela tak, že zakaždým, hocičo nepravdepodobné povedal, tak to nakoniec bola čistá pravda… 🙂 Ešte som ho nepočula preháňať. Ale pravda je tiež, že ja z neho mám tak trochu hrôzu, čo sa už snažia opraviť, ale nejako sa to nedarí. Kedysi ho nechali so mnou vyjednávať a uhral ma totálne o stenu… a Drak spozná, keď natrafí na svojho “majstra” 😀 ..

    Páči sa mi

 2. …ja som stratila dych….poklona…
  Keď čítam niektoré príspevky,tak mi občas prebehne hlavou, “veď o tom viem”… Ďakujem ,ďakujem,ďakujem…

  Páči sa mi

 3. A ešte ma napadlo,od istého času mám v druhej čakre draka,najprv bol maličký,behal po púšti,ale časom rástol a teraz je strieborný a na chrbáte má odtiene oranžovej.Žije v jaskyni,ale je to vlastne knižnica,véééééééééééľmi stará.A objavil sa tam aj starec,ktorý tú knižnicu spravuje. Skúšala som čítať v knihách,cítim ich v ruke,ale nevidím písmená.A on ma vzal aj za drakmi a ich “kráľ”,neviem prečo bol zlatý,prosil o pomoc…A ešte niečo.Teraz po prečítaní tohto príspevku mi napadlo jedno, “keď vtáčka lapajú,pekne mu spievajú”…a to mi pripomína politiku…ale o tom už nepíšem,radšej… 🙂

  Páči sa mi

  • Táni,

   keď sa niekedy dostaneš znova do tej situácie, že na knihu nevidíš alebo je písaná jazykom, ktorému nerozumieš, jednoducho ju cez ruky nacucni do seba… Stačí predstaviť si, ako tie informácie do teba vchádzajú rukami (alebo očami, ušami, kožou….) Budeš prekvapená, ako sa po takomto nekrčmovom 😛 “nasávaní” zmení tvoje vnútro!

   To s tým “keď vtáčka lapajú…” si myslela tak, že ťa Draci ťahali za fusakľu?

   Páči sa mi

 4. Momentálne tak som to pochopila,…keď ma prosili o pomoc…vieš,Cassiel. A ďakujem za radu,na budúce to skúsim,teda nasávať.Tie knihy sú nekonečné… Ináč,odkedy sa tam objavil ten starec,tak ten drak je akosi bokom…nezapája sa. A ešte,keď som tam bola,tak krajina síce bola krásna,ale draci boli úplne apatickí a “môj” drak ma viedol priamo k najvyššiemu.Ale momentálne nefunguje kyvadlo,ani telepatia,ani pocity…nič.

  Páči sa mi

  • Cassiel by mal byť v pohode, anjelskí mu úplne dôverujú… takže ja neviem. Ale ak ťa o niečo prosil on, tak potom to anjelskí už dávno vedia, pretože Cassiel je “napojený”. Takže my sa tým zaťažovať nemusíme – o Dráčikov je postarané… (Dokelu, aj tak mi je ich nejako ľúto! 😥 )

   Páči sa mi

 5. Hmmm…mne to pripadalo úprimné. A ten “kráľ” mi dal niečo do ruky,ale ja si nespomínam,čo to bolo. A teraz ma napadlo,že tu niekto písal,že anjeli drakov potrebujú,bez nich by nedošlo k prechodu? Myslím,že to povedal Michael,ale nie som si istá…
  Pekný smajlík…

  Páči sa mi

 6. krasny clanok , helar vieme nejako zistit ci je vo mne drak ?nejak mi veci zapadaju do seba ,skusim sa na to opytat uriela ,pripadne michaela ty komunikuju …)

