Novoročné predsavzatia

Tieto novoročné predsavzatia dal Seth Jane a Robovi Robertsovcom na Nový rok 1979.

“Keby som bol vami a robil by som si zoznam predsavzatí, môj zoznam by zahŕňal pocity a postoje. Veci na robenie sú v poriadku a dobré, vlastne veľmi dobré. Ale pocity a postoje sú, povedzme si pravdu, aspoň tak dôležité. Nemám tú drzosť vyhotovovať zoznam predsavzatí pre vás. Ale predstavme si, že by som na vašom mieste robil ten zoznam – toto by som doňho vložil:

1. Budem si stáť za sebou samým, za svojimi vlastnosťami, schopnosťami, preferenciami a nechuťami, za mojimi sklonmi i odpormi, pretože si uvedomujem, že tvoria moju jedinečnú osobnosť. Dostal som ich z nejakého dôvodu.

2. Budem si stáť za tým, čo dosiahnem, a tešiť sa z toho a budem si to usilovne zaznamenávať, rovnako ako si to budem nekompromisne pripomínať – presne tak, ako som si doteraz pripomínal a vypočítaval všetky svoje zlyhania alebo pochybenia.

3. Budem si pripomínať kreatívny rámec existencie, v ktorej existujem. Preto budem nosiť v mysli možnosti, potenciály, zdanlivé zázraky a radostnú spontánnosť, aby dvere ku kreatívnemu životu ostali otvorené.

4. Budem si uvedomovať, že budúcnosť je len pravdepodobnosť. V zmysle obvyklého zažívania tam ešte nič neexistuje. Je to panenské teritórium, osadené mojimi súčasnými pocitmi a myšlienkami. Preto budem sadiť úspechy a výsledky a budem si pripomínať, že v budúcnosti nemôže existovať nič, čo si tam neprajem.”

Dávam to sem ako inšpiráciu pre vaše vlastné predsavzatia. Ja mám jedno jediné: vyhlásiť čokoľvek, čo sa udeje, za výsledok môjho úmyslu. 😛 Aj keby som nijaký nemala. 😉

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s