Gabrielov prechod 5. – 11. 4. 2021: čo nám dáva pocit rozletu?

Ľudská psychika žije zo zmeny. Keď sme dlho  v tom istom stave, tak voči nemu otupieme a prestaneme byť vnímaví – a to aj vtedy, ak tým istým stavom bola sústavná zmena alebo sústavná neistota. Všetko, čo sa opakuje a je rutinné, vedie k tomu,  že pomaly vnútorne zaspávame. Lenže nemôžete dosiahnuť nič nové, pokiaľ ste v duševnom polospánku!

Najbližšie obdobie je prechodom medzi vidinou množstva možností bez toho, aby sme vedeli povedať, ktoré sú dôležitejšie a príťažlivejšie ako iné, k postupnému sústreďovaniu sa na na tých pár dôležitých. Ako to dokážeme? Tým, že sa pozrieme, čo sa za danou možnosťou  skrýva. Aký vývoj pre nás znamená? Ako by sme sa cítili, keby sme si ju zvolili? Cítili by sme uvoľnenie – alebo by sme cítili  obmedzenie? Rozširujú sa jej možnosti – alebo sa postupne zužujú?

Dôverujme svojej intuícii.  Pomôže nám vybrať z množstva to zdravé jadro. Ten zvyšok nechajme za sebou  – aj keď vyzeral vábivo, iba by trieštil naše sily. Teraz potrebujeme novú iskru na reštart, aby sme mohli pokračovať do nasledujúcej etapy našej cesty.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s