  Páči sa mi

 7. Všetkých vás pekne zdravím 🙂
  Chcela by som sa spýtať dve otázky…
  Ako mám chápať to, že ich prítomnosť sa prejavuje ako nočný des? To akože keď sa niekto prehnane bojí tmy?
  No a s tým, že drakom hrozí vyhynutie… Myslíte si, že je to naozaj pravda? Veď keď sa vedia napájať a odpájať na fyzickú hmotu, znamená to, že stále môžu meniť miesta. Ak už raz sú tu, pokiaľ sami nechcú, nemusia odísť. To je jeden uhol pohľadu.. A ak k tomu ešte dokážu existovať čisto ako energia, môžu stále prežívať v astráli. Niekde na stránke som čítala, že tam existujú rôzne tvory, alebo filmové postavičky, kým na ne ľudia myslia a vytvárajú im príbehy, alebo sa im o nich sníva. To by celé ľudstvo muselo zabudnúť, že draci existujú. Alebo to chápem zle?
  Heh a ako zdrhli z ioty? Nemohlo sa im to podariť práve cez ľudí? Niektorí dokážu cestovať medzi dimenziami, možno pár ľudí už navštívilo tú dimenziu no a ak sa na nich naviazali, možno aj nebadane prešmykli spolu s cestovateľom 😉

  Páči sa mi

 8. Názor na článok očami draka. (Tu sa musím ospravedlniť,rozhovor bol počas meditácie a píšem iba čo som si zapamätala a určite tam bude aj moja fantázia.)
  D- Už ťa čakám, vitaj.
  T- povieš mi svoj názor na článok?
  D- Áno,ale nie na všetko. Sčasti je to pravda,ale budem reagovať iba na tú časť,či sme alebo nie sme potrební.
  T – A ste naozaj zlí,ako tvrdia anjeli?
  D- Záleží od uhla pohľadu…
  T- Anjeli tvrdia,že vás nepotrebujú.
  D- To tvrdia oni,my to vidíme inak.Menia svoje názory,podľa toho ako im to vyhovuje.Ale vyjednávame s nimi,a poznajú náš názor.Cassiel sa snaží otcovi vysvetliť,prečo by sme mali spolupracovať. Vieš,že do 4D sa dostanú iba tí “čistí”.A nebude sa jednať iba o ľudí. Vieš si predstaviť vlka,že sa stane vegetarián? Alebo anjeli nechajú dravcov vymrieť?
  T- Neviem čo tým myslíš.
  D- Tak si predstav,všetko je ideálne,dobré,ľudia sú k sebe milí,nehádajú sa…Ale časom sa stanú apatickí,nič ich nebude tešiť,vlastne nebudú sa musieť snažiť,pretože nebude existovať rivalita…Budú sa množiť,prídu choroby,hlad…Ale čo s tým?
  T- Stále nerozumiem,vlastne bude to raj na zemi.
  D- Lenže budú musieť zasiahnuť anjeli,aby situáciu zvládli.Teraz to sčasti robíme my.A síce nie vždy správne,a preto anjeli sú proti nám.Ale vlastne sa snažíme iba vyrovnávať póly.Netvrdím,že občas nepadnú aj nevinní,ale to je len z pohľadu “práve teraz”. Ale vy už viete,že je to o karme. Podobne je to aj vo zvieracej ríši,silnejší požiera slabšieho. Otec vytvoril hierarchie,pretože vždy boli,sú aj budú silnejší a slabší.A tak to bude aj po prechode.Anjeli majú hierarchiu a my tak isto.
  T- Tomu nerozumiem.
  D- Niekedy mám dojem,že sa snažia z vás ľudí urobiť roboty.Bez emócií,strachu,bez ega,ktoré v konečnom dôsledku vás vyvažuje.Ale to tiež záleží od toho aké veľké to ego je.
  T- Môžeš byť konkrétnejší?
  D- Samozrejme.Predstav si,že ti niekto ublíži.Ty máš viacej možností ako zareagovať.Môžeš mu poslať lásku (ako to anjeli radi radia).Alebo vybuchneš,pretože tvoje ego je veľmi veľké.Ale to neteší ani nás,ak by si to niekto myslel.Ďalšia možnosť je,že tvoje ego je malé,ukľudníš sa,ale aj tak dotyčnému s pokojom Angličana vysvetlíš svoju verziu pohľadu na konflikt…
  A teraz sa fiktívne prenesieme do 4D.A my tam nebudeme.Niekomu prasknú nervy, /to nikto nemôže vedieť,ani ja nie)dôjde k útoku ,ale keďže nemáš emócie,nepoznáš strach,šak načo by ti aj bol.Ale v tom druhom sa to prebudilo a tvoja ignorácia ho dovedie až k útoku,Čo by si robila?
  T- Ja? Asi by som sa musela brániť.
  D-Áno? A čo by ťa k tomu primälo? Nepoznáš strach,nemáš emócie,a vlastne ani by si netušila,že ti hrozí nebezpečenstvo.
  T- Áno,máš pravdu,ale ľudia v 4D nebudú musieť na seba útočiť,nebudú mať prečo,budú tam iba tí,čo si to zaslúžia a pracujú na sebe.
  D- A sme opäť bezduchí roboti,alebo si budete nadávať s úsmevom na tvári?
  Nepotrebujeme vládnuť,ani babrať anjelom to piesočka.Chceme žiť v symbióze.Vyvažovať póly,aby bolo ako hore,tak aj dole.A Gaiia o tom vie a je za to,aby sme sa prechodu zúčastnili.Zároveň sa mení aj naša energia.Otec o tom vie a preto je v spojení s Cassielom.Nechávame veciam voľný priebeh a čakáme,ako o nás Otec rozhodne.Pretože nie je to také jednoznačné ako vás presviedčajú anjeli o našej nepotrebe.
  T- Musím končiť,chceš ešte niečo povedať?
  D- Ľudia po prechode sa naučia využívať našu energiu na dobro a v prospech vzostupu.
  T- Ďakujem

