Pietersit – "búrkový kameň", kameň zmien

pietersit.jpgAJ: pietersite, “Tempest Stone”, NJ: Pietersit

Pietersit pochádza z Namíbie. Objavil ho Sid Pieters z Windhoeku v roku 1962. Má trigonálny systém a pochádza z minerálovej triedy oxidov (kremeň/quarz). Kryštalizuje v mase a vyzerá ako zmes Tigrieho a Sokolieho oka, zlepená quarzom, ale obsahuje oveľa viac farieb, hlavne zlatistú, čiernu a modrú, a vytvára nie pozdĺžne pruhy, ale skôr machule a víry. Tvrdosť je trochu menšia ako 7  (podľa Mohsa) a v niektorých prípadoch (griqualandit) okolo 4; hustota je 2,64 – 2,71 a index lomu 1,553.

Jeho energia je projektívna i receptívna súčasne. Jeho planéty sú Mars a Saturn a jeho prvkami sú Oheň a Zem. V numerológii vibruje s číslom 9, bezpodmienečnou láskou a odpustením.  Pri liečení sa pokladá na  pupočnú čakru a jeho energetický prúd vedie k asimilácii a integrácii. Pomáha pri komunikácii so spirituálnymi sprievodcami alebo totemovými zvieratami. Kombinuje energiu zeme a slnka a dodáva nám na praktičnosti pri rozhodovaním, zvyšuje fyzickú energiu a zlepšuje psychické schopnosti. Je to veľmi silný kameň, ktorý nás vyženie do osobných premien.

Patrí astrologickému znameniu Leva.

Mystické vlastnosti: Pietersit sa nazýva “búrkový kameň” (škola Jane Ann Dowovej z Nového Mexika), pretože nám pomáha vysporiadať sa s chaosom premeny. Pomáha nám zostať otvorenými v časoch zmien a vybrať si to najlepšie z toho, čo sa s nami deje. Rozoháňa ilúzie a preto ho nazývajú “kľúčom k nebesiam” a vraj nám pomáha siahnuť aj na Akašické záznamy.

Pomáha rýchlejšie spracovať dojmy. Používa sa na stimuláciu epifýzy. Ak sa použije pri meditácii, podporuje vízie a jasnozrivosť. Zosúlaďuje energetické centrá tela a poskytuje uzemnenie, ale nie do zeme, lež do éterického tela. Preto sa spája s cestovaním rôznymi vrstvami existencie a s Akašou.

Pomáha nám zvládnuť obdobia turbulentných a prudkých zmien a formuje z chaosu nové štruktúry, umožňuje nám vidieť za horizont a nepriamo podporuje výdrž a odvahu. Uvoľňuje tvrdohlavé blokády a odstraňuje vnútorný zmätok. Pomáha nám vysporiadať sa s nespracovanými a potlačenými vnútornými konfliktmi a dáva nám schopnosť udržať si odstup bez toho, aby sme boli bezcitní.

Liečiace vlastnosti: Podporuje liečenie chorôb, ktoré majú pôvod v zmätku a nenaplnenej túžbe po oddychu. Stimuluje epifýzu a takto reguluje ostatné endokrínne žľazy, aby obnovili v tele rovnováhu hormónov, ktoré zodpovedajú za rast, sex,  metabolizmus, krvný tlak a telesnú teplotu. Lieči celý endokrínny systém. Pomáha pri dýchacích ťažkostiach.

Bojuje proti syndrómu vyhorenia (tzv. burn-out).

Čistí telo i energiu. Vyvažuje telesné tekutiny, zlepšuje výživu, pomáha pri gastrointestinálnych ťažkostiach. Zlepšuje predmenštruačný syndróm a pomáha v menopauze. Zlepšuje pamäť.

Použitie: Pri nosení na srdci nás zbavuje strachu, uvoľňuje zatuchlé a nevysporiadané city a umožňuje nám akceptovať svet ako zdroj potešenia. Pri pokladaní na solárny plexus nám pomáha spoznať podstatu problému a nájsť spôsob, ako ho vyriešiť. Pri pokladaní na hrdelnú čakru nám pomáha zladiť našu vedomú vôľu s našou podvedomou vôľou. Pri pokladaní na bazálnu čakru alebo nohy (najlepšie “bublajúce žriedla” v strede chodidiel) nás uzemní a prepojí našu fyzickú existenciu s univerzálnou energiou. Meditovanie v kruhu z pietersitov

Reklamy

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.