Vďačnosť každý deň

green-tick-with-manDnes bol taký príjemný, pokľudný deň. Vďačná za návštevu Ambaly a za to, ako úžasne sa pohrala s Mačičkami. Vďačná za to, že kožúšky sa predviedli v plnej kráse a niekedy aj v tom zlom zmysle – zasa sa Lassino s Beruškou bili, ale bili sa aj Cica s Beruškou, Gayka žiarlila na Cicu, pobili sa Morinko s Bobinkom a Bobinko s Ryšíkom… no, keď to takto píšem, tak to znie, ako keby sa boli mlátili všetci v jednom kuse! Ale nie, boli úžasní, behali, skákali, zvedavé ňufáčiky vyskúmali každú novotu od krstnej, ponaháňali myšičky, pierka, červenú bodku, pomraučali pod dverami, kým sa chystala večera – a potom ju takmer nedopapali… 🙂 Proste normálny deň v živote mačacej domácnosti. 🙂

Vďačná, že pred návštevou sa mi podarilo ako tak povysávať celé prízemie. Nechala som im na hranie krabicu zo škrabadla a oni sa na nej vyšantili – kúsky lepenky boli ešte aj v kuchyni… Povysávala som aj od najväčších chlpov a Punťo dorobil zvyšok.

Vďačná, že som vypriadla doma dostatok všelijakých potravín, aby sme nezahynuli od hladu. Od rána ma obchádzala migréna, tak som ani do obchodu nešla – a keď som potrebovala zemiaky, našla som už len také tri zošúverené… ale chutili dobre. 🙂

Vďačná za mačacie i blondínkovské darčeky. Dostala som Mačací tarot a idem sa teraz z neho vytešovať. A mačací kalendárik. A moje huňaté detičky dostali hračiek, že by mohli rozdávať. (Čo oni ovšem nebudú. Oni si budú svoje hračky striehnuť a ešte sa nad nimi aj poškriepia. 😉 )

Večer som v telke natrafila na nejaké pokračovanie Thora. Ľudia, skoro som zavýjala… Prepínala som sa plynule medzi kanálmi, takže síce hrubý dej viem, ale nedokázala som ho vydržať. Ešte aj na moje IQ 74 to bolo stupídne. (Pekné slovo Ďakujem tomu, kto ma ho naučil – ak existuje nejaká vyrovnávacia spravodlivosť, tak dúfam, že zažil presne takú lekciu, akú uštedril on mne. 🙂 Toľko o všeobjímajúcej ezoterickej láske a odpustení. 😛 A zvláštne, že som túto tému vôbec nahryzla. Zrejme sa vo mne začína čistiť aj to nečistiteľné. 🙂 Vďačná, ak to tak je.)

Reklamy

One thought on “Vďačnosť každý deň

  1. 🙂 macicky su uzasne. dokonca aj vonkajsi kozusok Blekinko mi dovolil vyhladkat kozusok 🙂 a ja dakujem za prijemny den a starostlivost o moj zaludok. doma som nemala ziadnu pohromu, len nesmierne hladne kozusky a jedneho “stepujuceho” duncika :P.

    Liked by 1 person

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.