Buď si alebo nie si bezchybný – a o tom rozhoduješ len ty

13418790_951736594949701_6978024955598409208_n

“Nie je dôležité, čo hocikto povie alebo urobí. Musíš byť sám bezchybný. Boj prebieha práve tu, v tejto hrudi. Zaberie to všetok čas a všetku energiu, čo máme k dispozícii, ak chceme poraziť našu blbosť. A to je to, na čom záleží. Ten zvyšok je nedôležitý. Byť bezchybným bojovníkom ti dodá silu a mladistvosť a moc.” — Carlos Castaneda (The Second Ring of Power)

Táto téza bezchybnosti sa u Ruiza objavuje ako “dávaj vždy svoje najlepšie”. Ak každú sekundu nášho života dávame svoje najlepšie, čo v danej sekunde sme schopní dať, tak sme bezchybní bojovníci. 🙂 Ak sme naozaj bezchybní bojovníci (a nie len “bezchybne bojujúce papule” 😉 ), tak by nemalo dochádzať k tomu, že “pardón, to som vlastne nechcel(a)…” 🙂 Buď ideme na plné pecky, alebo radšej nechoďme vôbec – aspoň tým ušetríme nejakú energiu.

One thought on “Buď si alebo nie si bezchybný – a o tom rozhoduješ len ty

  1. …toto sa mi páči vo všetkých verziách – Castanedovej , Ruizovej i v Tvojej.

    U mňa je to tak, že občas sa mi darí ale často sa spätne pristihnem , že si uvedomím, že toto som mohol dať aj lepšie a tiež zaregistrujem ako je niečo vo vnútri ihneď pripravené tú nedokonalosť ospravedlniť, a vtedy sa len usmejem a poviem si , ale no tak 🙂 🙂 .
    Za stav ” darí sa mi ” považujem , keď to akoby samovoľne plynie zvnútra von, nie ako keď sa v Mrazíkovi Ivan s medveďou hlavou snažil rýchlo páchať dobré skutky – síce vedome , avšak kŕčovito 🙂 🙂

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s