Gabrielov prechod 8. – 14. 5. 2017: ak nepožiadame, nedostaneme

Najbližší týždeň je v znamení toho, že sa potrebujeme odosobniť od svojich emócií. Emócie zosilňujú vnemy – a my momentálne nemáme dostatok energie na to, aby nami zmietali silné city. V poslednom čase sme sa ťahali od udalosti k udalosti, oči upreté ne najbližší krok, a postupne sme strácali z pamäti náš cieľ – a s ním aj našu motiváciu. Zameraní na prežitie sme si zvykli pozerať na veci čierno-bielo, z úzkeho hľadiska, či nám práve pomáhajú alebo nie. Ale niekedy aj to, čo nám dnes podráža nohy, sa v budúcnosti môže ukázať ako úžasná nová šanca.

V tomto týždni je načase začať svoj obraz rozširovať. Pripomenúť si, prečo sme na tej ceste, ktorou práve ideme. Prestaňme sa úporne pridŕžať overiteľného a dovoľme si aj snívať. Sprvu opatrne, v malom, ale nebojme sa rozprestrieť snové krídla a uletieť, ak sa na to naskytne príležitosť… Univerzum nás podrží.

Postupujme opatrne; tým, že sme väčšinou reagovali, stratili sme časť svojej priebojnosti a potrebujeme si ju znova obnoviť. Potrebujeme vytestovať hranice našej sily. Berme udalosti tak, ako prichádzajú, a dôverujme, že vyššia ruka práve ťahá za nitky. Nemáme čo stratiť; nikdy sme nemali čo stratiť, len získať. Ak nepožiadame, nedostaneme. Ak požiadame, možno ani vtedy nedostaneme, ale to nie je nijaké zhoršenie, len odsunutie naplnenia na neskôr.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.