Gabrielov prechod 23. – 29. 7. 2018: čas cítiť sa zas raz dobre

Ústrednou otázkou najbližšieho týždňa bude: Čo nám prospieva viac? Aj pri tom, keď nespúšťame oči z cieľa, môžeme vnímať viacero ciest, ako ho dosiahnuť. Obvykle sa v takomto prípade pustíme tou prvou – alebo prvou najpodobnejšou na tú, ktorú už poznáme. Lenže… cesta, ktorá nás už raz nedoviedla do cieľa, to pravdepodobne neurobí ani teraz. Potrebujeme sa spoľahnúť, že tých ciest je viac a ak ich nevidíme práve teraz, tak ich uvidíme najbližšie. A než si jednu z nich vyberieme, položme si otázku, z čoho budeme mať väčší “prospech”.

Potom už všetko závisí len od toho, ako sme zadefinovali “prospech”. Či ide o konkrétnu vec – alebo ide o pocit z vlastníctva danej veci. 🙂 Tento týždeň by sme mali uprednostniť ten pocit a sústrediť sa na to, aby sme robili veci, ktoré nám prinášajú spokojnosť. Je jedno, či sú “neosvietenecké” (napríklad zbaštiť čokoládovú tortu na jedno posedenie 😉 ). Je jedno, či sú sebecké (napríklad si uhrať svoje v nejakom spore). Je jedno, či sú materialistické (miesto účasti na satsangu či meditácii poriadna dávka shoppingu 😛 ). Aj keď sa snažíme dosiahnuť svoje optimum, aj keď na sebe makáme a sústavne sa zlepšujeme, dušička niekedy potrebuje “oddych” a urobiť si dobre.

Tento týždeň je tu presne na to – urobiť si dobre. 🙂 Vychutnajme si to a k nášmu snaženiu o dokonalosť/splynutie/makový koláč sa môžeme vrátiť na budúci týždeň. 🙂

2 thoughts on “Gabrielov prechod 23. – 29. 7. 2018: čas cítiť sa zas raz dobre

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.