Ako vyzerá vašich “päť ľudí”?

Prišlo mailom od Siranusa Svena von Staden (ktorý je u mňa “Hassliebe”, napoly obdiv a napoly odpor, pretože má dobrú hlavu a iný, “chlapský” spôsob nazerania na veci než ja, ale súčasne má aj povahu, ktorú ja veľmi nemusím):

Existujú rôzne podmienky, ktoré napomáhajú dosiahnutiu cieľov. Všetky majú spoločné jedno – udržiavajú ťa motivovaného ísť si za svojím. Niektoré motivátory dokážeš silno ovplyvňovať. Iné sa spočiatku cítia mimo rámec tvojho dosahu a pôsobenia.

Pozrime sa na tie, ktoré ovplyvniť dokážeš.

Už si asi prišiel na to, že hovorím nie o veciach, ale o tvojom sociálnom prostredí. “Si priemer tých piatich ľudí, s ktorými tráviš najviac svojho času,” povedal kedysi Jim Rohn, kouč a mentor mnohých slávnych osobností.

(Teraz už asi tušíte, kde máme so Siranusom kognitívnu disonanciu. 😉 Inak, ak potrebujem až 5 ľudí, tak do svojho sociálneho prostredia budem musieť zahrnúť aj kuriéra, ktorý mi nosí granule pre mačky. 😛 A smetiarov; tí chodia každé 2 týždne. 😆 )

Svoje prostredie si vytváraš sám. Vedome si vyberáš, koho si pustíš blízko k sebe a koho nie. A smieš sa vedome dištancovať od ľudí, čo ti uberajú energiu. Tí sú vhodní pre niekoho iného.

V svojom prostredí chceš mať tých 5 ľudí, ktorí ťa povzbudzujú, ktorí ti pripomínajú veci, ktorí ti dodávajú silu. Budú ťa držať na ceste, čo ťa dovedie bližšie k tvojmu cieľu.

Ale tvoje prostredie je to, čo ťa udržiava na ceste za svojím a je schopné meniť tvoj pohľad na veci. Ale prečo si napriek tomu niektoré svoje ciele nedosiahol?

Pretože si niekedy zmenil svoj pohľad na veci, ale jedna vec ti chýbala – zmeniť svoj spôsob myslenia a zmýšľania. Vyhádzať zo svojej mysle všetok neužitočný balast

Zvyšok je už len reklama pre jeho najnovší produkt, ale keď má pravdu, tak má pravdu – a on ju . 🙂

Ktorých 5 ľudí by bolo tých “vašich”? Pozor – nie sú to ľudia, ktorých si vážite, ale ľudia, s ktorými trávite svoj čas! A vašich 5 ovplyvňovateľov je tých 5 ľudí, s ktorými ste počas svojho dňa najdlhšie. 🙂

Skúste napísať, ako vyzerá vašich 5 ľudí – a čo sú ich hlavné charakteristiky. A potom sa pozrite na problémy, ktoré vo vašom živote pretrvávajú – a pochopíte. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s