Postreh dňa: Keď mi cestu skrížil páv

V poslednom týždni som sa všade potkýnala o páva. Tak som včera konečne pohla zadkom a pozrela sa, čo taký páv ako spirituálny sprievodca/signál znamená.

Sprvu som sa veľmi nechytala, pretože tam bolo niečo o tom, že sa prejaví naša vnútorná krása a začneme byť hrdí na to, čo sme zvládli… To už dávno funguje 😉 . Hrdí sme, až prepyšnelí, a nádherní sme tak-či-tak (teda, aspoň vnútorne). Tak som šla na internet a hľadala významy aj tam. A ako som ich čítala, čosi zakliklo a informácie sa začali spájať do uceleného obrazu.

V Egypte bol páv vraj predstaviteľom boha Ra. Ra je meno, ktorým mám oslovovať Otca. Je vraj symbolom večnosti, pretože pri smrti páva vraj zomrie aj ten druhý páv. Dáva vraj dôstojnosť a človek vystupuje z neviditeľnosti a stáva sa pre ostatných viditeľný (teda: začnú si ho všímať). Ešte ďalej sa tam píše, že je najbližšie k mýtickému Fénixovi – a u kresťanov je vraj symbol znovuzrodenia, “povstania z popola”.

Ešte inde sa píše, že páv je o “dokonalom načasovaní”.

A ešte inde sa píše, že keď nám cesty skríži páv, prináša nám sebadôveru, dôstojnosť a pocit uspenia.

No a včera som sa znova pustila do svojho kurzu a podozvedala som sa všeličo o tom, kde všade sa ešte správam ako Obeť. 🙂 Navyše som v noci vyliezla z tela, na mojej čistine lialo, ja som sedela v suchu pod stromami na jej okraji, došiel tam niekto celý zmoknutý a ja som ho nespoznala, hoci tvrdil, že je Michael… Bola som celá nejako celkom mimo seba a on sa ma snažil zastabilizovať a ukľudňujúco mi dohováral.

Takže to vyzerá, že som sa naozaj potkla o významný problém v mojom živote a ide sa na ňom pracovať. Idem si znovunárokovať svoju ľudskú (a bojovnícku) dôstojnosť. Idem siahať na Otcove zdroje, pretože toto asi sama nedám, a idem sa znovuzrodzovať do svojej menej obeťovitej podoby. 🙂

A to všetko popri pracovných povinnostiach. 😉 Get ready to rumble! 😛

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s