Ako som konečne ukončila svoju vojnu proti Univerzu

Ja viem… senzáciechtivé. Ale pravda. Nezatajujem, že s Univerzom mám veľmi rozporuplný vzťah… Teda, mala som.

Už sa to dáva do poriadku.  Postaralo sa o to Univerzum v podobe Otca: povedalo mi, že sa postará, a potom začali nasledovať “dôkazy”. A v poslednom týždni sa u mňa bariéry konečne prelomili.

Už som písala, ako ma Univerzum/Otec vmanévrovali do situácie, kedy som svoj spor s Univerzom začala riešiť – a ako to vyvrcholilo seminárom s Michaelom Beckwithom. Po tom seminári som sa prihlásila na tréning s ním, aby som tú odvekú nevraživosť zrušila.

Včera a dnes (čo je pre vás jednodňový posun) sa to  konečne podarilo.

Tak jednak: počas tréningu (ktorý ešte zďaleka neskončil) som si bez ostychu uvedomila, ako nízko so svojím vibračným nastavením som. Možnože vo vašich očiach vyzerám v pohode, ale môj hlavný hnací motív je vzdor, odpor voči niečomu (čiže sa musím vnímať oddelene, lebo vzdorovať sama sebe by bolo dosť bezmozgové) a boj voči tomu, čo mi život donáša. Vedela som to ošetriť a vibračne vyliezť vyššie v okamihoch, kedy sa nič nedialo, ale len čo prišlo nové “príkorie”, zhrmela som okamžite na dno a začala hľadať zadok, čo by sa dal za to nakopnúť (aj na to potrebujete byť oddelení, lebo inak by ste nakopávali ten svoj).

Prvý týždeň tréningu ma lámal silnejšie, než som bola ochotná pripustiť. A tak čo som urobila?  Požiadala som o pomoc ľudí z môjho Kruhu Svetla. Idú cez kurz so mnou a veci rozoberáme spoločne, aby som dostala aj iné pohľady ako ten môj vzdorovito-separatistický.

Keď som to urobila, uľavilo sa mi, pretože som sa pri boľavých témach začínala konečne chytať. Vôbec som si neuvedomila, čo to urobilo so mnou: prijala som (a vďačne!) pomoc – ja, ktorá nikdy pomoc neprijímam!

Našťastie, táto skutočnosť mi zostala utajená až dodnes, inak by som bola celý kurz asi na fleku zrušila 😛 .

Vďaka pracovnej situácii a únave zo vzdelávania došlo u mňa k výraznému sklzu v látke. Už druhý týždeň to robím tak, že “jeden týždeň za deň”. Včera som dobiehala v kurze minulý týždeň. Bol venovaný druhej úrovni existencie – vedomiu zhmotňovateľa. Keďže som bola večne zakotvená vo vedomí Obete a zlé, zlé Univerzum mi hádže polienka pod nohy, tak som sa len uškŕňala, ako si popočúvam science-fiction… ale niečo sa začalo diať.

Keby som nemala ten sklz a bola počúvala deň po dni, tak mi tá zmena unikne. Odrazu som sa však v istom okamihu prebrala. Beckwith opisoval obraz oceánu, kde my sme nejaké kvapky a niekedy sa dostaneme na povrch ako vlna a vtedy zažívame život, ale že Univerzum nám po celý čas drží chrbát… V poslednom týždni som začala písať novú knižku-projekt a niektoré oblasti som mala veľmi málo preskúmané na to, aby som mohla o nich písať z vlastného presvedčenia/skúsenosti. A čo sa stalo? Každý deň som dostala nejakú správu, informáciu, ktorá mi dopĺňala presne ten potrebný uhol pohľadu a kontext… Ako keby ma niečo väčšie ako ja  dokopalo k tomu, že sa venujem veciam, ktoré môžem okamžite aj využiť!

Energia nasleduje pozornosť. A keď sa pozornosť odmieta sústrediť smerom, kam ju energia mieni nasledovať, tak ju tam tá energia dokope. 😉

Už pár dní som mala pocit, že Univerzum si u mňa objednalo napísať knižku a drží ma za krk a trasie mnou, až kým ju nenapíšem. 🙂

Posledných pár dní som bola bombardovaná mailami o istom seminári. Unavená z večného seminárovania som ich bez prečítania vymazávala. Jeden vymažem, dva nové prídu. Len čo som si uvedomila tie synchronicity, ktoré sa starajú o to, aby som sa dozvedela niečo, čo môžem okamžite pre knižku využiť, tak som sa nakoniec prihlásila. Téma ma nezaujímala, seminár som prebohovala, ale v istom bode sa mi podarilo vnímaním vyladiť do stavu “pozrime sa, či mi neprinesie niečo užitočné pre knižku”.

Priniesol. 🙂 Cvičenie je už zapracované a obohatilo knižku o nový uhol pohľadu (a pragmatičnosti).

Po seminári som šla späť dobiehať látku tohto týždňa u Michaela Beckwitha. Dnes (vlastne  už včera, ale to som nestihla) sme prešli na tretiu úroveň vedomia – keď sa stávame kanálom pre niečo, čo zhmotňuje cez nás. A máme pocit, že čokoľvek robíme, robíme z nejakého dôvodu, a že Univerzum nám drží chrbát.

🙂 Robíme. Drží.

Normálne fyzicky som cítila, ako sa môj odpor voči Univerzu láme.

Ja som už dnes svoj pôvodný cieľ vlastne dosiahla. 🙂 Hepi. 🙂

A príkoria? Tie zostali. Aj dnešok bol plný príkorí. Myš fungovala podivuhodným spôsobom a robila mi prieky v jednom kuse, že som sa až obávala, že sa mi nepodarí nič spustiť, nič zapísať. Ako keď dostanete čínsku klávesnicu a snažíte sa po nej písať latinkou. To, čo vylieza, je celkom iné ako to, čo predpokladáte a ako to fungovalo doteraz.

Ale niečo sa predsa len zmenilo. Už na príkoria nereagujem. Mierne ma podráždia, ale stratili (dúfam, že naveky) schopnosť vytočiť ma do žerava. Nezavzdušňujem sa; riešim.

A vychutnávam si pocit, kedy viem, že Univerzum píše mnou niečo, čo sa mu hodí, aby vzniklo. 🙂 Už nepotrebujem mať ja nápad (hoci som ho mala – dostala som ho na inom seminári, kam ma Univerzum tiež bombardovaním mailami dokopalo) a vydupávať si v realite prostredie, aby som ho mohla zrealizovať, ale nápad mi bol podsunutý a potom mi boli pootvárané všetky možné dvere, aby som ho mohla zrealizovať.

Momentálne sa cítim, ako keď som písala sériu Voľný pád. To bol tiež takýto “tok”: Univerzum chcelo svoju knižku o sebe a ja som písala. Elvíru som si vymyslela sama a tam ma veľmi nepodržalo, ba dokonca druhý diel vznikal celý počas obdobia, kedy sme sa nekamarátili a nekomunikovala som s nimi, ale teraz zasa Univerzum odo mňa niečo chce.

Tak dobre – urobím, čo chce, a potom si pôjdem robiť to, čo chcem ja. A zhrmíme späť do Obete, pretože tam to poznáme najlepšie a cítime sa tam doma. 😉 (Silent Hill, here we come!)

Ale pokúsim sa nezabudnúť ani na to, ako sme písali Ako si zhmotniť sen. 🙂 Možno práve dostávam návod, čo urobiť v svojom živote. 😉

One thought on “Ako som konečne ukončila svoju vojnu proti Univerzu

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s