Prijímanie je reakcia na vysielanie

Čo robiť, keď ako toľko iných ľudí nemáte v svojom prostredí oporu a necítite, že by ste mohli odniekiaľ čerpať dodatočnú silu?

Tak ponajprv, aj keď to vyzerá ako celkom šišnutá rada, potrebujete začať byť vďační za podporu a vyhľadávať ju aj vtedy, keď zdanlivo nijaká nie je!

Hovorí sa tomu “usmerniť svoje vnímanie”. Nasmerovať ho na to, čo si prajete, aby videlo. Týmto spôsobom mu hovoríte, čo je pre vás dôležité a čoho chcete v živote mať viac.

Deirdre Hadeová na základe výskumov Ruperta Sheldrakea hovorí o zhmotňovaní jedno: zhmotňovanie nie je “zákon prítažlivosti”, ako sa mu často hovorí, pretože to priťahovanie je vlastne až dôsledok niečoho iného – nášho vysielania. A tak, ako semienko mrkvy vie, že z neho raz bude mrkva a nič iné (a nesnaží sa byť slnečnicou), tak všetky zárodky v sebe nesú informáciu, ako majú vyzerať, až budú “veľké” – a mám pocit, že táto informácia sa premieta do univerza ako nejaká neviditeľná šablóna, do ktorej postupne “dorastáme” (ona tomu hovorila morfické alebo morfogenetické pole).

No a my ako ľudia máme výhodu vedomého ovplyvňovania nášho vnímania a preto máme aj kontrolu nad tým, čo do Univerza premietneme.

Keď máme veľký sen a je naplnený emóciami a našou ochotou pohnúť zadkom a ísť a robiť opatrenia na to, aby sa naplnil – už cítite, kde sa to značne odchyľuje od obvyklých “objednávok u Univerza”? – naším sústavným fokusom na danú vec ju začíname ako šablónu premietať do Univerza a s každou možnosťou a príležitosťou ju začíname napĺňať našou prítomnosťou. 🙂

A tak ak nemáme podporu a zafokusujeme svoje vnímanie na podporu a sme vďační za každý kúsok podpory, ktorý nájdeme, robíme presne to isté: nastavili sme šablónu (“podpora”), konáme (“vyhľadávame podporu vo všetkom”), napĺňame šablónu emóciou (“sme vďační za každú podporu, ktorú dokážeme objaviť”) a dorastáme postupne do našej šablóny. To sa prejavuje tak, že začíname prijímať z prostredia viac a viac podpory. 🙂

Pretože keď vytrvalo niečo vysielame ako šablónu, energia potrebná na jej naplnenie sa k nám dostane. Možno nie vždy okamžite, pretože aj iní ľudia vysielajú svoje vlastné “šablóny” a môžu nás prehlušiť emóciou alebo cieleným konaním a “zobnúť” časť energie, ktorá by sa dostala k nám, ale… veď nemusíme trčať tak blízko pri nich. Môžeme odstúpiť (“pohnúť zadkom”) a ísť si šablónovať o kúsok ďalej, kde nám nikto nebude “zacláňať” 😛 .

Ale keďže v Univerze sa veci skladajú na základe princípu rezonancie (priťahovanie na základe vysielania), len čo začneme vysielať, začnú sa energie preskupovať tak, aby sme začali aj prijímať. Musia; nemôžu inak. Len si spomeňte, keď ste šli na skúšku a vysielali ako svoju “šablónu” strach – čo ste prijali? Energie problémov, aby sa vaša šablóna strachu naplnila!

Takže… ak momentálne nemáte dostatok podpory (alebo čohokoľvek iného), urobte si dnes deň na podporu. Vyhľadávajte ju, nachádzajte ju (neviete si predstaviť, aký vynaliezavý je náš mozog, keď si potrebuje niečo premaľovať na niečo iné), vytešujte sa z jej prítomnosti vo vašom živote a buďte za ňu vďační:

“Dnes som vďačný(á) za všetku podporu, ktorú práve mám!”

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s