Tarotová prax: Čo prinesie týždeň 25.6.-1.7.?

Už istú chvíľu pozorujem, ako sa objavujú v tom istom čase na rôznych ezo blogoch “karetní výklady Doreen Virtue” na najbližší týždeň. Stala sa z toho epidémia predpovedí Doreen Virtue 😉 a hoci ju mám rada a k niektorými jej sadám kariet mám veľmi dobrý vzťah, je to pre mňa ukážka ľudskej nesamostatnosti, ak vzhliadame k niekomu inému, aby nám povedal, čo nás čaká… Nebudem ďalej, pretože saň posudzovačnosti už provokatívne zdvíha hlavu 😛 , ale už asi pred mesiacom ma pochytila recesistická nálada a teraz mám aj pol hodinu čas a tak som sa rozhodla, že to môžeme skúsiť sami. Podnet k tomu všetkému dala Tenshi, ktorej sa kedysi páčili cvičenia výkladu tarotu a chcela, aby som pridala ďalšie – a tak ideme cvičiť a vykladať jedna radosť a nebudeme sa spoliehať sa na iných, že urobia našu vlastnú robotu!

Čo na to potrebujeme? Okrem kariet (ja budem dnes používa Cira Marchettiho) aj vhodný rozklad. Zatiaľ som dala dohromady jeden celkom jednoduchý, skúsme pracovať s ním a keď už budeme frajeri, vykyvadlujeme si zložitejší a pofrčíme na vyššom leveli. 😉

Okej, takže toto je náš štartovací rozklad:

Pozícia 1 predstavuje pozitívne vplyvy pre daný týždeň.

Pozícia 2 predstavuje negatívne vplyvy pre daný týždeň.

Modré karty sú karty jednotlivých dní v týždni.

Takže ideme na to… Otázka znie: Ako bude vyzerať celkové rozloženie energií na budúci týždeň?

A tu je rozloženie kariet, ktoré mi vyšlo:

Pretože obrázok nie je najlepší, tu je popis:

 • 1: Kráľ Mečov
 • 2: Dvojka Mincí
 • Pondelok: Šestka Mečov
 • Utorok: Kráľovná Pohárov
 • Streda: Päťka Mincí
 • Štvrtok: Kňaz
 • Piatok: Mág
 • Sobota: Deviatka Pohárov
 • Nedeľa: Kráľovná Mincí

Takže robota je predpripravená. Čo vám hovorí takéto rozloženie kariet o budúcom týždni?

Ak potrebujete pomôcku, tu sú stručné popisy významov jednotlivých tarotových kariet:

A nezabudnite – každý deň sa dá interpretovať ako “šance” (pozícia 1) a “ohrozenia” (pozícia 2)!

17 thoughts on “Tarotová prax: Čo prinesie týždeň 25.6.-1.7.?

 1. Zlatá… 😀 ale mohla si to už aj vysvetliť, keď si vyložila. Mám roboty až po uši a deadline mi horí pod zadko, starám sa o zraneného kocúrika, ktorý má nehybné predné labky a obchádzam trucujúcu domácu pani mačku 🙂 … všetko odsúvam na “potom” Dokonca aj najnovšie posty (asi za posledné 2 týždne 😦 )

  Páči sa mi

 2. heli

  iba jedno veľkéééé
  ĎAKUJEM ….

  nie za výklad, ale kdeže …

  za tvoje slová … za to, že áno, robte čo chcete, robte čo môžete, aby ste sa cítili príjemne, v radosti,
  ak k tomu potrebujete karty, v poriadku, … ale? hlavne konajte, konajte, aby ste boli radi, že iba ste a že ste radi …

  pekný zvyšok dníčka želám 🙂 všetkým 🙂

  Páči sa mi

 3. No, tak presne podľa mojich obáv sa nikto neodhodlal interpretovať… OK, ide sa znášať gypsové vajíčko, aby sme nabudúce už mali od čoho sa odraziť 🙂 :

  Pozitívny vplyv je Kráľ Mečov, štruktúra mozgu, sebakontrola, nadradené myslenie, logika, chladné rácio bez emotívnych výkyvov, ktoré vedie k”videniu”, teda predvídaniu situácií.

  Negatívny vplyv je o ťažkom udržiavaní rovnováhy (v hmote alebo financiách), o tom, že môžeme mať priveľa vecí rozohratých odrazu alebo trieštime svoju pozornosť, prípadne že sa koncentrujeme na nepodstatné a veľa iných vecí nám uniká.

  Pozitívny význam kariet jednotlivých dní: ak sa sústredíš, najprv pouvažuješ a až potom budeš konať, tak…

  Negatívny význam kariet dní: ak sa nesústredíš a budeš trieštiť sily, pôjdeš na hranu možností alebo sa budeš venovať postranným hlúpostiam, tak…

  Celý týždeň vyzerá byť o koncentrácii na to podstatné.

