Ak ťa niečo dožiera…

1208888_295520027254902_1513365390_n

Všetko, čo nás hnevá na iných, vie nás doviesť k pochopeniu seba samých.

Zo stránky Spirit Science and Metaphysics:

Ak ťa niečo trápi či dožiera, dotýka sa to nejakého vnútorného problému, ktorý máš.

(If something bothers you, it’s hitting an issue that you have.)

A medzi komentármi na túto výpoveď som našla jeden, ktorý sa mi páči, ale ako sa poznám, nie som si istá, či sa mi nepáči len preto, že by sa mi hodilo, keby to tak bolo… Anyway:

Práve si začínam uvedomovať, že správanie iných nemusí vždy zrkadliť presne ten vnútorný problém v nás. Chvíľu mi trvalo, než som na to prišla. Pre mňa to má skutočne do činenia s učením sa neposudzovať druhých. Posudzovanie má mnoho podôb a tí druhí mi pomáhajú naučiť sa zakotviť viac v láske.

(I’m just realizing that the behavior of others doesn’t always have to mirror the exact internal problem with ourselves. It took me awhile to figure this saying out. For me it really has to do with learning not to judge others. There are many facets to judging and others help me learn often how to center myself more in love.)

A aby to nebolo celkom márne, tak celý deň začal vlastne tým, že som na diskusnom fóre analyzovala svoj odveký problém s “úžasnými mladými mužmi” a hneď na to som sa potkla o tento citát Marka Cloudfoota:

Neočakávaj dokonalosť u iných, pokiaľ nie si dokonalý ty sám. Ak si dokonalý, rád odtoleruješ nedokonalosti iných, pretože vieš, že je to len uhol pohľadu, tvoj uhol pohľadu, ktorý tie nedokonalosti vidí.

(Don’t expect perfection in others if you are not perfect yourself. If you are perfect you’ll be more than tolerant of the imperfections in others knowing that its just a perspective, your perspective that sees the imperfections.)

Tak som tomu Markovi vďačne zaslzila a idem sa venovať práci na sebe. 😉 Ľudia, toto je ten najzábavnejší svet zo všetkých… Navigácia frčí na plné pecky. 😛

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s