Gabrielov prechod 24. – 30. 10. 2022: je to už len na nás

Nachádzame sa v zvláštnej pozícii – jednou nohou stojíme ešte v tom obvyklom, starom, kým druhou nohou už stojíme v budúcich možnostiach. Je na nás, ako na túto situáciu budeme nazerať – či budeme žialiť za svojou útulnou, hoci nezáživnou istotou, alebo v sebe dokážeme vybudiť dostatok radostného očakávania, ktoré postavíme proti tomu, čo má prísť… Voľba je len na nás. A závisí iba od našej ochoty pohnúť sa ďalej. Nič iné nás nezdržiava – svoju lekciu sme sa už naučili. Stali sme sa múdrejšou verziou seba samých. Teraz už len potrebujeme začať v svojom novom ja nachádzať tie úžasné možnosti, ktoré nám otvoria svet. Je to len na nás.

Univerzum nás vybavilo všetkým, čo v tejto chvíli môžeme potrebovať. Možno nám ešte trochu chýba prehľad, aké všetky možnosti konať máme najnovšie k dispozícii – preto je múdre urobiť si vnútornú inventúru, pospomínať si na naše úspechy poslednej doby a pozrieť sa na prístupy, ktoré sa za nimi skrývajú. Fakty totiž nepustia; to len naše interpretácie sa menia. A ak sme niečo dokázali v minulosti, tak preto, že na to máme. Teraz potrebujeme nájsť taký uhol pohľadu na náš život, ktorý nám umožní napredovať. Možno dnes len o centimetrík a zajtra o ďalší – ale v konečnom dôsledku sa dostávame každým centimetríkom ďalej a vpred.

A keď sa vyskytnú neprehľadné situácie? Tak si spomeňme, kde ležia naše hodnoty, a riaďme sa nimi, aj keby nám z krátkodobého pohľadu stáli v ceste. Niekedy sa oplatí krátkodobo vydržať a strádať, ak tým nestratíme sebaúctu, pretože so stratou sebaúcty strácame aj životnú perspektívu.

 

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s