  Páči sa mi

  • Táni, pozor, hovorila si s náramným dračím demagógom – obracia fakty, ako ho to práve napadne! Never mu!

   Vzostup nie je o mäsožravosti, ale o “nadstavbových” pudoch ako chamtivosť a závisť, ktoré zvieratá nemajú. Mäsožravosť je jedna z foriem, ako premieňame nižšievibračnú energiu na vyššievibračnú, takže tá je OK – pokiaľ nikto nežerie viac, než potrebuje. Zvieratá to nerobievajú… ľudia áno. A Draci.

   Otec nevytvoril hierarchie, ale princípy. Draci milujú hierarchiu a vedia si princípy prispôsobiť tak, aby mohli hierarchiu budovať – hierarchia je moc. Ale hierarchia nie je prírodný zákon! A to, že my vnímame anjelov ako hierarchiu, je náš zvyk kategorizovať a pomenovávať, nie anjelská vôľa “riadiť” a “prikazovať”!

   V 4D nikomu nebudú “praskať nervy” – takí ľudia sa tam podľa Gaie nedostanú! Pozor: “A sme opäť bezduchí roboti,alebo si budete nadávať s úsmevom na tvári?” Never mu! Vkladá ti myšlienky. Prečo by sme mali byť “bezduchí roboti”? Kde na to došiel? Čo ho oprávňuje k tomuto predpokladu? A prečo ho okamžite kombinuje s nadávaním? Vidíš, ako sa jeho koristnícka povaha snaží vytvoriť v tebe nepriateľské vnímanie?

   Teraz už viem, prečo nenávidím Drakov. (Práve som pri slove “nenávidím” prepadla z predmetu Vzostup… 😦 ) Odporní demagógovia, ktorí sa v nás skryto pokúšajú prebudiť neznášanlivosť a strach! Never im… Ak vieš, s kým si hovorila, napíš mi to. Roztrhám ho v zuboch!

   😕 … Čo som to vlastne? Pravá povaha sa zas raz prejavila… 😕 Sorrry…

   Páči sa mi

  • “Celé životy strávené v nevedomosti nás priviedli k tomu, že s egom stotožňujeme celú svoju bytosť. Jeho najväčším triumfom je, keď nás zvedie k viere, že jeho záujmy sú aj našimi záujmami a dokonca k stotožňovaniu jeho prežitia s naším. To je krutá irónia ak uvážime, že ego a jeho pripútanosť sú koreňom všetkých našich utrpení. Ale naše “ja” je také presvedčivé a my sme boli jeho obeťou už tak dlho, že nás desí čo i len pomyslenie, že by sme mohli byť bez neho. “Ja” nám našepkáva, že byť bez ega znamená stratiť všetku tú bohatú romantiku ľudskosti a zmeniť sa na bezfarebného robota alebo nemysliacu rastlinu.”

