Jednoduchý test typu osobnosti

Vďaka fejsbúku som našla nový test typu osobnosti, ktorý je rozšírený oproti tomu, ktorý poznám, ešte o blesk. Akosi som sa v ňom našla, takže sem s ním 😀 :

Podívejte se na pět útvarů dole a bez velkého přemýšlení si vyberte ten, který vám padl do očí nejvíc.

testkp

Útvar, který jste volili na prvním místě, je – řečeno jazykem psychologů, vaším „subjektivním tvarem“. Tento profesionální psychologický test využívají k hodnocení osobnosti dokonce i tajné služby. Pomáhá stanovit dominantní rysy povahy a předvídat eventuální zvláštnosti chování.

Hodnocení:

ČTVEREC– pracant. Úporný při dosahování cíle. Houževnatý a trpělivý ve všem, co se týká práce. Důležité jsou pro něj detaily a návaznost, přehození úkolů ho vykolejí.

Intelekt orientovaný na osvojení informací, bez pochyb a tvůrčích poryvů. Vrcholu dosahuje v už zavedené výrobě, těžkosti pociťuje v situacích vyžadujících rychlá a originální rozhodnutí. Nepružnost, konzervatismus a emocionální vyschlost mohou vytvářet problémy ve vztazích s opačným pohlavím a při výchově dětí.

TROJÚHELNÍK– vůdčí, tvůrčí typ. Energický, ctižádostivý, rychle analyzuje stiuaci. Umí se soustředit na podstatu problému a řešit ho i nestandardním způsobem. Má potřebu všechno mít pod kontrolou. Vadou je sklon k rozhodování za jiné (někdy i bez jejich vědomí) a nepřiznat vlastní chyby.

Je to však zajímavý společník. Šarm a vynalézavost mu pomáhají udržovat vztah. Je laskavý, vždy ochoten pomoci. Nejvíce sexy.

OBDÉLNÍK– samé pochyby. Dočasný, přechodný tvar. Neurčitost ve všem – v práci, v milostných vztazích, s blízkými. Znak nízkého sebehodnocení. Snaží se začít nový život, ale jen těžko své záměry realizuje. Člověk nejistý, s rychle se měnícím chováním. Poddajný vůči cizímu vlivu, snadno se dá lapit manipulátory. Obdélníkovitost je však pouze stádiem, určitě pomine! Má v sobě i jistá pozitiva: zvídavost, živý zájem o jiné lidi, přání učit se novým věcem.

KRUH- symbol harmonie. Velmi laskavý, vyznačuje se vzácnou schopností naslouchat. Velmi často je tmelícím prvkem kolektivu či rodiny. Je to myslitel pravé hemisféry, vládne vytříbeným rozumem, je intuitivní, má skvělý cit a odhad lidí. Zároveň se velmi obává konfliktů. Byznys a jiné další tvrdé sféry činnosti nejsou nic pro něj. Snaží se všechny smířit a spojit, a to i k vlastní škodě.

CIKCAK– jiné myšlení. Samá kreativita, emoce, mozaikovitost vědomí. Žije ve svém světě podle svého, bez přílišného zájmu o jiné. Zaběhaný pořádek života i zákony společnosti ho dráždí. Jeho hlavní motivací je „Já to tak chci!“. Je skvělým generátorem nápadů, i když je díky své expresivitě málokdy dovede do konce. Je vtipný. Má výraznou potřebu změny a nezávislosti.

Ja som to poznala vo verzii, že človek mal nakresliť panáčika pomocou týchto útvarov (s výnimkou blesku) a podľa toho, ktoré použil, sa odhadovala jeho povaha. Vtedy mi to celkom sedelo. 🙂

Hádajte, ktorý typ som ja? A ktorý typ ste vy? 🙂 Vyšlo?

2 thoughts on “Jednoduchý test typu osobnosti

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s