Kde si tvoju hodnotu budú ceniť

Akýsi huslista hral 45 minút v newyorskom metre. Zopár ľudí zastalo, niekoľkí zatlieskali a nakoniec vyzbieral huslista asi 20 dolárov.

Nikto to nevedel, ale ten huslista bol Joshua Bell, jeden z najlepších hudobníkov na svete. V tom metre hral jednu z najkomplikovanejších kompozícií, čo kedy kto napísal, na husliach v hodnote 3,5 milióna dolárov.

Dva dni predtým vypredal celé jedno divadlo v Bostone, kde jedno miesto stálo približne 100 dolárov.

Experiment doložil, že výnimočné v obyčajnom prostredí nezažiari a často býva podceňované a prehliadané.

Na celom svete sú ľudia s úžasným talentom, ktorí nedostávajú to ocenenie, čo by si zaslúžili. Ale keď sa vyzbroja hodnotou a sebadôverou a opustia prostredie, ktoré ich nepodporuje, začne sa im dariť a rozvíjajú sa.

Vaše vnútro vám čosi hovorí. Keď vám začne signalizovať, že prostredie pre vás nie je dostatočne dobré, počúvnite ho! Choďte tam, kde si vás ocenia a budú vážiť.

Poznajte svoju hodnotu.

(Prevzaté z fejsbúku.)

One thought on “Kde si tvoju hodnotu budú ceniť

  1. Hela, dobrý deň prajem. Ďakujem za príspevok. Toť pár dní dozadu som sa tak viac točila okolo mojej rodiny, boli tam návštevy, oslavy a viac interakcii a môj partner mi hovorí.. vieš, ty medzi nich akosi nepatríš. Na to mu hovorím.. no preto som s tebou a nie s nimi… po mnohých spoločných rokoch som odišla od rodiny a začala inde.. Nuž áno, keď ťa prestane okolie živiť, začneš chradnúť. Vtedy je čas rozhodnúť, či budeš pomaly umierať z nedostatku alebo sa zmobilizuješ a posunieš ďalej. Vo všetkej láske, keď som vyživená, v dostatku, viem sa podeliť. Poznaj svoju hodnotu a teda i silu…

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s