Energetický portál 17. – 23. 6. 2019: pestujme si detskú dychtivosť a otvorenosť

Niekedy, keď máme svoju vlastnú “agendu” – teda priania, túžby či strachy -, tak veľmi sa na ne upneme, že nám zaclonia výhľad na širší kontext. Miesto toho, aby sme dôverovali, že keď sme nastavili všetko správne, zákonite sa musí dostaviť očakávaný výsledok, stále pozeráme na odchýlky reality od nášho sna, na to, koľko ešte “chýba” – a nevedomky sa tým manévrujeme do pozície, z ktorej si zhmotňujeme ešte viac toho “chýbania”.

Niekedy je jediná rozumná možnosť vyložiť krty na stôl a dôverovať, že všetko bude v poriadku. Koniec-koncov, ak sme urobili to najlepšie, čo sme dokázali, nemusíme sa obávať, že sme sa odstavili od dobrého výsledku… Ak naše najlepšie nepostačí na to, aby sme dosiahli cieľ, tak by sme si jeho dosiahnutie neboli dokázali vydupať ani nijako inak.

Teda… za predpokladu, že sme skutočne dali naše najlepšie! (Ak sme nedali, tak späť na štartovacie bloky a vyžmýkať zo seba všetko, ako keby od toho závisel celý náš život – pretože závisí.)

Hlavne potrebujeme v tomto čase otvoriť oči dokorán a vidieť veci bez skreslenia našimi túžbami či predpojatosťami. Sústreďme sa na to, čo je pre nás skutočne podstatné a dôležité a z čoho získavame vnútorné uspokojenie. Potrebujeme si udržať myseľ otvorenú a dychtivú, ak chceme prijímať… a zatvorenú, kritickú a porovnávajúcu, ak sa mienime cítiť v našom živote aj naďalej ako obeť. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s