Ako sedíte, vypovedá hodne o vašej osobnosti

sedenie

Jeden z veselých internetových testíkov:

Viete, že to, ako sedíte, odhaľuje hodne z vašej osobnosti? Podľa odborníkov na reč tela naše sedenie prezrádza všeličo o nás i o našich úmysloch, pretože si neuvedomujeme, aké výpovedné je:

A

V tejto pozícii sedáva veľa ľudí. Podľa psychológov majú jedno spoločné: “ak zavriem oči a hlavu skryjem pod paplón, príšery sa stratia!” Títo ľudia veria, že problém sa vyrieši sám od seba. Komunikácia s týmito ľuďmi je ľahká – ľahko sa prepínajú z témy do témy, nie sú nudní a len málokedy omieľajú jednu a tú istú myšlienku po celý týždeň. Bývajú veľmi kreatívni, šarmantní a trošku detinskí. Majú tendenciu najprv niečo vybľafnúť a až potom rozmýšľať, čo to vlastne povedali – ako hovoril Werich: “Ucho se diví, co huba mluví.”

B

Takto sedávajúci ľudia bývajú snílkovia. Majú obrovskú predstavivosť a chcú o veciach snívať. Bývajú “dušou tímu”, nikdy sa s nimi nenudíte a často prichádzajú s prekvapivými nápadmi. Radi cestujú a ľahko sa skamarátia s novými ľuďmi. Tešia sa na každý okamih, pretože možno v ňom začne nová kapitola v ich živote; sú si vedomí, že veci sa dokážu zmeniť v zlomku sekundy, a nemajú strach zo zmien. Len čo vznikne potreba, bez problémov zmenia pôsobisko, bydlisko, prácu, výzor či partnera.

C

Nechcú tráviť voľný čas chodením po obchodoch, ale len čo sa tam dostanú, hrozne dlho im trvá, než si vyberú “ten pravý” parfém alebo pleťový krém… Títo ľudia sú veľmi prieberčiví a náladoví. Často sú obklopení “chaosom”, ale to, čo iným príde ako chaos, má svoj vnútorný poriadok a organizáciu – tento človek v ňom dokáže nájsť všetko so zatvorenými očami. Títo ľudia majú jednu obrovskú slabosť: nedokážu sa fokusovať na niečo špeciálne a koncentrovať po dlhší čas. Majú tendenciu odbiehať od témy.

D

Títo ľudia obvykle všade meškajú, ale od iných očakávajú, že meškať nebudú… Bývajú veľmi chytrí, inteligentní a citliví a sú presvedčení, že zlý mier je vždy lepší ako dobrá hádka. Niekedy reagujú zneistene, keď niekto verejne prejaví svoje emócie – a je jedno, či ide o vášnivý bozk alebo vášnivú hádku medzi partnermi. Ak sedávajú s chodidlami naplno položenými na zem, bývajú otvorení, priami a možno až trochu drzí. Od prírody bývajú veľmi uhladení. Keď zistíte, že takto sediaca osoba začína zdvíhať prednú časť chodidla a opiera sa len o päty, berte to ako varovanie: hoci vyzerajú v pohode, už sú nachystaní tvrdo oponovať každému a všetkým. Pre týchto ľudí býva svet nepriateľským miestom a ich domov býva ich útočiskom, za stenami ktorého sa ukrývajú pred všetkými problémami.

E

Títo ľudia sa nikdy neponáhľajú. Ak sa vezmú, neponáhľajú sa zakladať rodinu. Sú presvedčení, že na všetko je tá správna doba, a tak najprv doštudujú a vybudujú si kariéru. Bývajú vytrvalí a idú za svojimi životnými cieľmi. Nezaťažujú sa neproduktívnym snívaním, ale sa poberú tam, kde sa sny napĺňajú. Sú perfekcionisti, ich výzor a vonkajší vzhľad čohokoľvek je pre nich veľmi dôležitý a nikdy neviete, čoho všetkého budú schopní, aby udržali zdanie dokonalosti.

2 thoughts on “Ako sedíte, vypovedá hodne o vašej osobnosti

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s