Gabrielov prechod 23. – 29. 9. 2019: zhadzujeme starú kožu

Ozdravný proces z minulého obdobia dobieha do konca. Niečo sme sa o sebe dozvedeli, nejakú svoju chybu alebo zvláštnosť sme si uvedomili. Skladáme masku, pretože už niet čo skrývať – čoho sme sa potrebovali zbaviť, to pomaly odchádza preč a uvoľňuje miesto pre vyhojenie. Ešte k nemu nedošlo, ale proces vyhojenia sa práve spúšťa.

Budeme sa potrebovať nanovo zorientovať. Ako had, ktorý zhodí svoju kožu, pretože z nej už vyrástol a obmedzovala ho, aj my po vyhojení budeme nový jedinec – s inými predstavami, inými očakávaniami a úplne novým sebavnímaním. To, čo pre nás bolo bežné doteraz, už bude platiť len okrajovo. Staré chyby už opakovať nebudeme – ale na druhej strane si budeme musieť chvíľku zvykať na svoju “novú kožu”. Dobré na tom je, že táto nová koža sa nám bude páčiť a budeme za ňu vďační.

Emocionálne môže byť pred nami náročné obdobie – nie preto, že by sa nám život staral o príkoria, ale preto, že sme si na svoje nové ja ešte nezvykli. Je to, ako keď sa nachádzate v člne na mori, všade je len voda a na orientáciu máte málo bodov. Buď sa necháte niesť prúdom, alebo začnete robiť chaotické ťahy a možno svoju situáciu zhoršíte… V najbližšom období sa nám osvedčia dve veci: trpezlivosť a dôvera. A chladná hlava; kaša sa nikdy neje taká horúca, ako sa varí.

Pre tých racionálnych to bude ťažšie obdobie, pretože dôkazov nového bude len málo; väčšina budú samé pocity a predtuchy. To neznamená, že nejde o záchytné body – len sú z inej vrstvy reality… ale na túto vrstvu sme medzičasom dorástli, hoci sa tak možno ešte necítime. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s