Gabrielov prechod 19. – 25. 8. 2019: začnime sa hýbať

Niekedy máme také úporné predstavy o tom, ako by mal život vyzerať a fungovať, že sa lipnutím na nich dobrovoľne odrezávame od toku energie. Uzatvárame sa v našom pocite, že nesúhlasíme a nie je to to, čo by sme chceli – a neuvedomujeme si, že kým sa v tom uzatvárame, tak sa z toho nedostaneme!

Prechod tohto týždňa nás učí začať znova voľne dýchať, nechať odísť to, čo nás obmedzuje, a prijeť súčasnú situáciu nie ako príkorie, ale len ako prechodný stav od niečoho, čo nám nerobilo dobre, k niečomu, čo bude lepšie. Hľadajme v súčasnej situácii tú možnosť, ktorá zmení našu interpretáciu situácie, ktorá ju posunie viac k pozitivite.

Pripomeňme si, že zrie to, čomu zosilnene venujeme pozornosť. Ak budeme pozerať len na to zlé, uvidíme viac zlého. Máme však možnosť pozerať na to dobré v tom zlom, aby sme uvideli viac dobrého – a aby sme sa preladili do vnímania, ktoré nám ukáže cestu von!

Takže máme na výber: buď zotrváme v tom, kde sme dnes, a dostaneme viac toho istého, čo už máme, alebo sa rozkýveme, vnesieme do stojatých vôd pohyb a postaráme sa, aby sme zajtra mali niečo iné… a ak nie lepšie, tak sa neprestaneme hýbať tak dlho, kým to lepšie nepríde. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s