   (Sogjal Rinpočche)

   Páči sa mi

   • Teraz si to popísal absolútne presne… To je to, čo som z toho celý čas cítila – že sa hraje s naším egúšikom a mojká nám ho, aby nás dostal tam, kde nás chce mať… Len si spomínam na Gabrielovo “Kerubovia vás spájali, Draci vás rozdelili”… Ďakujeme, neprosíme! Ego máme dosť obrovské aj bez externého babrania kdejakými šupinatými ohňokýchacími potvorami!

    😕 Nebuďme protivní. Možno sú aj dobrí Drakovia. Dvoch takých poznám 😛 … (aj keď nad jedným momentálne anjeli zalamujú rukami 😀 )

    Páči sa mi

 9. Tina mne sa to nezdá.Zdá sa mi to príliš prekrútené a ako by tam niekto mohol vybuchnúť?Však ak sa tam dostanú aj tý čo vybuchnú a nebudú mať nervi tak by nemohli mať takú vibráciu a dostatočne malé ego nie?

  Ak to je blbo napísané ospravedlňujem sa skoro som to ani nedokončil lebo mi čosi začalo blokovať myšlienky a mal som v hlave na túto tému zrazu tak prázdno až som sa musel veľmi snažiť spomenúť čo som chcel napísať.

  Páči sa mi

 10. Ospravedlňujem sa za tento článok.Pravdupovediac,ani som nestihla prečítať to,čo som napísala,keby som to bola urobila,tak ho ani nepošle,ale asi to tak malo byť.Skoro som nestihla cvičenie a počas cvičenia som rozmýšľala nad článkom. A priala som si,aby ho niekto vymazal,preto že až potom mi to došlo. Heli,ty toho draka nemusíš roztrhať :-),to budem musieť urobiť ja. Anjeli mi to asi spočítajú,a drak asi využil skutočnosť,že už týždeň sa neozývajú.Neviem ako sa volá,hoci ho v čakre mám už dlhšie. A ten starec ho zrejme kontroluje,pre nič za nič sa tam neobjavil.A skúšala som “vcucávať” dve knihy,ktoré už boli pripravené. Skúsila som tak,ako si mi radila,a boli to zvláštne pocity…A neboj,toho draka pošlem kade ľahšie,asi využíva obdobie v akom som.Ale JA sa nedám…nedostanú ma.

  Páči sa mi

  • Táňa,
   myslim ze sa nemas za co ospravedlnovat. Dokonca podla mna je tento clanok v mnohom poucnejsi, nez vela inych….. Tento clanok “zarazi” a nuti ludi zamysliet sa. Mnohe ine iba jednoducho prijimaju bez toho, aby sa trochu zamysleli. Ale tento je iny. Je DOBRY vo svojej mylnej podstate.

   Nelutuj nic co urobis. Vsetko je dobre tak ako je. “Na nicom nezalezi” – a preto ma vsetko zmysel. Nech je to cokolvek. (Je to paradox co?)
   🙂

   Páči sa mi

  • Táni,

   jednak sa pripájam k Mirovi, že sa niet za čo ospravedlňovať, pretože celá táto stránka má slúžiť na “aproximáciu k pravde”, keďže každý ju vnímame trochu odlišne…

   A potom ma napadla ešte jedna vec: ty v tej čakre máš nejakého starkého s drakom. Minule si mi hovorila o Cassielovi. Cassiel sa obvykle zobrazuje ako jazdiaci na drakovi… nie je ten “starček” Cassiel ovládajúci a kontrolujúci svoju dračiu mentálnu energiu? Nie je to výpoveď, že sa potrebuješ cítiť viac “spolupatričná”? Možno toto je tvoja najbližšia lekcia – vybudovať si pocit jednoty so zvyškom vesmíru…

