Vďačnosť každý deň

green-tick-with-manMyslím, že nastal vhodný čas obnoviť rubriku Vďačnosť. Akosi som dúfala, že všetky tie príkoria z minulého roka dobehnú koncom roka a 2017 bude pokojnejší, ale hodne som sa zmýlila – veci sa kazia rovnako ako doteraz. A mne z toho už tečú nervy, takže je čas postarať sa, aby sa moje vnímanie preplo z príkorí a sebaovládania na niečo príjemnejšie.

Vďačná dnes za to, že sa mi podarilo dostať robotický vysávač do stavu, kedy vysával, hoci sa vzpieral všetkými desiatimi… Ešte stále neviem, čo s ním je, ale z času na čas spadne do stavu, kedy si povie, že nebude vysávať ani Bohovi! No a pretože nie som Boh, som príliš malá šajba na to, aby ma poslúchal… ale dnes som ho nejako uvrtala. Problém je, že netuším, čím.

Vďačná za Gabriela a jeho pomoc. Na fejsbúku som sa potkla o obrázky mačičky, ktorej nejaký obyvateľ Kréty na 6 vopchal delobuch do tváre a odpálil… Bolo to priveľa. Okamžite som sa začala rútiť, hoci už mám vytvorenú rutinu “nenechať sa strhnúť negativitou”, ale keď vidíte, ako zvieratko kričí od bolesti a oko mu visí na nitke z tváre… Chytila som taký strašný kŕč, že hanba-nehanba, okamžite som začala Gabriela volať, aby mi pomohol a dostal ma z toho. Trvalo asi tri sekundy, než nabehol, a ešte jednu sekundu, než urobil, čo bolo treba. Je smutné, že bez pomoci anjelov nedokážem prežiť ľudstvo… Ľudstvo. Najhoršia nadávka, akú poznám. Už viem, čo urobím, až sa dostanem znova do stavu čistej energie… Rakovina a ja vraj máme spoločné vlákna; bez hanby to zneužijem. 👿

Hmmm… Dobrá vďačnosť, čo? Nie, nikomu nepredpisujem, čo sa má stať všetkým tým slabomyseľným kreténom, ale viem celkom presne, čo urobím, až to bude závisieť odo mňa. A kým to odo mňa nezávisí, dúfajte, že sa Krídlatým podarí nejako ma osvietiť… alebo aspoň spacifikovať.

Potrebujem písať znova Vďačnosť, to je zjavné. Nie je to tak, že by som nemala byť za čo vďačná, ale podnety z prostredia nie sú zrovna podnetné pre vďačnosť. Každé ráno chodím po dome a skúmam, čo nové sa pokazilo. Každú noc zaspávam a mám nočné mory. Už som si s Gabrielovou pomocou vytvorila rutinu “nekomentovať si, len cítiť”, ale aj napriek tomu ma to akosi nebaví… Lenže Gabriel hovorí, že takto sa dostanú na povrch a spracujú všetky tie pocity a emócie, ktoré nemajú presné vymedzenie. Že keby som si ich pomenovala, tak zasa spracovávam len časť z nich a zvyšok sa zatlačí do podvedomia. Zatiaľ mi to celkom ide a hoci to nie je príjemné, nedesí ma to – stratila som už nutkanie hľadať v tom predpovede budúcnosti alebo varovania. Skôr pozerám, čo zo mňa vychádza, a v duchu si trasiem paprčkou, že som to doteraz dokázala nosiť v sebe a nezblázniť sa.

Alebo som už dávno bláznivá a nejako ste mi to zabudli oznámiť. (Alebo ste si netrúfali, keď sme vraj s rakovinou také sestry. 😉 )

Vďačná za to, že dnes mi liek proti bolesti hlavy zabral. Včera som už bola strašne nervná z toho večného bolenia hlavy a liečila som sa valeriánou. Tiež zabrala, len to boli posledné kapsule a dnes už nijaké nemám. Ale zas liek zabral a migréna sa z toho nevykľula, takže všetko OK. Dozajtra. Potom uvidíme, či pokračujeme v zúrení, alebo oddychujeme.

Ale vďačná za to, že mi po takmer dvoch mesiacoch predsa prišli šaty na leto a nemusela som zisťovať, ako sa reklamuje v Číne. A vďačná za to, že nemusím reklamovať ani hodiny, ktoré cezo mňa kolega kupoval pre manželku a spočiatku nejako blbli. Predsa svet nie je až taký ubíjajúci.

Zatiaľ.

Už sa teším na kravinu, čo sa mi bude snívať túto noc. Ďalšia hrôza zo mňa odíde. Jedného dňa sa zobudím a nebudem nič cítiť. To potom budem vedieť, že buď som zomrela, alebo zo mňa odišla posledná hrôza. Ak mi nebude treba ísť na záchod, tak máme prúser; ak mi ale bude treba ísť na záchod, budem vedieť, že som osvietená. 😛

Reklamy

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.