Čo priniesla líštička

Už pár rokov som okrem “labuťkovej” a “mačičkovej” aj “líštičková”. No a dnes mi doletela fejsbúkom nádherná fotka líštičky a pri nej tento popis:

Keď utekáš od niektorých činností alebo úsilia, ktoré od teba vyžaduje život, nikdy nepokročíš vpred ani vnútorne. Sú ľudia, ktorí to už nemôžu vydržať so svojou rodinou alebo robotou, a ujdú. Iní zas utekajú pred svojimi zodpovednosťami. Lenže útek nie je vhodný. Život ťa strká do istých situácií preto, že na to existuje dôvod.

Potrebuješ sa zoceliť a čeliť ťažkostiam a prekážkam v svojom živote. Vezmi si športovcov, ktorí trénujú – horolezcov, ktorí si merajú sily s horou, či plachtárov, ktorí zápasia s oceánom, zlým počasím a veľkým nebezpečenstvom. Skús to robiť tak, ako oni. Samozrejme, nie fyzicky; nie každý je pripravený na to, čo robia oni. Ale skús to po psychologickej stránke: nacvič si vzdorovať, vydržať, nevzdávať sa. Samozrejme, môže nastať chvíľa, kedy už bude situácia neudržateľná a budeš potrebovať pohnúť sa ďalej. Ale ak vládzeš, vráť sa späť a čeľ veciam, až kým nebudeš dostatočne silný a pevný na to, aby si svoju úlohu naplnil.

🙂 Čože sa mi to líštička-kmotrička snaží povedať?

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s