Gaiin kameň – Gaia Stone

AJ: Gaia Stone

Gaia Stone (Gaiin kameň) je označenie, ktoré sa používa pre smaragdovozelené kamene (vraj obsidiány), ktoré vznikli roztavením vulkanického popola pri výbuchu sopky Mt. St. Helens v roku 1980.

Gaia Stone je priesvitný zelený kameň, ktorý podľa psychických zdrojov v sebe nesie energiu ducha Zeme, jej srdcovej čakry.

Hovorí sa, že Gaia Stone otvára srdcovú čakru a nastavuje jej rezonanciu na srdcovú čakru Zeme. Tým prispieva k harmonizácii ľudskej energie a spája nás so ženskou energiou/stránkou v nás. Podporuje toleranciu voči iným (ľuďom aj myšlienkam).

Vraj pomáha liečiteľom rozvinúť svoje schopnosti (menovite jasnovidectvo, telepatiu a rozpamätávanie na minulé životy) a zvyšuje súcit a empatiu. V romantických vzťahoch zbližuje partnerov, pomáha vyhojiť napäté vzťahy medzi rodičmi a deťmi, zmierňuje rozbúrené zmysly a lieči emocionálne rany a traumy.

Niektoré zdroje uvádzajú, že prináša prosperitu, zaháňa nočné mory a podporuje kľudný spánok. Priťahuje šťastie a používa sa ako ochranný kameň a dodáva nám viac dôvery v život. Napomáha tolerancii a otvára nás voči novým myšlienkam. Nosia ho ženy, ktoré sa pri práci stretávajú so sexuálnou diskrimináciou a predsudkami.

Pomáha zmierniť migrény a bolesti hlavy zapríčinené napätím, znižuje stres a strach a podporuje srdce a pľúca. Lieči oči

Primárne sa spája so srdcovou čakrou, ale používa sa na harmonizáciu všetkých čakier. Niektoré zdroje ho spájajú so Zelenou Tarou, tibetskou bohyňou, a používajú ho ako ochranný kameň.

Afirmácia: Otváram svoje srdce Zemi a vzájomne si prelievame lásku a súcit.

Doplnok z 29.12.2011: Na internete som objavila ešte jeden popis kameňa podľa channelovaných informácií  Katie Jacqueline z júla 2010. Čiastočne sa opakujú, ale je tam ešte všeličo pridané, čo mi nejako rezonuje ako logické dôvodenie 🙂 :

Gaia Stone je názov, ktorým sa označuje sklovitý materiál získaný z popola z erupcie Mount St. Helens z r. 1980.

Gaia Stone v sebe nesie silnú energiu Zeme, dokonca “dušu Zeme”. Podporuje spojenie so ženskou stránkou v nás, so Zemou  a zemskými duchmi. Prináša aj prosperitu.  Je mimoriadne vhodný pre sebaliečenie pri ranách a traumách z minulosti. Spája sa primárne so srdcovou čakrou, ale možno ho použiť aj na harmonizáciu všetkých čakier.

Podľa niektorých príbehov jeho objavenie bolo náhodné. Robotníci po erupcii šli na horu odstrániť zničené ťažké stroje, ktoré zasypali lavíny vulkanického popola. Pri rezaní strojov na kúsky zistili, že pri zohriatí sa popol mení na zelenkavý sklovitý materiál. Neskôr vylepšili proces jeho získavania a tak dostali nádherný preisvitný materiál, vhodný pre šperky, v rôznych odtieňoch zelenej.

“Kameň ubezpečenia.” Prináša pocit pohody a bezpečia a pritom dodáva dôveru na cestu, čo je pred nami.

Pomáha nájsť vnútornú istotu. Hojí a podporuje energiu srdcovej čakry a vie priniesť sebaistotu aj tým najmladším dušiam.

Pomáha zmäkčiť a “zohriať” zatvrdnuté srdce. Pomáha pri očistení od zatrpknutosti, zazlievania a falošných frontov. Nielenže odstraňuje energiu z týchto oblastí, ale aj prináša podporu, takže systém nezažije šok.

Pomáha pri naprávaní sporov a milujúce osoby ešte viac zbližuje. Podporuje zlepšovanie vzťahov a nosí sa na ochranu energie srdca a sebaistotu v časoch ohrozenia alebo pri výbuchu vášní v hádkach.

