… ale TENTO okamih je dokonalý

10418166_864534730227726_6894478715630736180_nV posledných dňoch som vytiahla staré techniky, ktoré som už dlho nepoužívala. Napríklad také EFT. Momentálne bývam preťažená a mám podivné reakcie na veci a ľudí, a tak zakaždým, keď zareagujem miesto toho, aby som sa zachovala racionálne, si svoju reakciu “odklepkám”. Cítim naozaj okamžitú úľavu a vyváženie, hoci niekedy si myslím, že “švindľujem” a miesto analýzy len klepkám… No a čo. Keby to bolo hneď aj tak, ak neodstránim príčinu, objaví sa hlúpa reakcia niekedy neskôr a budem mať možno väčšiu šancu s ňou niečo urobiť.

Na druhú techniku som prišla viac-menej náhodou. Bola som na cestách a dostavili sa fyzické problémy a dosť silné bolesti. Ráno som sa zobudila na hotelovej izbe a priamo do postele mi svietilo slnko… Sústredila som sa na svoje vnútorné pocity. Bola som uvoľnená, spokojná, nič nebolo treba, v danom okamihu ma nič nebolelo a tak som si povedala: “Toto je dokonalý okamih.” V nasledovnej chvíli sa dostavil kŕč bolesti, ale hneď odoznel a ja som sa zase našla, ako sa usmievam a hovorím si, že okamih je dokonalý… Cítila som to tak. Vychutnávala som si to. A znova som pocítila, ako sa zbiera k ďalšiemu kŕču bolesti, tak som si vychutnala ten okamih tesne pred tým, než sa dostaví… Bolesť sa stratila.

Odvtedy som začala cielene “preciťovať” (ja to slovo fakt nenávidím 😉 ) okamihy, kedy nič nie je a nič sa nedeje. Ak niečo hrozí, pripomeniem si, že ale teraz to nie je a tento okamih je dokonalý. Ak to urobím so zatvorenými očami a uvoľním svoje telo do toho pocitu, vždy sa mi za očami zažne svetlo. 🙂 Kto ma poznáte, viete, že sa okamžite začnem škeriť. 😛

Výsledok? Kedysi som si našla dokonalý okamih tak raz za pol roka. Teraz tak raz za minútu. 🙂 A vždy, keď bolesť čo len trošku poľaví, okamžite mi naskočí v hlave “tak tento okamih je dokonalý”. 🙂

Možno táto technika pomôže aj niekomu inému. Dá sa použiť na obavy, strachy, bolesť, smútok, čokoľvek, čo nás núti žiť buď v minulosti alebo v budúcnosti. Výhodou je, že okamžite prestaví našu vibráciu na príjemnejšiu úroveň a tým nám bráni vťahovať si do života to menej príjemné.

V podstate je to dobrá technika na programovanie vnútorného monológu a cezeň na programovanie vnímania.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s