Vďačnosť každý deň

green-tick-with-manRáno, len čo sa slnko oprelo do steny pri okne, zobudilo ma a upozornilo ma na to, že som sa zobudila s odrastenou migrénou… Rýchlo som zhodila zo seba paplón a 5 kožúškov, čo sa na mne rozťahovali, a trielila som na wecko vracať. Potom dole do kuchyne kopnúť si pilulku. Ako som ju zapíjala, počula som mňaukanie a zistila som, že celú noc bola Pupsinka zavretá sama v kuchyni. Zaliezla za linku, takže napriek migréne a vracaniu som musela vyťahovať mačku spoza linky. Mačku som vytiahla, umývanie podlahy som odložila na neskôr a išla som si do deviatej ešte ľahnúť. Vďačná, že to Pupsinke nevyrobilo traumu. Nechala sa pohladkať a potom hneď šla skúmať, či niekde nie je niečo pod zub…

Vďačná za to, že liek začal zaberať veľmi rýchlo (obvykle to trvá aj 4-5 hodín, ale v poslednom čase som sa radšej týrala, aby si telo odvyklo od lieku a reagovalo rýchlejšie – a dnes sa mi to vyplatilo 🙂 ). O ôsmej som už bola schopná ísť im nasypať granule do spoločnej misky. O deviatej som už bola schopná vstať a ísť vyčistiť mačacie záchodíky. A urobiť si čaj.

Jedla som až o pol jednej; to som si zašla do nákupného centra na obed. Akosi ma to vyhnalo z mojej obľúbenej Koliby a skončila som v Nordsee na rybe a grilovanej zelenine a oblizujem sa doteraz. Aj myslím, že to bolo na dnešok moje posledné jedlo, odkedy som videla svoje stehná v skúšobnej kabínke, keď som si skúšala overal 😕 . Vždy si poviem “nie zlé na šesťdesiatku”, ale estetické to nebolo… tak som sa rozhodla, že zvrátim stravovaciu rovnováhu do opaku a budem menej žrať a viac ssss… atď.

Vďačná za svoj rozum, ktorý dokáže urobiť takýto duchovnospirituálnošpirituálny špagát. (Ale špiritizovať sa dnes nebude – alkohol sa neznáša s protimigrénovým sasafrasom. 😉 )

Vďačná za to, že kožúšky statočne znášajú dnešný “suchý” deň. Divne kukli, že “zas len granule?”, ale žerkajú. Prášok už prestáva účinkovať a hlava mi už odkväckáva, takže budeme lační všetci, lebo umývať by som asi nezvládla.

Ale včera žerkali už všetci dvanásti spoločne. Misty sa prikmotrila k tanieru (dala som o 1 viac v nádeji, že už aj Puups bude poriadne žerkať, ale tá len lízla a šla si po svojom) a žerkala s Lassinkom a Felinkou a nedala sa zahanbiť. Včera som konečne aj naaplikovala odčervovací sasafras na Blekinka, ktorý si to ani nevšimol, ako vytešene sa nechával vyhladkávať. 🙂 Tie kožúšky mi vždy zachránia deň – teda, okrem keď sa zobudím s migou.

Idem si urobiť čaj a pak sa odplížim niekam, kde je tma a ticho a nula roztatárených kožúšokov. 🙂

Reklamy

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.