   Páči sa mi

   • Heli,ja sa cítim dosť stratená…momentálne…a preto to asi drak zneužil… 😦
    Ja viem,že sa niečo udeje,tie pocity mám už dlho.A sú veľmi silné.A tým,že som doma,tak mi v hlave víria stále myšlienky.Preto ako mi Gabriel odkázal, “Uč sa tvoriť svoju realitu”… neviem ako. A z toho mám depky… Ale verím,že to prejde.A aj vďaka celej tejto stránke…

    Páči sa mi

 11. Po prečítaní článkov a komentárov mi to nedalo… s mojím drakom sa stretávam už skoro 2 roky a naučila som sa od neho veľa. Nikdy som sa ho na túto tému nepýtala, rozhodla som sa, že je najvyšší čas. Poprosila som ho, aby mi prerozprával príbeh očami drakov. Nie tak, ako ich vidia ľudia, alebo anjeli.
  Drak rozpráva o dračej histórií:
  Draci existovali už pred ľuďmi. Boli sme úzko prepojení s prírodou a Zem milujeme prinajmenšom tak, ako ju miluje Gaia. Pretvárali sme prírodu podľa seba a Gaii sa to páčilo, preto nám nechala voľnú cestu( niekedy zasiahla, ale zväčša sme to zvládali sami ). Fungovalo to na princípe, že vždy sme nasali energiu z prírody, nejaké obdobie sme odpočívali, aby sme nechali prijatú energiu rásť a po prebudení sme tvorili nové lesy, hory, jazerá a iné prírodné úkazy.
  Potom prišli ľudia. Spočiatku nám neprekážali, ale potom sa to ich civilizovanie začalo náramne rozmáhať a to nám začalo vadiť. Napadlo nám, že možno by sme z nich mohli urobiť našich spojencov. V tom období sme boli najmocnejšími magickými tvormi na zemi a vyvoleným sme predali tento dar. Vyvolený boli ľudia, ktorí mali určitý stupeň pochopenia, uvedomovania a múdrosti. Všimni si, že žiadny panovník nikdy nebol mág. Panovníkov tiahla túžba po moci, preto nikdy nemohli mať magické schopnosti. Skončilo by to katastrofou. Istý čas to fungovalo veľmi dobre. Draci aj ľudstvo “kvitlo” stále k lepšiemu. Potom prišiel zádrheľ, keď už panovníkom nestačilo čo majú. Oni chceli rozmach civilizácie a techniky, čo sa nám nepáčilo. Vymysleli si preto plány ako sa zbaviť drakov a ich tzv nadvlády ako to vy chápete… Začali nám podstrkávať princezné a všelijaké obety a tvrdili, že my to vyžadujeme. Neviem ako to prebiehalo, mne sa našťastie nič také neprihodilo, moja domienka je, že im ich podstrčili v čase, keď drak spal a spracovával energiu a potom prišiel “udatný” rytier ktorý ho skolil. No a mŕtvy drak už neporozpráva čo sa stalo… Ale poďme ďalej k nášmu príbehu. Ten sa ďalej vyvíja tak, ako sa dalo predpokladať. Ľudia začali drakov nenávidieť stále viac a viac a snažili sa ich vyhubiť. Samozrejme sme tomu mohli zabrániť, keby vyjdeme s pravdou von, ale myslím, že ani ty, ani ja a ani nikto si nevie predstaviť draka ( hrdého a pyšného samozrejme ako ináč ) ako sa prechádza medzi ľuďmi a každému vysvetľuje ako sa veci majú. Prišlo nám to detinské. No ako sa situácia zhoršovala… Boli sme zahnaní do kúta a niektorí draci začali robiť hrozné veci. Vysvetlím. Vtedy nás ľudia neznášali tak, že ani vysvetľovanie by nemalo cenu. Museli sme zmiznúť. Niektorí draci dokázali načerpať dostatok energie z okolia, čiže áno, nepozeraj tak škaredo- aj z ľudí. To neznamená že ich zabili… To boli tí z nás, ku ktorím sa ešte kde tu zaobchádzalo s úctou ( mali sme čas ). Zvýšili sme si vibrácie na úroveň, aby nás ľudské oko nezazrelo. Boli však aj takí, ktorí bažili po pomste… tí začali požierať ľudí, zvieratá no a nakoniec keď im priháralo, pustili sa do anjelov. Požieranie tiež patrilo medzi spôsoby ako si zvýšiť vibrácie. Niektorí sa snažili získať si moc tak, že sa pridružili ku kráľovstvu a odtiaľ riadili politiku. Ale aj tí boli po čase zabití. Toľko k histórii.
  Ja- Hm.. a čo k súčasnosti. Prečo draci prosia o pomoc, a pod.
  Drak:
  Prosenie o pomoc… neviem… neviem si predstaviť o akú pomoc sa môže jednať. Ide tam o niečo iné…
  Nám ostatným je to zatiaľ jedno. My existujeme na úrovni tejto a takto nám to vyhovuje. Ak sa s nami niekto chce skontaktovať a má čisté úmysly, radi mu poradíme. Celkom sa nám páči táto strana pozorovateľa.
  Ja- takže s anjelmi nekomunikujete…
  Drak:
  My nie, možno tí, čo vtedy mali do činenie s anjelmi. Popravde… nemienime sa do toho motať. Nie sú nám sympatickí ani anjeli, ani naši druhovia, aj keď ich vieme pochopiť. Málo kto dá dobrovoľne prednosť smrti. A hlavne ak ide o draka.
  Ja-ďakujem za príbeh. prezradíš mi ešte čo si mal na mysli tým- ide tam o niečo iné, v spojitosti s tými drakmi čo požrali anjelov?
  Drak:
  Ako som už z histórie spomínal. Draky absorbujú energiu a potom ju násobkom vracajú naspäť. Ani ja neviem čo sa stane. Myslím si len, že tí draci cítia, že ich to vrátenie energie zabije. Hovorím o anjelskej energií. Nikdy v histórií sa nič podobné neudialo a aj ja som veľmi zvedavý… Kto vie.. Možno bude Michael milo prekvapený 😉
  Ale to je stále len moja domienka. Možno iní draci poznajú odpoveď, sú aj múdrejší a starší odo mňa.

