Test: Do ktorých dverí sa bojíte vstúpiť?

Hovorí sa, že dvere, do ktorých sa najviac bojíte vstúpiť, skrývajú ten najväčší poklad. A napriek tomu sa mnoho ľudí bojí ísť za svojím snom len preto, že cesta je riskantnejšia a nie sú si istí, čo by mohla priniesť.

Psychológovia vytvorili test, ktorý nám pomôže zistiť, aký typ strachu nám najviac zväzuje ruky (a nohy). Ak ho neprekonáme, staviame si sami do cesty bariéry úspechu.

Takže pozrite na nasledovné dvere a nájdite tie, kam by ste sa najmenej hrnuli – a zistite podľa toho, po čom najviac baží vaša duša…

A potom sa ozvite, či bol výsledok taký presný ako ten môj 🙂 .

Ideme na vec! Kam by ste nechceli vliezť?

1. Opustený dom

Ak ste si zvolili tieto dvere, ste veľmi viazaní na realitu. Nerobíte neopodstatnené rozhodnutia “z brucha”; analyzujete situácie podľa svojich najlepších schopností a dávate pozor, aby ste zvážili všetky možnosti. Hodnoty a etiku kladiete nad všetko ostatné a očakávate, že iní ľudia sa budú správať rovnako. Tapeta na stene symbolizuje, že ste emocionálne i spirituálne uzavretí, ale zažaté svetlo symbolizuje, že predsa len dokážete k sebe pripustiť iných ľudí. Hľadáte emocionálne uspokojenie a spojenie, ktoré je nielen citové, ale aj intelektuálne.

2. Schodisko

Ak ste si vybrali tieto dvere/prechod, tak milujete život. Ste slobodní, ale desí vás neznámo a smrť. Takisto to môže byť aj signál, že sa bojíte byť pochovaní/zahádzaní niečím/znehybnení.

Chcete byť v poriadku a mať dobré zdravie. Na to si potrebujete pestovať zdravý životný štýl, rozumne sa stravovať a cvičiť pravidelne. Máte tendenciu veci prešpekulovávať a chcete mať istotu (alebo aspoň dokonalú predstavu), ako sa môžu vyvinúť.

3. Jaskyňa

Ľadová jaskyňa je výkrik po teple. Máte strach, že vás zrania alebo sklamú – a kvôli tomuto strachu uprednostňujete samotu, pretože vy najlepšie poznáte, čo vás v srdci bude hriať. Poznáte sa lepšie ako ktokoľvek iný. Potrebujete mať pocit, že ste milovaní a uložení v milujúcom prostredí – a to vo všetkých zmysloch tohto slova.

4. Drevená chata

Táto desivá chajda je to najhoršie, čo si viete predstaviť. Budova nie je v najlepšom stave, čo značí, že sa obávate chudoby a straty toho, čo už máte. Nevedomky kladiete priveľký dôraz na materiálne veci, čo nie je najrozumnejší prístup pre váš kompletný život.

Ste od špiku lojálni, úprimní a čestní, bez pretvárky, ale nie ste si istí, že to každý rozumie a že si vás za to aj vážia. Vyhľadávate materiálne veci v živote a neuvedomujete si, že peniaze nedokážu kúpiť lásky či šťastie a že ináí vás budú mať radi za to, akí ste, nie koľko peňazí máte!

5. Tunel

Ak vás desí tunel, tak ste emocionálne totálne rozhodení. Vaše city a emócie sú všade a neviete, ako ich vlastne spracovať. Potrebujete dosiahnuť isté vyjasnenie, že čo sú vaše skutočné pocity a čo je len vovychovávané alebo reakcia na predpokladané očakávania prostredia.

Ste inteligentný jedinec, ale ovládajú vás emócie. Príliš sa sústreďujete na svoje problémy – ale už je čas začať sa sústreďovať na ich vyriešenie… Snažíte sa cítiť v svojom živote v pohode a mať potrebnú sebadôveru. Nevenujte sa zlým veciam, ale sa skúste pozrieť na to svetlo, ktoré sa za temnotou skrýva.

6. Zareťazované dvere

Modrá farba na dverách je v tomto prípade dôležitá, pretože modrá je farba neba. Skutočne sa snažíte a stanovujete si vysoké štandardy, ktoré sa aj snažíte uplatňovať. Ste fokusovaní a dobre organizovaní a rozumiete, ako svet a život fungujú. Príliš veľa v sebe potláčate snahou udržať veci v zadefinovaných mantineloch – snažte sa pachtiť menej a venovať viac času sebe.

2 thoughts on “Test: Do ktorých dverí sa bojíte vstúpiť?

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s