Iba hlupák…

Našla som na fejsbúku, ale zdržala som sa komentovania, pretože hovorím rečou, ktorej mnoho ľudí zjavne nerozumie:

11205486_814372165316598_6069635725075066711_n

Okamžite mi napadlo ako reakcia: Iba hlupák nazýva hlupákom iného preto, že o ňom nič nevie a preto jeho konaniu nerozumie.

Môj prínos do svetovej ezoteriky. 🙂 Priznávam, značne militantný, ale už mi akosi s ľudskou blbosťou dochádza trpezlivosť. Keby sme menej zaujímali stanoviská k tomu, čo si iní myslia a čo robia, zostalo by nám viac času na snahu pochopiť ich motívy.

A dnes, tesne pred publikovaním tohto článku, ktorý bol napísaný už dávnejšie, prišiel tento citát:

10169204_1021464421216132_951189245248302481_n

Je ľahké odsudzovať. Je ťažšie porozumieť. Porozumenie si vyžaduje vžiť sa do (roz)položenia toho druhého, vyžaduje si trpezlivosť a ochotu veriť, že aj dobré srdcia niekedy siahnu po nevhodných metódach. Posudzovaním a odsudzovaním rozdeľujeme. Porozumením rastieme.

A rovnako kým som dnes čakala u lekára na vyšetrenie, čítala som si v Psycanics pasáž, kde je toto úplne dokonale spracované. Potrebujem oddýchnuť a potrebujem napísať. A potom ešte potrebujem zverejniť. 🙂 Hodne potrieb na jeden ľudský život… 😛

Reklamy

6 thoughts on “Iba hlupák…

 1. Sak ale co by ten autor povedal keby zistil ze byt hlupak, neni ani az taky pruser, ani to neboli a okrem toho jak spieva horkyze slize “ja sa zasa drzim hesla sprosti maju stastie a tak budem rad ked mi ten mozog nenarastie” 😀

  Like

 2. je to zhustenie vsetkych emocii aj ja co teraz prezivam v tom zmysle sa pozeram na spolupracovnikov na ludi celkovo az to vo mne vrie tato epocha vyvoja je nesunoroda a ten tlak vecnosti sa tazko znasa

  Like

  • Sorry, Martin, ale ja píšem hore o hlupákoch – nezávisle od toho, čo si myslíš. (Asi tušíš, že nemám rada vyjadrenia “ja viem, že si to myslela inak”. Keby som to myslela inak, napíšem to inak.)

   Like

   • Pride mi, ze som sa ta dotkol. Je mi luto – to som nemal v umysle. Akym sposobom ti mozem dat vediet, ze pokrytec nemusi byt hlupak?

    Pre mna je hlupak niekto kto cura proti vetru. Kto nechape dosledky svojich akcii. A pokrytec je niekto, kto ma rozne standardy pre seba a druhych.

    Like

   • Ja ti rozumiem. A znova opakujem, že som písala o hlupákoch, nie o pokrytcoch. 🙂 Z môjho pohľadu je hlupák ten, čo vynáša súdy bez toho, aby si odmodeloval ich dopady. Proste nerozmýšľa o tom, čo hovorí a robí, a automaticky predpokladá, že niet iného názoru než ten jeho.

    A neboj sa, že si sa ma dotkol… Ak nedokážem spracovať toto, tak potom už nedokážem naozaj nič. 🙂

    Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.