  No a potom ma spojenie prerušilo. Z čista jasna, ako mi to dopovedal, som bola zrazu späť, ešte sa mi to nikdy tak rýchlo nestalo.. Asi sa fakt veľmi neradi obhajujú 🙂 hrdopýšky 🙂

  Páči sa mi

 12. Jana,

  ďakujem za príbeh očami draka… Doviedlo ma to k jednej myšlienke, ktorá ma posadla už prednedávnom – či “drakom” neoznačujú rôzni ľudia rôzne energie… Tí Draci, o ktorých obvykle hovorím ja, totiž nie sú z tejto Zeme, ale odinakiaľ (“mimozemšťania”). Takže je jedno vysvetlenie, ktoré sa mi natíska… hovoríme o tom istom druhu energie? Toto si budeme musieť overiť!

  Páči sa mi

 13. Ahojte,
  po precitani clanku som bola dost v rozpakoch, je tam pisane uplne nieco ine co o drakoch viem ja, alebo co citim. Neni toho vela, ale aj to malo “nesedi”. Nasla som “nasich” drakov az v komentari od Jany.

  Helar, treba to naozaj vyskumat. Ak su to rozne energie, tak ma to dost upokojuje, lebo som sa z toho vobec nevedela vymotat.

  Páči sa mi

 14. Caute :)..

  Arya (moj drak) mi vravi,ze ide o dve uplne rozdielne energie, a k Helar hovori(alebo v nej prebyva) ta, co my (Tinka a zrejme aj Jana) nepozname.. Tiez mi ten clanok prisiel uplne zvlastny.. Na zaklade skusenosti, pocitov a energii a nespocetny pocet rozhovorov co som viedla s Aryou viem,ze draky na nas intrigy nehraju.

  Tot moj nazor :D..

