Spájame srdce a myseľ do jedného

Toto cvičenia priamo nadväzuje na článok o energetickom poli srdca a učí nás spájať srdce a myseľ, aby informácie, ktoré srdcom prijmeme, dosiahli skutočne aj myseľ:

Súčasne si uvedomíme srdce i myseľ. Dýchame cez srdce. Srdce je základ, o ktorý sa myseľ opiera. Umožníme mysli nechať sa ovplyvniť impulzmi, ktoré prichádzajú zo srdca. Čím viac uvoľníme myseľ pre prijímanie impulzov zo srdca, tým viac informácií dostaneme. A by sme myseľ uvoľnili čo najviac, nesmieme si začať impulzy zo srdca hodnotiť a pridávať im nejaké atribúty, len ich vezmeme na vedomie ako to, čo skutočne sú, bez posudzovania.

Teraz si pozrime nejakú konkrétnu situáciu: napríklad poslednú hádku s niekým. A pozrime sa na tú situáciu z tohto nového stavu. Zotrvajme v tom stave chvíľku; keď začneme unikať do hlavy, tak sa sústreďme znova na spojenie srdca a mysle.

To, že začíname unikať do hlavy, zistíme podľa toho, že sa začneme rozčuľovať a budeme zazlievať či prichodiť si ukrivdení. Keď sa na situáciu pozeráme spojeným srdcom a mysľou, cítime vnútorný kľud, akceptáciu, porozumenie, prečo sa vyvinula, ako sa vyvinula. Stávame sa bez-chybnými, pretože prestane byť dôležité, kto urobil chybu. Situáciu vnímame oveľa komplexnejšie ako vtedy, keď na ňu pozeráme “len hlavou”.

Vždy, keď sa prichytíme v negatívnych emóciách, spojme srdce s mysľou a skúsme sa na situáciu pozrieť z tohto zorného uhla.

One thought on “Spájame srdce a myseľ do jedného

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s