Zhmotňujeme: túžba verzus potreba

11079652_847781341925355_8635696404680102038_nUž na seminároch “Objednávky Univerzu” som  hovorila, že robiť “objednávky u Univerza” treba vtedy, keď sa na niečo tešíme, nie keď pociťujeme, ako nám to chýba… a dnes mi došiel od Lily Jensen mail s cvičením na zmenu nášho energetického vyladenia:

Túžba verzus potreba

Čo je rozdiel medzi “túžiť po niečom” a “potrebovať to”? Rozdiel je na prvý pohľad možno minimálny, ale obrovský, keď ide o našu energetickú vibráciu.

“Potrebovať niečo” obsahuje energiu zúfalstva, nutkavosti alebo strachu, či už si toho vedomí sme alebo nie… A tieto emócie odpudzujú od nás presne to, čo chceme mať.

Keď sa “na niečo tešíme”, máme celkom odlišnú energiu. Je v nej ľahkosť, radosť, nekomplikovanosť a uvoľnenosť. Proste si pomyslíme na to, čo si prajeme, a cítime pocit, pre ktorý si to prajeme – pocit, ako keby sme to už mali.

Vnímate ten rozdiel? V prvom prípade vychádzame z vedomia, že niečo nemáme a chýba nám to, v druhom vychádzame z toho, že niečo dobré leží pred nami a môžeme to dosiahnuť.

No a tu prichádza to cvičenie od Lily Jensen. Lily prepletá rozmýšľanie o tom, čo chce, s rozmýšľaním o tom, čo už má, čo sa jej podarilo dosiahnuť a za čo je vďačná. Hovorí, že to jej pomáha udržať to dychtivé, radostné nastavenie.

Poďme si to vyskúšať.

Cvičenie

Pomyslite si na nejakú vec (alebo všetky veci), po ktorých túžite. Venujte chvíľku uvažovaniu, či ich chcete z pozície “nemám a chýba mi”, alebo z pozície “aj toto by sa dalo”.

Úžasné na tomto cvičení je, že aj keď pôvodne chceme z pozície nedostatku, len čo si to uvedomíme, môžeme zmeniť energiu nášho priania si. Urobíme to tak, že si začneme vykresľovať možnosti, ktoré sme dostali, a naše prianie si vykreslíme ako ďalšiu takú možnosť. So všetkými tými emóciami, ktoré sa viažu na radostné očakávanie.

Všímajme si, aký pocit v nás vyvoláva jedna pozícia i druhá pozícia. Povedzme telu, aby si zapamätalo tú pozíciu radostného očakávania, dychtivosti, a zakaždým, keď budeme o svojom prianí premýšľať, povedzme telu najprv, nech nás nastaví do tohto pocitu.

🙂 Toltékovia tomu hovoria “pamäť tela” a z mojej skúsenosti to zhmotňuje absolútne spoľahlivo. 🙂

 

One thought on “Zhmotňujeme: túžba verzus potreba

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s