  Páči sa mi

 15. Tak som včera večer bola za drakom.Ale predchádzalo tomu stretnutie s Rafaelom.A ani neviem prečo sa zrazu ozval,keď práve on so mnou komunikáciu odmieta.Tak,keď som prišla k tej Jaskyni-knižnice,stáli tam drak aj starec.Starec iba vyhlásil,že on sa nebude do toho miešať a postavil sa bokom.Drak sa teda rehotal a nebolo to príjemné.(tu ešte dodám,že Rafael mi povedal,že ak draka nezvládnem,nech zavolám Michaela.) Nebudem rozpisovať náš rozhovor,ale drak začal chrliť oheň a bol veľmi nepriateľský.Neviem prečo mi prišlo na rozum Auríkové cvičenie,ako sa zbaviť diablov,diskarnátov…Ďakujem mu preto.Začala som odriekať,a myslela som,že to vzdám,ale po čase sa drak začal zmenšovať a ja som preto pokračovala,až drak “zhorel” vo vlastnom ohni.Iba zasyčalo.A zrazu som začula krákanie vrany.To bolo také,ani neviem,ako by tá vrana bola pri mne v izbe,počula som ju nie v myšlienkah,ale reálne.Ale nechcela som sa tým zaoberať,iba som poďakovala anjelom a Auríkovi.A zaspala som.Ráno mi to nedalo pokoj a vyhľadala som si,čo vrana znamená.Vrana je ochráncom dávnych záznamov Ogallah.Neviem,čo si o tom mám myslieť,ale akosi mi to k tej knižnici sedí.Ďakujem vám všetkým a posielam lásku a veeeeeeeľa svetla.

  Páči sa mi

 16. Ahojte všetci,
  mám jednu teóriu, skúste nad ňou popremýšľať, či je to pravda, alebo nie…
  po prečítaní príspevkov ma napadlo, že píšete o dvoch rôznych veciach: draci-bytosti /s prepáčením ako rozprávkové bytosti/ a draci- duše /teda ľudia s dračími dušami/. ako napr. ja, ako duša z Alfy Draconis som tu na Zemi inkarnovaná, mám v sebe energie, ktoré zodpovedajú hore napísaným veciam. a nežeriem princezné, nemám chvost ani veľké zuby 😀

  Páči sa mi

  • Mariaaab,
   myslim ze si to rozuzlila. Aspon mne to dava zmysel. My sme v kontakte s astralnymi drakmi, a vy ste asi mimozemskeho povodu draci.
   Dakujem, idem este nad tym podumat 😉

   Páči sa mi

  • Mariaaab,

   zlá správa… 🙂 “draconis” znamená celkom jednoducho “dračí”, len v nejakej exotickejšej reči ako slovenčine… Drak je myslím “draco” a dračí je draconis. A kvôli tomu “s” na konci tipujem na latinu. 😛

   Takže predsa len sme Draci – ale s veľkým D, prosím! 😀 (Aspoň niečo nech je veľké, keď ani plat, ani rozum do tejto kategórie nespadajú…)

   Páči sa mi

   • Helar,
    ja viem, veď je to súhvezdie Draka…ale keď sme slováci, môžeme byť aj drakoniánci, nie? a jasné že sme s veľkým D! žiadne béčka 😀

    Páči sa mi

 17. Ahoj Helar!

  Prepáč že napíšem trošičku od veci, ale keby si mi mohla nechať tvoj mail rád by som ti poslal jeden “príbeh” a vypočuť si tvoj názor na celú vec…aj by som to niekde uverejnil ale je to dosť dlhé (a nechce sa mi to vypisovať do komentára:P)…takže by som bol veľmi vďačný keby si nechala mail tu…ĎAKUJEM:)

  Páči sa mi

 18. Ursula len Guin Čarodej Zememori. Dosť dobre vysvetľuje našu spätosť s drakmi. A tým drakom verím rovnako ako anjelom. Okrem toho ak sme ľudia a sme sucitny tak nemôžeme súhlasiť s vykynozenim celej jednej rasy, len preto že iná rasa(anjeli) si to tak praje. Aj ja som sa stretla s kráľom drakov, bol zlatý a vravel mi že väčšina jeho ľudu stratila schopnosť meniť sa fyzicky a tak teraz mnohy vyzerajú ako ľudia a nemajú krídla. Videla som ich mesta, polovymrete. Oni si totiž tým krížením sa s nami tiež do svojho genofondu niečo pridali. A tým niečím sú ľudské emócie, takže momentálne sú k nám bližšie, ako anjeli bez nich.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s