Gabrielov prechod 28. 5. – 3. 6. 2018: ak vrátiš pohyb, vynorí sa nádej

Ak sa dlhšiu dobu nič nedeje, napríklad ak sme chvíľu nepracovali na sebe alebo na nejakom našom sne, naša pozornosť klesá a dostavia sa pochybnosti a odstup. Prichádzame o nadšenie. Vtedy je dôležité začať sa znova hýbať, urobiť čo len drobný krok nejakým smerom (áno, aj dozadu je niekedy vhodný smer), len aby sa energia znova rozprúdila. Pretože ak energia neprúdi, nič sa nemení. Ak energia neprúdi, začína život zahnívať. 🙂

Nájdime si v súčasnej situácii jednu vec, ktorá v nás vyvoláva spokojnosť. To je bod, do ktorého sa môžeme zaprieť. Pokúsme sa túto spokojnosť zosilniť, znásobiť tým, že urobíme niečo pre to, aby jej bolo viac. Spokojnosť je výborná vibrácia na to, aby sme mali zo života radosť – len nesmie byť jediná. Potrebuje tam byť ten ťah na “a ešte niečo (viac)”, aby sme nespadli do stavu stagnácie a zahnívania.

A dajme si pozor, aby sme vďaka spokojnosti po turbulentnej dobe plnej ohrození a zápasov nestratili z očí to, o čo nám ešte stále ide. Oddýchnuť si je dobrá vec. Zostať oddychovať po celý zvyšok života a uspokojiť sa s niečím menej len preto, aby sme nemuseli znova bojovať, zabíja nádej. Násilným zotrvávaním v spokojnosti zabíjame práve tú spokojnosť. 🙂 Tak sa rozhýbme, zatlačme a vyšlime Univerzu signál, že zasa nastupujeme “do boja” a že chceme dosahovať.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.