Dioptáz – hojivá energia pre ubolené srdce

dioptaz1Aniel pre nás spracoval dioptáz:

Dioptáz je jeden z mála priehľadných zelených kameňov, takmer na nerozoznanie od smaragdu. Jeho liečivá energia ovplyvňuje rovnako blahodárne naše srdce a jeho čakry- teda aj vyššiu srdečnú čakru. Vyskytuje sa bez inklúzií a iných vrastlíc, čo je tiež dôvod, prečo je žiadaný.

Jeho modrozelené až smaragdovozelené svetlo pozdvihuje všetky čakry, najviac však rezonuje so srdcovou čakrou a vyššiou srdcovou čakrou, ktoré  otvára, čistí a aktivuje niekedy až dramatickým spôsobom. Ak sa naň naladíme, dostávame sa na vyššiu úroveň vedomia. Podporuje pozitívne vlastnosti a myšlienky, učí, ako narábať s problémami a transmutuje negatívne vplyvy na pozitívne a súčasne aj odbúrava našu neschopnosť jednať, čím pomáha naplniť náš potenciál. V krízových situáciach napovedá, ako ďalej, prípadne našepkáva správny smer do budúcna.

Na duševnej úrovni podporuje mentálnu očistu, tým pádom je nápomocný aj pri samotnej detoxikácii či už fyzickej alebo psychickej.

Na emocionálnej úrovni funguje ako regenerátor vnútorného dieťaťa. Jeho zelené lúče dokážu prenikať až do hĺbky srdca a tam pohlcujú staré rany a potlačené bolesti, čím odstraňuje aj potrebu ovládať a manipulovať druhých. Ak sa cítime opustení alebo máme srdcové útrapy, siahneme po dioptáze.

Na mentálnej úrovni dioptáz učí chápať, že bolesť a problémy v medziľudských vzťahoch sú len odrazom vlastného odcudzenia od seba samého. Energia tohto kameňa zacelí tieto prázdne miesta. Ak máme pevné, od iných prebraté predstavy o tom, akú podobu by láska mala mať, tento kameň je výborným riešením, nakoľko nás otvára pre nové vibrácie pocitu lásky.

dioptaz-kongoDioptáz je kameň  meditácie a inšpirácie a prináša harmonické vibrácie. Ak ho položíme na tretie oko, vyladí nám duševný zrak a tým uvidíme naše vlastné vnútorné bohatstvo. Položený na srdcovú čakru počas meditácie prináša túžbu po cnostnej a obetavej láske, nedovoľuje však zabudnúť, že milovať potrebujeme predovšetkým seba.

Učí nás odpúšťať, čo v konečnom dôsledku oslobodzuje. Dioptáz je stelesnením šťastného života a konania dobrých skutkov či služby druhým.

Po zdravotnej stránke, čo sa fyzického tela týka, je veľmi dobrý na migrény, znižuje krvný tlak a upravuje srdcový tep. Predchádza infarktu a aktivuje bunky detskej žľazy – tymus. Znižuje únavu a zbavuje telo jedov, regeneruje pečeň a obličky a je celkovo vhodný pri detoxikácii. Výborný aj na výrobu elixíru – ten vraj pomáha zbaviť sa rôznych závislostí.

One thought on “Dioptáz – hojivá energia pre ubolené srdce

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s