Kladie sa na Tretie oko v časoch, kedy vnímame svet ako nepriateľský. Podporuje uvoľnenie a vizualizáciu tým, že nám dovoľuje na chvíľku sa odpútať. Silno pôsobí na telepatov a zostruje zmysly, ktoré používajú jasnovidné osoby.

Pripomína nám nádherný vnútorný svet plný zázrakov. Dokáže nám pomôcť získať znova kontakt s naším vnútorným dieťaťom a vymaniť sa z nášho naprogramovania a negatívneho smogu, ktorý sa mohol vytvoriť v detstve alebo pri dospievaní.

Kameň nám pomáha udržať si otvorenú myseľ a zapájať do myslenia aj energiu srdca, čím získavame vyváženejší pohľad na to, čo sa okolo nás deje.

Možno ho použiť pre veštenie a prácu na sebe. Predovšetkým dokáže odzrkadľovať naše vnútorné a vonkajšie obrazy, takže ich môžeme postupne naprávať a vylepšovať, ale skúsenému veštcovi pomáha “vidieť skryté” a nasmerovať pozitívnu energiu a myslenie tam, kde ich treba.

Pomáha zastaviť mentálne a emocionálne vyšťavenie. Pomáha opraviť diery a pukliny v aure. Výborne sa hodí pre ľudí, čo často sú v kontakte s ľuďmi potrebujúcimi vyhojenie – nezávisle od toho, o aké vyhojenie ide.

Jeho energia má ženský nádych, spája s Matkou Zemou a bohyňami a svätými ženami. Učí nás i iných duchu lásky.

Pomáha nám cítiť sa súčasťou sveta naokolo. Vyvoláva v nás rešpekt, neposudzovanie a láskavosť voči všetkým prejavom života.

Liečiace účinky: Kameň pomáha skľudniť našu nepohodu pri artritíde, skleróze multiplex, fibromyalgii, myalgickej encefalomyelitíde, syndróme chronickej únavy, glaukóme a zápale spojiviek.

Veľmi dobre pomôže v nemocniciach a v domácnostiach so starými alebo telesne postihnutými ľuďmi, ak ho rozložíme v priestore. Pomáha im prinavrátiť zdravie a vitalitu.

Reklamy

18 thoughts on “Gaiin kameň – Gaia Stone

 1. Išla som na internet a našla som tieto obchody:
  http://www.crystalsrocksandgems.com/Healing_Crystals/GaiaStones.html
  http://www.crystalreflection.co.uk/gaia-stone.asp
  http://www.newagerocks.com/catalog.php?category=27
  http://heavenandearthjewelry.com/gemstone-jewelry/gaia-stone.aspx (títo sú fakt veľmi dobrí, ja od nich mám niekoľko vecičiek; myslím, že ide priamo o Roberta Simmonsa a Naishu Ahsian)
  http://www.ksccrystals.com/gaia-stone-2-2364-p.asp

  A z tej poslednej stránky aj popis od Katie Jacqueline z júla 2010 (neviem, prečo som ho neobjavila prvýkrát) som hore do článku doplnila ešte podrobnejšiu charakteristiku.

  Like

 2. Ahoj Helar 🙂
  som tu nový, veľmi sa mi páčia Tvoje články, mám na teba pár otázok, ale skôr by som ich radšej písal niekde na e-mail…

  Dúfam, že napíšeš, ďakujem 😉

  Like

 3. tak nevím, zda je tato stránka ještě stále aktivní (viz poslední poznámka z roku 2011). Zajásala jsem, když jsem objevila poznámky k tomuto úžasnému kameni. Pokoušela jsem se ho sehnat cca 3-4 roky, nejsem příznivcem nakupování kamenů přes internet a zejména ne z ciziny, ale jsem pravidelným návštěvníkem burz minerálů (Ostrava, Tišnov) a ani tam jsem neměla úspěch. Nepodařilo se mně ho sehnat ani loni v Kalifornii, ale obrovskou radost mně letos udělala moje dcera žijící v USA, když mně ho přivezla – takže ho mám a jsem nadšená 🙂

  Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.