  Pondelok – zmena stavu, odchod z nejakej situácie, vzdanie sa svojho nároku v mene niečoho iného, pohnutie sa novým smerom. Keď to urobíme s rozumom, nie v záchvate emócie, alebo keď odovzdáme kontrolu našej duši, pravdepodobne to bude “k lepším brehom”. Keď sa pokúsime v situácii zotrvať, zaťaží nás, vyčerpá nás a nič nám neprinesie – zbytočný výdaj energie.

  Utorok – pod vplyvom mäkkej emócie (nemusí byť láska). Ak si ten dar uvedomíme, prijmeme a vychutnáme, obohatí nás. Ak začneme špekulovať, že ešte aj to a niečo iné, nevyužijeme ho a neobohatí nás.

  Streda – pocit nedostatku, deprivácie, znevýhodnenia voči iným, sústreďovanie sa na to, čo nemáme, miesto na to, čo máme. So sebakontrolou sa nám podarí zistiť, prečo sme v tomto stave, s roztrieštenou pozornosťou sa rýchlo začneme venovať niečomu inému, krátkodobo sa nám uľaví, ale lekciu sme len odsunuli na neskôr.

  Štvrtok – potreba orientovať sa podľa svojich hodnôt, možno prehodnotiť svoje vlastné hodnoty a korigovať ich, ak treba. Alebo snaha vyhovieť každému a všetkým a stratenie samého seba v rôznych protichodných postojoch.

  Piatok – mobilizácia schopností na dosiahnutie cieľa – ak sa dôkladne pripravíme, šance sú na našej strane; ak robíme to a ono a zostávame na povrchu a ohromujeme pozlátkom, môžeme si natĺcť ňufák.

  Sobota – pokoj, pohoda, pocit vnútorného naplnenia. Netreba sa snažiť, všetko je na dosah a je toho dosť. Pocit blížiacej sa odmeny. Buď si ju vychutnáme, alebo začneme špekulovať, čo iné by sme ešte mohli chcieť.

  Nedeľa – prichádza nádej, plnia sa sny. Držme si ich, nech nám netresnú na zem, lebo z toho bicykla by sme ich dosť ťažko znova dvíhali (a mohli by sa potĺcť). 🙂

  To je moja interpretácia. Pravdu povediac, dúfala som, že nezostane jediná, ale aj tak dobre… 🙂 Just vás mám rada. 🙂

  Páči sa mi

  • Super 🙂 ja som aj začala, ale tuším nikde sa tam nehovorí že “pondelok a utorok – samé zlé správy a zhorší sa ti zdravotný stav”. Tak ništ 🙂

   Páči sa mi

   • Ja viem… Pre mňa je dôležité hovoriť o energiách, nie o udalostiach… Predstav si, že by sa v pondelok všetkým ľuďom na svete udiala tá istá udalosť – napríklad “vyhráte v lotto”. Už len z hľadiska logiky je to nemožné a takéto vyťahovanie kariet nemôže predpovedať udalosti, len potenciály.

    Čítala som, že ti zomrel havík. To ma mrzí… To zdravotné dúfam nie je až také zlé… Ale keď sa pozrieš spätne – nebolo v tých dvoch dňoch aj niečo dobré?

    U mňa napríklad v pondelok nebolo nijaké dramatické “opúšťanie situácií”, ale aj tak som urobila jedno nezávažné rozhodnutie (adopcia Ňusa), ktoré “uzatvorilo” iné možnosti. 🙂 Tak by sa podobné výklady aj mali brať – nie ako návod, “čo ťa čaká a neminie a ako sa tomu vyhnúť” ( 😛 asi cítiš ten nedostatok logiky 😉 ). A tak by sme si ich my aj mohli v budúcnosti interpretovať, ak sa ešte niekto pridá.

    Mimochodom, díky za komentár, pretože ma upozornil na niečo, čo som nenapísala – dvojka mincí môže znamenať aj “Achterbahnfahrt”, neviem po slovensky, keď raz frčíš nahor a za chvíľu zas nadol a bez zjavnej príčiny. Toto som zabudla spomenúť. To je to “žonglovanie”. 🙂

