Putovanie so žabou

comtoadNedávno som si urobila šamanskú cestu, aby som zistila, nakoľko sa podarilo dať do poriadku moje rozhodené napojenie. Požiadala som telo, aby ma prenieslo do môjho prechodového miesta – lesíka. Pozerala som nahor do korún stromov, či neobjavím nejakého vtáka alebo motýľa, pretože najčastejšie so mnou hovorievajú práve oni. Ale tentokrát zašuchotalo niečo v lístí a keď som sa pozrela k nohám, našla som tam žabu. Takú hnedastú, s vrásnitou kožou – niečo ako ropucha.

Napadlo mi, že teraz by som ju mala pobozkať, aby z nej vyliezol princ 😉 . Žaba sa ma spýtala, či ju pobozkám. Povedala som že nie. Vyhlásila “som ti odporná”. Ale nebola mi odporná, tak som potriasla hlavou a povedala som jej to. Povedala som jej, že ale viem, že žaby sú slizovité a na ten sliz ľudia reagujú rôzne a nechcem ju bozkávať, aby som nedostala ekzém na ústa. Tak sa ma spýtala, či ju prenesiem k vode. Spomenula som si, že na mojej čistinke je jazierko, a súhlasila som.

Zohla som sa k nej, nastavila jej dlane (bola veľká asi ako polka fotbalovej lopty) a spýtala sa jej, či naskočí, alebo či ju mám vziať ja. Povedala, nech ju vezmem. Opatrne som jej podsunula ruky pod zadoček a stehná, ona sa trochu pomrvila a už mi sedela v dlaniach. Spolu sme odkráčali k jazierku. Tam som ju zložila na kraj vody. Obrátila sa ku mne a povedala, že síce nie je zlatá rybka, ale že mi splní želanie.

Nevedela som si spomenúť na nič, čo by som potrebovala. Tá jedna vec, ktorú si prajem, je v rukách anjelských a ja na nich tlačiť nebudem. Po mnohom uvažovaní som povedala, že by som si priala mať schopnosť čarovať z ničoho niečo – ale nie takú neovládateľnú, že ňou narobím paseku, ale aby som ju mala pod kontrolou. Žaba sa ma pýtala, na čo mi bude – čo chcem urobiť. Zistili sme, že na nič, ale že ju chcem pre prípad, že by bolo treba niečo v budúcnosti urobiť. Tak žaba súhlasila, že mi ju dá.

Ešte som sa jej čosi spýtala. Už asi dva roky ma trápi jedna otázka, ktorá sa pravidelne vynára z podvedomia v chvíľkach bezmyšlienkovitosti, ale nie je adresovaná mne, pretože je v mužskom rode a o mne. Pýtala som sa žaby, čo to znamená. A ona mi vysvetlila, že to je otázka, ktorá od koreňov zmenila môj život a takto sa mi vracia, lebo je pre  mňa veľmi dôležitá. Ako keby ma mala upevňovať v ceste, ktorou som sa dala. Konečne vysvetlenie, ktorému som porozumela; kým som sa pýtala anjelských, bolo to značne kryptické a rôznorodé. 😛

Žaba sa ma spýtala, či ju predsa len nepobozkám, aby som ukázala, že mi nie je odporná. Tak som to skúsila. Pobozkala som ju a cítila som, ako sa jej lepkavý jazyk vymrštil do môjho hrdla a pľúc. Začalo ma dusiť, vyvalila som oči a pozrela na žabu, ale v jej očiach nebolo ani kúska zlomyseľnosti alebo škodoradosti, tak som jej len poťapkaním signalizovala, že stačí… Jazyk sa vytiahol a na ňom bolo nalepené čosi malé a svetlé. Obrovsky sa mi uľavilo.

Potom prišiel Gabriel. Prvá vec, ktorú urobil, bolo zrušenie mojej mágie. Povedal, že obaja dobre vieme, akú paseku narobím, keď sa naštvem, a tak že mi žiadnu mágiu nenechá. Že ak niečo chcem, tak láskavo cez neho.

Pýtala som sa, čo to žaba zo mňa vytiahla. Aj mi povedal, len už si nepamätám odpoveď, pretože som takmer zaspávala. Viem len, že to bolo niečo nevhodné, čoho ma zbavila. Gabriel pochválil, že som sa dobre držala a nepredpokladala som a priori zlý úmysel, keď mi napchala jazyk do krku, ale že som najprv zisťovala a odhadla správne.