    Páči sa mi

   • jeejda, ja som si robila pre seba a ten pondelok som s mudrostou rohodla o svojom dalsom osude a ceste a nenechala sa ovplyvnit inymi x vecami, z coho som rozculila nepodstatne veci hiihihiihih ale oplatilo sa 🙂 utorok som odolavala ich emocionalite hehheheheh predsa len je to moj zivot :-)))) ak ma maju radi, tak budu respektovat aj moju volbu a aj moju cestu a v stredu mam pohodicku a ziadne blbosti neriesim, cim zasa vytacam nepodstatne veci do nepricetna :-)))) myslim, ze tato doba je naozaj dobou tolerancie :-))))respektu a ucty k ostatnym :-)))) preto vsetkym drzim palce :-))))))
    jaaaaaaaaaaaaj heli trafila si sa a velmi :-))))) tak sa mi zda, ze budem mat cely tyzden ja vynikajuci a ostatni sa ucia lekcii respektu :-)))) a lekcii najprv sa venujem svojemu zivotu a potom sa sparam druhemu, co o to neziadal :-)))) a prijimam reakciu co vyplynula z akcie :-))) pretoze lekcie sa opakuju dovtedy, kym sa nepoucim :-))))
    ja si tiez robim rozklady na tyzden heli :-))) tak som pozerala aj na tento tvoj
    ak budes uvadzat z tarotovej praxe viac veci, budem len rada a dakujem 🙂 ze nas mas stale tak rada 🙂

    Páči sa mi

   • jazda husenkovou drahou 😉

    Ja som tiez zacala s vykladom a potom som si vsimla ze mi to nejak moc dlho trva, lebo tie karty mam sice doma, ale nestiiham sa nimi zaoberat. Tak ze aspon tu ma to nakopne. Dostala som sa k prvym dvom kartam a uz zase bolo treba nieco ine. No nic, sak mame tych tyzdnov pred sebou este vela 😉

    Páči sa mi

   • Sľubujem, polepším sa a najbližší rozklad už urobím dnes-zajtra, aby sme mali viac času… Ale fakt poprosím každého, komu k tomu niečo napadne, aby to napísal, aj keby to bola len jediná karta. Tieto rôzne interpretácie sú nesmierne obohacujúce – a myslím, že nielen pre mňa… 🙂

    Páči sa mi

   • Heli, asi som sa zle vyjadrila – začala som, ale potom mi bolo blbje a začali prichádzať zlé správy. Preto som sa na popis kariet vyflákla 🙂 jasné, že tam nemôžu byť presné udalosti. Achterbahnfahrt je tuším nielen tohtotýždňová:) ale jasné, že sú aj dobré správy. Napríklad, že slovenskí lekári a sestričky dokážu byť veľmi milí a ochotní.

    Páči sa mi

   • 🙂 To vďaka mojej poslednej chorobe. V januári som čosi prechodila, vracalo sa to a v marci mi nasadili antibiotika a tie nezabrali. Odvtedy frčím na antibiotikách, zápal močových ciest a všetko a pri kontrole mi zistili streptokoka a hrču v hlave. Tak sa všetci pustili riešiť hrču v hlave a moje boľavé hrdlo a zápal močových ciest ich prestali zaujímať. Keby nie samomedikácie, tak ten mesiac do CTčka žijem ani neviem ako, asi na plienkach a rozprávam už len posunkami. Takže síce mám svoju praktickú lekárku veľmi rada a vážim si ju, ale toto nepovažujem za zvládnutú liečbu. 😦 A tak sa snažím prežiť do CTčka a udržať zápal aspoň ako-tak v medziach a potom sa snáď už niekto pohne k tomu, aby ma z toho dostal. (Ak ešte bude koho z toho dostávať. Juj, zlostná som! Vrrr. 👿 )

    Páči sa mi

   • Hmm, to vie človeka naštvať, keď sa niektorí /vačšina/ lekári pozerajú na hrču, na brucho, na nohu a nie na celého človeka. Ale prečo si sa teraz stretla s takými lekármi? Prečo práve Tvoja ináč šikovná lekárka teraz rozmýšľala ináč? Možno sa to u Teba tak deje, lebo už nevedia, čo s Tebou, keď nič nezaberá. Ale, ako u všetkého, treba hľadať príčinu v sebe, možno Tvoje JA nechce potlačiť len symptómy antibiotikami a inými medikamentmi, možno smeruje ďalej, k nájdeniu príčiny, ktorú by si možno ináč pri vyliečenom hrdle nenašla…
    Napíšem Ti mail už dlhšie som sa pohrávala s tou myšlienkou a vždy som ju potlačila: Čo budem trapošiť, určite si v dobrých rukách, ale teraz si ma naštartovala.
    A ozaj, naštartovala si ma aj k tomu, aby som v krátkej dobe napísala článok o mojich nespracovaných “Neber to osobne” z uhlu môjho zamestnania. 😉 :D:

    Páči sa mi

  • 🙂 sranda, ja som sa dostal až po stredu a potom som to zmazal, lebo bolo treba robiť niečo iné 😀
   Voláko sa to hranie na veľa frontoch naraz napĺňa 😀
   a tá húsenková dráha je do dnes celkom super jazda a verím, že taká aj zostane 😉

   Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s