Spýtala som sa ho aj na odpoveď na moju otázku a Gabriel potvrdil, že to je tak.

Potom už neviem, lebo som zaspala. Ale aspoň som zistila, že napojenie bolo obnovené. 🙂

Predvčerom som to rozprávala Ambale a tá mi včera ráno poslala linky na rôzne stránky s popisom šamanskej žaby. Niečo som včera vyčítala aj z knižky o silových zvieratách a tu je ten zvyšok:

Žaba je stvorenie Zeme a Vody a žije v oboch svetoch, ale nikdy nie len v jednom bez toho druhého. Podporuje fyzickú, duševnú a spirituálnu rovnováhu. Vyzýva ťa, aby si si vychutnal daný okamžik a kreatívne sebavyjadrenie. Nastáva vhodná doba pre umelecký projekt. Žaba môže znamenať aj transformáciu, štádiá rastu, sny alebo psyché. Takisto je symbolom peňazí a hojnosti, priťahuje prosperitu a šťastnú ruku do života. Spievaj, tancuj a raduj sa zo života, ale súčasne sa postaraj aj o seba, pretože tvoje zdravie je cenné.

Žabia medicína prináša očistný dážď na fyzickej i spirituálnej úrovni. Venuj sa spiritualita a získaj odstup od každodenných starostí. Z očisty vzniká znovuzrodenie. “Žabia” osoba má schopnosť očisťovať negatívnu energiu – piesňou, slovom alebo slzami. Veľká lekcia malej žaby spočíva v tom, že potrebujeme sa zbavovať negatívnej energie, ak sa chceme vysporiadať s každodennými starosťami. Pričasto na to zabúdame a dovolíme stresu, aby nás celkom pohltil. Žaba k nám prichádza, keď potrebujeme dovolenku, aby sme dostali znova pod kontrolu svoj život.

A potom tam bola ešte jedna krásna malá riekanka (afirmácia):

Žaba, drobček s veľkou múdrosťou,
nauč ma privolať dážď,
aby zo starých starostí vykvitli nové kvety.

(FROG, LITTLE ONE With Great WISDOM,
TEACH ME TO CALL THE RAIN
TO MAKE NEW LIFE BLOSSOM FROM OLD WORRIES.)

Túto riekanku si budem opakovať, natoľko sa mi tá predstava páči. 🙂

Ale moja hlavná lekcia je, že som žabu zo zeme (pragmatizmus, fyzično) preniesla k vode (emócie). To je asi nejaký indikovaný posun pre mňa. Ide sa zase špliechať. 😕 Druhá lekcia je tá, že som si neskôr spomenula, že som mala požiadať o peniaze – a žaba je symbol prosperity. Nuž… pozde, milý drozde. 😕 Bude sa ťahať za fusakľu Gabriel. Tretia lekcia je kreativita. Presne predvčerom, ešte než som hovorila s Ambalou, mi pri umývaní riadu napadlo, že by som sa mala znova pustiť písať. 🙂 Štvrtá lekcia je očista. Nedávno som pozerala na diaľku zdravotný stav niekoho s rakovinou a napriek môjmu výslovnému zákazu sa mi začala jeho energia naťahovať do systému. Na druhý deň sa mi do systému celkom mimovoľne natiahla energia migrény z Ambaly. Zjavne som späť v štádiu “nedobrovoľná špongia”. Takže asi nastáva režim “čisti alebo skap”. 😦

2 thoughts on “Putovanie so žabou

  1. Sun, som rada, že chceš znova písať. Už sa teším na ďalší darček, ktorý si podarujem keď budem čítať ďalšiu Tvoju knihu. Doteraz každá so mnou poriadne “zamávala” a posunula/rožšírila moje vnímanie. Keď pozerám späť, tak sa až divím o koľko som sa posunula (aj keď ma ešte toho vééééľa čaká, čo musím zvládnuť v porovnaní s mojimi “učiteľmi”). Milujem synchronicitu, akurát pred týždňom som pozerala fejsbúk čo je nové so štvorkou a päťkou. Nech to už dopadne akokoľvek – teším sa z toho ako sa na Tvoju novú knižku budem tešiť 🙂 Držím palčeky…

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s